52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

iPhone on surnud! Elagu iPhone!
Avaldatud:
Uuendatud:

iPhone on surnud! Elagu iPhone!

Jumalaga iPhone! Apple’i võidukäik on läbi! Kohe kukub maailma suurim tehnikahiid pikali nagu Gulliver, kelle pealtnäha ohutud lilliputid maa külge sidusid.

Kes meist poleks selliseid pealkirju lugenud? Need saabuvad meediasse tsükliliselt, iga aasta tagant ennustatakse Apple’ile surmatundi. See jääb aga tulemata, järgneb uus tsükkel ning uued pealkirjad. Sedapuhku siis taas, põhjuseks iPhone’i turuosa kukkumine 15 protsendini, mida pole just tõesti liiga palju, eriti iPhone’i kui pioneeri peale mõeldes.

iphone

Tõsi on seegi, et laiema tootevalikuga firmadel nagu Samsung on lihtsam turgu haarata. iPhone on liiga kallis, et terve inimkonna taskusse mahtuda. Ning piisavalt segaselt turundatud, et inimkond aru saaks, et tal just seda telefoni on vaja ja mitte sadu eurosid odavamat Huaweid. Või isegi Google’i Pixelphone’i, mis on iPhone’ist soodsam ja omadustelt rikkam.

Mis asi on iPhone XR või iPhone XS Max? Kes selliseid nimesid telefonidele paneb? Taolised tiitlid on isegi kiibi või emaplaadi jaoks liiga frigiidsed, seksikatest nutitelefonidest rääkimata. Või vähemalt seksikana mõjuma pidavatest telefonidest. Tuhat kulli on liiga suur raha. Isegi siis, kui aparaat, mille sa selle eest soetad, sinu elu tähtsaimaks kaaslaseks osutub.

Küsimusele, kas Samsung või Huawei võiksid iPhone’i kunagi ära tappa, on võimatu vastata. Tehnoloogiahuvilised on piisavalt vanad, et mäletada neid aegu, kui otsimootorite maailma valitses Alta Vista ning audiofiilid kasutasid Minidisci-nimelist formaati. Täpselt nii, nagu ajutised asjad on kõige jäävamad, võivad kõige jäävamad ajutisteks osutuda.

Aga et iPhone täitsa ära sureks, on raske ette kujutada. Isegi vinüülplaadid pole kuhugi kadunud. Need on lihtsalt paremad kui kõik teised. Ja neil on lojaalne fännide armee, mis millegi vähemaga kunagi leppida ei suuda. Isegi kui see tuhat kulli peaks maksma.

Mihkel Raud

10.07.2019