Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Ostsid igavesed kõrvaklapid? Ära tee nalja!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kui kaua peaksid 180 eurot maksvad kõrvaklapid vastu pidama? Viis aastat? Kümme? Terve igaviku?

Apple’il on sellele küsimusele enam-vähem täpne vastus: kaks aastat. Jah, kulla sõber: kui sa paari aasta eest überseksikad AirPodsid ostsid, pead nüüd uued hankima. Sa võid kahe aasta vanuseid klappe ju laadida, kuid üle poole tunni need vastu ei pea. Korduvlaetavad akud töötavad vaid teatud aja ning Apple’i superklappide puhul näib see aeg olevat kaks aastat.

Olen Airpodse mõõdutundetult ülistanud. Näiteks siin ja kui sellest väheks jäi, kliki siia. Lahedamaid kõrvaklappe annab otsida: neid on mugav kaasas kanda, lennukis taskust välja upitada ning suvalisel hetkel tagasi taskusse panna. AirPodsid saavad inimkeelest aru ning kui ma 20 kraadises pakases „Lumekuninganna” soundtrack’i tahan kuulata, ei pea selleks käsi kinnastest välja kiskuma. Piisab, kui hüüatan: „Hey Siri, play Frozen soundtrack!”

AirPodside helikvaliteet on nii väikeste klappide kohta suurepärane ja uute Pro klappide noise cancelling töötab ootamatult hästi. Aga igal asjal – eriti nii imelistel nagu AirPodsid – on mõni puudus.

Näiteks hind.

Või aku vastupidavus.

AirPodside aku

Kas ma ikka tahan, et mitmesajaeurosed klapid ainult paar aastat vastu peavad? Muidugi mitte. Me eeldame oma tehnikajubinatelt pikemat eluiga, eriti kui Apple’i logo neid kaunistab. Laetavate akude lühike eluiga on ilmselt paratamatu, kuid see on kehv lohutus, kui AirPodsid ühel päeval ära surevad.

Kuidas end taolise olukorra eest kaitsta? Ongi väga raske. Üks võimalus on AirPodse mitte osta ning vanade heade juhtmega klappide otsas püsida. Koss Porta Pro on elav klassika. Kahjuks saab neid juba praegu vaid spetsiaalse „adapteri” abil iPhone’i külge ühendada. Teatavasti loobus Apple levinud kõrvaklapipesast juba mõne aja eest.

Veel murelikumaks teeb Apple’i seadmete fänni aga kõlakas, mille kohaselt kaob iPhone’il peagi ka lightning port ja ainus viis telefonist klappidega musa kuulata on bluetooth. Ei pääse me neist neetud akudest kuidagi.

Nii ei jäägi muud üle, kui kõrvaklappide aku surma puhul järgmised osta, maksku need 300 või isegi rohkem eurot. Aga, noh, luksus ei peagi odav olema. Ja mida muud kui luksus on peopessa mahtuv kõrvaklapipaar, mis inimkeelest aru saab?

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.