Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Maailma parimad kõrvaklapid. Punkt.
Avaldatud:
Uuendatud:

Maailma parimad kõrvaklapid. Punkt.

Kurat, nagu nõukogude ajal! Apple’i juhtmevabad kõrvaklapid ehk AirPodid tulid turule juba kaks aastat tagasi, aga ole sa mees ja püüa neid poest osta, USAs vähemasti.

Ei ole nii, et marsid suvalise Apple Store’i uksest sisse ja nõuad kõrvaklappe. Kaugel sellest, isegi internetist tellides tuleb sul neid nädalaid oodata. Täpselt nagu kaheksakümnendate Eesti NSV-s, kus sul pidi tuttav müüja olema, kui makilinti tahtsid saada.

Õnneks on Eestis AirPodide soetamine lihtsam, kuigi kallim. Ameerikas maksavad Apple’i kõrvaklapid umbes 143 eurot, Eestis 180. Märgatav vahe, aga vähemasti on sul võimalik need tuttava kassamuti abita kätte saada.

Ma ootasin kaks aastat, aga lõpuks ei pidanud vastu. Ostsin ära, 40 eurot kallimalt. Oli asi seda väärt? Absoluutselt. Eemalt näevad AirPodid nunnud välja, aga kui sa nad kõrvadesse topid, tundub edasine elu nendeta võimatu. Eriti siis, kui end Apple’i ökosüsteemiga oled ühendanud.

Raud
Foto: Mihkel Raud

Esiteks ei tule sul enam juhtmega jännata. Keegi rehkendas kokku, et inimene kulutab elu jooksul kõrvaklappide lahtiharutamisele kolm ja pool päeva. Tänu Airpodidele võid sa need päevad rahuliku südamega kasulikumalt veeta.

Teiseks on AirPodide helikvaliteet jahmatavalt hea, seda tüüpi ja klassi klappide kohta vähemasti.

Kolmandaks saan ma nendega rääkida! Ma tean, kui idiootselt see kõlab, aga jube mõnus on trammipeatuses seista, kaks korda näpuga vastu paremat klappi koputada ja ülejäänud inimeste jahmatuseks valju häälega “play Black Sabbath” teatada. Vähe sellest, Airpodid hakkavadki mulle seepeale Black Sabbathit mängima.

Neljandaks saan ma AirPodidega telefonikõnesid pidada. Kvaliteet on laitmatu ja kui ma vestluspartnerit ei teavitaks, et temaga hernetera suuruse jubina kaudu räägin, ei saaks ta arugi.

Viiendaks jääb musa automaatselt seisma, kui ma ühe AirPodi kõrvast välja kisun. Milleks see hea on? Aga selleks loomulikult, et kui keegi keset “Paranoidi” teist salmi minu käest tänaval kella küsib, ei pea ma hiljem lugu tagasi kerima, pistan aga klapi tagasi kõrva ja laul (või audioraamat!) paneb poolelijäänud koha pealt ise edasi.

On AirPodidel midagi häda kah? On küll - trenažööril joostes kipuvad nad kõrvadest välja libisema ning jõusaali tuleb seetõttu paremini kõrvas seisvate klappidega minna. Muudes olukordades püsivad AirPodid kõrvas nagu Olga Ivanova Edgar Savisaare valmisnimekirjas. Või takjas tagumikus, kuidas kellele meeldib. Head kaifimist! 

Mihkel Raud

15.11.2017