Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Hoia piip ja prillid!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Ühe siinse telekommunikatsiooni firma juht teatas hiljuti midagi nii jahmatavat, et saalitäis kuulajaid mõni minut hiljem püsti seistes aplodeeris.

„Me toome turule enneolematu teenuse,” kuulutas mees tähtsal konverentsil. „Lõpuks ometi saavad meie kliendid kaugekõnesid tellima hakata! Enam ei ole nii, et vajutad keset Alutaguse metsa nuppu ja kahe sekundi pärast on New Yorgi sõber toru otsas. Nüüd tuleb oma kõnet oodata!”

Rahvas juubeldas. Aplaus kestis minuteid ja mõned eriti andunud tehnikafännid kukkusid lahinal nutma. Millegi nii geniaalse peale annab tulla!

„Kuidas see käib?” praalis mees laval edasi. „Väga lihtsalt! Tuleb valida number 07 ja kümne minuti pärast vastab teile operaator. Annate talle New Yorgi numbri, millel helistada tahate. Järgmise päeva lõuna paiku võtab operaator teile kõne tagasi: New Yorgi sõber ongi toru otsas! Head asjad tulevad nende juurde, kes jaksavad oodata!”

Järgnev katarsis oli vältimatu. Ajalehtede tehnoloogiatoimetajad lidusid pommsõnumit uudiseks sõnastama ning kõnealuse ettevõtte klientide arv suurenes ainuüksi esimesel päeval 8,34 protsenti.

„Mis pagana jutt see nüüd on?” küsib iga tervemõistuslik lugeja. Ega olekski midagi uskumatut, kui maailma suurim tehnoloogiafirma Apple hiljuti midagi väga sarnast korraldanud poleks. Nad tutvustasid oma uusimat nutikella Apple Watch Series 5, mille olulisim uuendus on see, et nüüd on sellelt võimalik aega vaadata. Japp. Kell, mis näitab kella. Revolutsioonid, nagu selgub, ei olegi veel läbi.

Apple Watch 5

Ma ei tee nalja. Seni tuli Apple Watchilt kellaaja vaatamiseks rannet järsu liigutusega tõsta, enam mitte. Uuendus missugune. Eelmiste mudelite pind oli süsimust, uue oma näitab aega. Pole vaja kätt närviliselt raputada ega midagi. Ning auditoorium – ehk minusugused Apple’i fännipoisid – on joovastuses. Häda selles, et käekellad on sellised juba aastakümneid olnud. Mu isal oli taoline. Võimalik, et isegi vanaisal.

Kella, mis aega näitab, suudab revolutsioonina esitleda ainult Apple. Ehk firma, mille toodetest on saanud midagi Piibli ja Koraani ristsugutise taolist. Apple oskab maha müüa arvuti, mille külge saab välist kõvaketast vaid juurdeostetava liidese abil ühendada. Ja oskab maha müüa kella, millele tekkisid seierid alles viiendal katsel. Vau.

Võib argumenteerida, et Apple’i uuendus seisneb innovaatilises displei ja aku koostöös, mis laseb ekraanil kogu aeg kellaaega kumada, akut sealjuures mõrvamata. Tore. Ent äkki õnnestub taolist uuendust millegi ägedama kui aega näitava kella loomiseks rakendada? Mitte et aega näitav kell äge poleks. On ikka, juba mitu sajandit. 

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.