Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Maailma parimad kõrvaklapid on nüüd veel paremad. Ja kallimad
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kui ma kaks aastat tagasi AirPodidest kirjutasin ja neid taevani kiitsin, sain ärritunud lugejailt üsna mitu pahast kirja.

Inimeste erutust ei põhjustanud niivõrd Apple’i kõrvaklappide kvaliteet ega isegi mitte hind, mis tavaliste telefoniklappide jaoks üsna kõrge tundus. Lugejad olid häiritud asjaolust, et kõrva torgatud AirPodid nägevat välja kui suitsukonid. Ja et ärasuitsetatud sigarette polevat kena inimestele soovitada, eriti kõrvas kandmiseks.

Eks mõne aasta eest nägidki AirPodid üsna tavatud välja. Tänapäeval paneb tollesama kaebleja imestama aga see, kui kõrvaklappidel on juhe küljes. Elu areneb tohutu kiirusega ning bluetooth-klapid on neil päevil pigem norm kui veidrus. Maandud mis tahes suure linna lennujaamas ning ainult AirPode inimpeade küljes näedki.

Apple AirPods Pro

Nüüd on Apple müügile paisanud uued (järjekorras kolmandad) AirPodid ja need erinevad varasematest ühe olulise tunnuse poolest: AirPods Prodel on niinimetatud noise cancellation. Ehk siis lõikavad need su ümbritsevast mürast välja.

Müra summutamine pole iseenesest midagi uut, kuid nõnda pisikestesse klappidesse on see alles nüüd jõudnud. Mis aga kõige olulisem – see töötab. Surud AirPod Prod kõrva ning ümbritseva maailma lärm vajub mitu kraadi vaiksemaks. Päris lahti liiklusmürast ei saa (see ei õnnestu ka suuremate müra summutavate klappidega), kuid vahe on tuntav.

Miks ja kellele see hea on? Noh, näiteks mulle. Ja ülejäänud sadadele miljonitele inimestele, kel tuleb aeg-ajalt lennukiga reisida. Mida väiksem lennuk, seda julmem lärm. Eriti siis, kui halastamatu saatus su otse propelleri kõrvale on määranud istuma. Sa võid tahta audioraamatut või Brahmsi neljandat sümfooniat kuulata, aga kuuled vaid propellerit. Enam mitte. Torka Apple’i valged junnid kõrva ja naudi lendu. Pole vaja enam suuri Bose QuietComfort 35 klappe seljakotist välja otsida, tillukesed AirPods Prod mahuvad mugavalt taskusse.

Kui sul juhtuvad väikesed lapsed olema, läheb müra summutavaid klappe ka maa peal vaja. Olen sellest kunagi pikemalt kirjutanud ning titade kisast põgenemine on AirPod Prode abil nüüdsest veelgi lihtsam. Mina näiteks kannan neid kogu aeg taskus ja torkan esimese jonni peale kohe kõrva.

Loomulikult on AirPod Prodel ka üks suur puudus. See on nende hind ehk tubli 280 eurot. Ameerikas saab uued kõrvaklapid odavamalt kätte (nagu kõik ülejäänud Apple’i tooted), aga vaevalt keegi pelgalt seepärast üle ookeani viitsib lennata.

On nõnda krõbe hinnasilt asja väärt? Ega vist. Heli kvaliteet on AirPodidel siiski pisikeste klappide oma, noodsamad Bose QuietComfort 35 teevad palju paremat häält, märkimisväärse hinnavaheta. Kui aga mugavus hinna üles kaalub, pole AirPods Prodest paremat olemas. Minu meelest kaalub.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.