52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Viirus, ma armastan Sind!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Armastus on ilus asi. Koguni nii ilus, et sellest kogu maailmale pasundada. Umbes nagu poliitik Martin Repinski, kes lasi tunnete väljendamiseks Jõhvi südamasse plakati üles panna.

„Katja, ma armastan sind!” kuulutas plakat ning terve Eesti kõlas vastu. Kuulsid kõmuajakirjanikud, kuulsid kõmuajakirjanduse lugejad, küllap kuulis Katjagi.

Ilus, mis muud. Mõni infokild lihtsalt on.

Aga mõni ei ole. Näiteks see, kui koroonaviirus miljonid hiinlased karantiini sunnib. On teada, et parim viis end surmava viiruse eest kaitsta on kanda maski, mis hingamisteid pisikute eest kaitseb. Enamik inimesi teab seda, isegi Tallinna tänavail satub mõni vastu. Aga mõned inimesed ei tea – kuidas aga seda infot nende vähesteni viia?

viirus

Üks võimalus on plakat. Aitab armusõnumit külvata, aitab ka surmahoiatust levitada. On aga veel üks võimalus – tehnoloogia. Ehk droonid. Ehk see, mida hiina valitsus kodanike informeerimisel kasutab.

Jalutad Wuhani peatänaval ja kuuled ootamatult, kuidas jumalik hääl pea kohal näomaski kandma keelitab. Tõstad pilgu ja seal ta on: droon mis droon. Tiirleb stoiliselt ning jagab valjuhääldi kaudu tähtsat teavet. Ja operatsioon töötab kui kellavärk.

Esiteks jõuab oluline info hiinlasteni. Teiseks pasundavad hiina info-droonidest kõik maailma telekanalid ning sedakaudu jõuab info neissegi paikadesse, mida viirus siiani säästnud on, Eesti nende hulgas.

Mis on sellel kõigel pistmist Martin Repinskiga, küsib nüüd arukas lugeja. Milline inimene raiub samasse lausesse lähiajaloo kauneima romansi ning mõrvarliku koroonaviiruse?

Eks ikka see, kes tehnoloogiast kirjutab. Droone ei pea nimelt ainult halbade uudiste edastamisel appi võtma. Mõelge, kui õnnelik olnuks Katja, kui droon tema magamistoa akna taga serenaadi lahti oleks löönud? Kes ei oleks?

Siit soovitus noorhärradele, kel kallima akna taga laulmiseks julgust ning linna südamesse plakati korraldamiseks raha napib: romantilisim sõnumitooja on droon. Uudne ja julge lähenemine! Ehk täpselt see, mida iga naine mehe juures hindab.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.