Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Riist, mis teeb 101 asja
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Iga asi läheb aina suuremaks. Eriti mu naised. Kirjutasin mõne aja eest oma neljast elukaaslasest, kelle vahet jooksen ja kelleta elada ei saa. Ühe vahetasin hiljuti välja. Uus on peaaegu sama tubli kui eelmine, ainult et priskem ja targem. Eelminegi oli nutikas, kuid uus suudab asju, millega eelkäija hätta jäi.

Mis pagana naised? Oled sa, mees, lõplikult lolliks läinud? Küllap vist. Kui arukas saab olla inimene, kes oma elamise nutiekraanidega täidab ning neid oma virtuaaltibideks kutsub?

Aga tõsi mis tõsi: postiljon tõi hiljuti uue nutiekraani ehk viimasel ajal üha enam populaarsust koguva gadgeti, millesarnaseid toodavad nii Google kui ka Amazon (ja küllap keegi veel). Sedapuhku paigaldasin kööki Google’i uue imelapse ning olen väga rahul.

Google Nest Hub Max

Google tutvustas uut Nest Hub Maxi nimelist „koduabilist” juba kevadel, müügile tuli värske gadget alles septembris. Nest Hub Max on Google Home Hubi (uue nimega Nest Hub) järeltulija. Sisuliselt sama masin, lihtsalt laiema ekraani ja mõne olulise täiendusega.

Esimene (ja peamine) uuendus on kaamera. Eelmisel mudelil kaamerat polnud, uuel on. Miks see kedagi rõõmustama peaks?

Esiteks suudab Nest Hub Max kasutajatel nüüd vahet teha ning kui ekraani ette ilmun mina, tunneb ta mu ära ja hakkab mind huvitavatel teemadel targutama: teeb kiire ülevaate poliituudistest, meenutab mu tänaseid kokkusaamisi, to do listi ja nii edasi. Kui Nest Hub Maxi ette astub mu naine, kõneleb ta muudel teemadel. Ja nõnda iga järgmise kasutajaga.

Teiseks võimaldab Nest Hub Max videokõnesid teha ning need näevad 10-tollisel ekraanil kaunis head välja.

Kolmandaks piisab mul Nest Hub Maxi pausile panekuks käe tõstmisest. Väike, kuid kasulik asi. Kaamera näeb mu liigutust ning masin jääb vait, ilma et peaksin selleks häälkorralduse andma nagu vanasti.

Järgmine oluline vahe eelkäijaga on heli kvaliteet. Nest Hub Maxil on täiesti arvestatav kõlar ja ajab raadio kuulamisel või YouTube’i vaatamisel asja suurepäraselt ära. HomePodi vastu ei saa, aga sellel pole jälle ekraani.

Google lubab, et Nest Hub Maxiga saab 101 asja teha. Näiteks Spotifyd kuulata. Telekat vaadata (selleks peab vist küll Ameerikas viibima). Videosõnumeid saata. Meeldetuletusi lisada. Fotosid vaadata. Google Assistanti käest enam-vähem kõike küsida. Toiduretsepte ekraanile manada. Anekdoote kuulata. Ilmaoludega kursis olla. Ja nii edasi.

Kuni 101 asja otsa saavad. Või järgmine samasugune gadget turule tuleb ning ma Nest Hub Maxi selle vastu vahetan. 21. sajandi eluring, mis muud. 

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.