Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Nigeeria kuningas Kristiine keskuses? Peaaegu
Avaldatud:
Uuendatud:

Nigeeria kuningas Kristiine keskuses? Peaaegu

Milline näeks spämmikiri välja siis, kui ta oleks inimene? Täpselt nagu Sina: kena, aruka silmavaatega, enda eest hoolitsev. Kust ma seda võtan? Sest ma olen teda oma silmaga näinud. Sina oled kah.

Kristjan Ats Mägi kirjutas temast mõne aja eest pikemalt. Kaubanduskeskuse sissepääsu juurde pesa teinud müügimees on täpselt nagu e-kiri, mida Sa pole endale tellinud. Ta saabub Su ellu luba küsimata ning sarnaselt spämmikirjaga on Sul võimalik temast mitte välja teha või konks alla neelata.

muugimees

Loomulikult ei pakuta Kristiine Keskuses peenisepikendajat ning Nigeeria kuningas, kes Sulle miljoneid dollareid tahab kinkida, hoiab Prismast eemale. Kuid sisu jääb samaks ja mul on üsna ükskõik, kas pank üritab mulle pensionisammast e-kirja või elava inimese abil müüa.

Sarnaselt spämmikirjadega on ka müügimehed aastatega kavalamaks muutunud. Mõne aja eest helises mu telefon.

„Tere! Kas Mihkel Raud kuuleb?” küsis malbe meeshääl.

„Kuulen.”

„Väga meeldiv, minu nimi on Valdek.”

„Tere, Valdek!”

„Mulle meeldivad väga teie raamatud. Ma olen mõlemat lugenud,” teatas Valdek.

„Ma olen tegelikult rohkem kui kaks kirjutanud,” tundsin end veidi puudutatuna.

„Ah soo. Nojah. Teate, ma tahaksin teile külla tulla.”

„Miks?”

„Noh, et rääkida.”

„Millest?”

„Noh, teie raamatutest.”

„Tahate mulle külla tulla, et minu raamatutest rääkida?” olin siiralt üllatunud. Keegi polnud minu poole varem sarnase palvega pöördunud, kõige vähem võhivõõras inimene.

„Mul on tegelikult üks asi veel,” jätkas Valdek. „Ma tahaksin teiega koostööd teha.”

„Mis koostööd?”

„Noh, kuidas meie ettevõte võiks teie ettevõttega koostööd teha. Kes teile internetiteenust pakub?”

Ma panin toru hargile. Esiteks olin olemasoleva teenusepakkujaga rahul ja teiseks hakkas mul Valdekust kahju. Ma olen ise kunagi ukselt-uksele müügitööd teinud ja saan müügimeeste raskest elust aru. Keegi neid ei salli ning eriti halval päeval koosneb müügimehe elu solvangutest, mida ta suvaliste möödujatega vestelda üritades taluma peab. Isegi siis, kui ta on sama kaval kui Valdek.

Silmast silma kontakt töötab kõige paremini, kinnitavad müügigurud juba aastaid. Digiajastu küll, aga mõned asjad toimivad vanas heas „analoogis” paremini. Ka mina vahetasin pensionisamba haldajat justnimelt ostukeskuses, sest olin otsustanud tüübi juttu kuulama jääda ning pärast tundus kuidagi ebaviisakas pakutut mitte vastu võtta. Eks nad sellele ju mängivadki, aga raha ei haise.

Elavaid spämmikirju on elututest raskem prügikasti visata. Aga mitte võimatu. Tuleb lihtsalt edasi jalutada. Nad on sellega harjunud ega pane pahaks, kui Sa nende etendust vaatama ei jää.

„Ma juba ostan teie kraami,” teatan iga kord suusoojaks, kui järjekordsest müügimehest mööda kõnnin. Ehk peaks seda praktikat  ka e-kirjadega rakendama? „Mul juba on sada miljonit dollarit,” kirjutan edaspidi Nigeeria kuningale. Ja peenisepikendaja müüjale ütlen, et … 

Mihkel Raud

04.12.2018