Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Apple tungis minu koju. Jälle!
Avaldatud:
Uuendatud:

Apple tungis minu koju. Jälle!

Kui Apple’i nutikõlar HomePod veebruaris müügile tuli, käisin seda Apple Store’is näppimas. Koputasin, kuulatasin, palusin Siril (Apple’i tehisassistent) mõned toimingud sooritada, sõitsin koju ja kirjutasin HomePodist hävitava arvustuse.

Iga Apple’i fanboy (ja ma pean end uhkusega selliseks) peab tõsiseltvõetavuse huvides aeg-ajalt mõnd oma lemmikfirma toodet vihkama. Meenutagem eksperte, kes esimese iPadi ilmudes Apple’i tahvlile ülikiiret lõppu ennustasid. HomePodiga juhtus sama, vähemalt minu puhul.

HomePodi on lihtne vihata. Esiteks on see kallis. Teiseks aeglane, eriti siis, kui internetiühendus satub kehv olema (ha-haa!). Ja kolmandaks on HomePodi konkurendid – näiteks Amazon Echo või Google Home – oluliselt „võimekamad”: need tellivad sulle kaupa ja kui eriti halvasti läheb, lindistavad su salajutte ning saadavad need teistele inimestele.

See viimane – väidetav allajäämine konkureerivatele nutikõlaritele – on valdav põhjus, miks kriitikud ja kliendid Apple’i kõlari leigelt vastu võtsid. Mis sest, et helikvaliteedi poolest paikneb HomePod konkurentidest valgusaastate kaugusel.

Mihkel Raud

Aga mis siis, kui ühe kõlari ülesanne ongi head heli tekitada? Äkki ei peagi iga ese sinu elutoas absoluutselt kõike oskama? Äkki probleem selles peitubki, et mingite asjade ärategemiseks valmistatud gadget’id kipuvad kõike muud kui neid asju tegema?

Ma sõitsin Apple Store’i tagasi ja üritasin HomePodi kui kõlarit analüüsida. Hea heli? Olemas. Mitte ülearu suur? Olemas. Ilus? Olemas. Saab teise omasugusega „paaritada” ning stereoheli tekitada? Olemas, ja kuidas veel!

Milles siis probleem? Küllap hinnas. 350 dollarit (ehk natuke üle 300 euro) on ühe kõlari jaoks kaunis krõbe, eriti teiste omasugustega (Sonos jmt) võrreldes. Teiseks hoiab HomePod sind Apple’i ökosüsteemis ja töötab ainult Apple Music voogteenusega (kuigi AirPlay abil saab telefonist ükskõik mida HomePodi striimida). Aga see on ka kõik. Objektiivselt on HomePod fantastiline kõlar, millega sarnast sound’i tuleb nutikõlari huvilisel tikutulega otsida.

Ning juhtuski see, mida ma esimest korda HomePodi uudistama minnes kartnud olin – see hakkas mulle meeldima. Koguni sel määral, et lasin ühe endaga kaasa pakkida. Täna ei kujuta ma oma elu HomePodita enam ettegi. Mis ongi Apple’i eesmärk, aga see on juba teine ja mõnevõrra pikem jutt.

Mihkel Raud

14.08.2018