Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Ei tahaks küll ülistada, aga … Xiaomi Mi 9T
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Läbinisti ülistavad tootearvustused ajavad mul südame pahaks. Need tunduvad võltsid, roosa mannaga üle valatud, mõttetud kirjutised, mis võiksid sama hästi ka sündimata jääda. Nõuab suurt pingutust, et mitte Xiaomi Mi 9T arvustusega sama pange kolistada, sest oi, kuidas mulle see telefon meeldib…

Xiaomi Mi 9T

Nagu ikka – esmalt telefoni välimus

Ainult Shaquille O’Neali standardite järgi on see telefon väike ja käepärane. Kõigi teiste lihtsurelike kämmalde mõistes on tegu võrdlemisi suure telefoniga. Mi 9T on kõrge, lai ja küllalt raske (191 grammi).

Samas keegi ei ütle, et see halb asi oleks. Tänu oma mõõtudele ja telefoni sisse peidetud esikaamerale (selfiede puhul hüppab pop-up kaamera korpusest välja), on Xiaomi Mi 9T väga suure ja ilusa äärest ääreni ekraani (6,39 tolli) ning suure akuga (4000 mAh).

Xiaomi Mi 9T

Sellega lõbu alles algab. Telefoni tagakülg on sama uhke kui mõnel 300 eurot kallimal kamraadil (Mi 9T maksab ainult 339 eurot!). Sinakas-mustjalt mänglevad värvid, käepärased kumerused, aksendina punane pauernupp, kolm kaamerat, mis ei turrita lollakalt tagaküljest välja, põhikaamerat ümbritsev metaljas rõngas … ghajkfaghhg … vabandust, tarvis klaviatuuri kuivatada. Liiga ilus.

Xiaomi Mi 9T

Kogu selle ilu kaitsmiseks on Xiaomi karbi sisse pistnud lihtsa aga stiilse ümbrise. On viimane aeg, et teised tootjad sellest lükkest šnitti võtaks.

Xiaomi Mi 9T

2019. aastale kohaselt on tagaküljelt kadunud ka sõrmejäljelugeja. Muidugi on ta nüüd ekraani sees, mis on arusaadavalt popp ja noortepärane lahendus. Erinevalt Samsungi A-seeriast see luger töötab ka päris hästi. Ekraaniga saab kasutada ka mugavat Always On funktsiooni. Seda pole mitte kõigil madalama otsa telefonidel.

Xiaomi Mi 9T

Allosast leiame veel USB-C pordi, kõlari ja SIM-kaardi ava. Ülevalt 3,5mm audiopordi ja laheda märguandetule, mis näitab, kui Sulle mõni teavitus tulnud. Ühesõnaga: oфигенно!

Emergency SOS

Seenioridele mõeldud telefonidelt tuugalt maha kopeeritud funktsioon: kindel nupuvajutus või -kombinatsioon saadab valitud kontaktidele hädaabisõnumi koos Sinu koordinaatidega.

Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T puhul tuleb selleks kiiresti viis korda punast pauernuppu alla vajutada. Lisavõimalusena saab sõnumisse kaasa panna viimase tunni kõneajaloo. Inspiratsiooniks tõenäoliselt Hollywoodi action-filmid.

Samasse valdkonda kuulub ka funktsioon Second Space ehk Sinu telefoni külalistetuba. Ühe parooliga saad ligi enda tavapärasele telefonile, kus on Sinu äpid, fotod, e-mailid ja kõik muu tähtis. Teine parool aga avab telefonis “teise ruumi”, mis on sisuliselt sama nagu arvutitest tuntud Guest login. Turvaline koht, kuhu laps või võõras inimene omaette möllama suunata.

Jätkame sisemuses

Testis olnud mudelil oli sisemälu 64 GB, mis on minu silmis miinimum, millest alates telefoni üldse osta tasuks. Süsteem võtab sellest ära 9 GB jagu. Vahemälu 6 GB. Seega samuti 2019. aastal igati pädev tulemus, mis tuleb toime nii rööprähklemise kui ka nõudlikumate mängudega. Üldise jõudluse koha pealt ei saa telefonile midagi ette heita.

Xiaomi Mi 9T

Kasutajaliideseks on Xiaomi enda MIUI 10, mis tõtt-öelda meeldib mulle tunduvalt enam kui Huawei oma. Samsung OneUI jääb veel puhtuse ja kasutajasõbralikkuse poolest püüdmatuks. Xiaomi on üleliigsed äpid mõistagi kaasavaraks pannud, aga need saab mugavalt eraldi kausta peita. Sest kustutada Sa neid ei saa (bööö!).

Laadimine käib kiiresti. Karbiga tuleb kaasa 18W laadija, mis 1h jooksul telefoni 4000 mAh akule 88 protsenti juurde annab. Laadimise algust saadab moderne animatsioon.

Xiaomi Mi 9T

Sisemust ei kaitse IP68 reiting (loe veekindluse kohta lähemalt siit) ja puudub juhtmevaba laadimise võimekus, aga see teadmine ei tohiks alla 400-eurose telefoni puhul ülemäära morjendav olla.

Xiaomi Mi 9T

Eriti tähtsate seltsimeeste jaoks on telefonil ka Dual SIM ehk kahe SIM-kaardi kasutamise võimalus. Miks seda tegema peaks, loe lähemalt siit. Kontserdi lõppakordi lööb Android 9, mis usaldusväärselt enda kohal.

Kaamerad!

Xiaomi Mi 9T

Paberil on seis järgmine. Xiaomi Mi 9T põhikaamera on 48 MP (f/1.8), teda abistab 13 MP (f/2.4) lainurk ja 8 MP (f/2.4) telefoto kaamera. Seega nagu 2019. aasta kuldne trio. Erinevaid pildistamisrežiime on palju ja aegluubis video puhul saad valida, kas soovid just 120, 240 või hoopis 960 kaadrit sekundis eluolu jäädvustada.

Tulemustest rääkides. Mi 9T suutis väga meeldivalt üllatada. Päevasel ajal tehtud pildid tulid teravad, hästi säritatud, tasakaalukalt kontrastsed ja mõnikord isegi kenamad kui S10ga tehtud klõpsud! Arvestades telefoni ääretult taskukohast hinda, pole nurisemiseks küll põhjust. Ehk ainult ööfotod on pehmekesed (eriti öörežiimi puhul).

Xiaomi Mi 9T

Esikaamera (20 MP, f/2.2) hüppab kellade ja vilede taustal korpusest välja. Androidile omaselt saad soovi korral need vaigistada või hoopis valida mõne muu tilina, mis rahvale teada annab, et valmistud selfie klõpsamiseks.

Xiaomi garanteerib sellele pop-up kaamerale 300 000 avamiskorda, enne kui võiks muresid esineda. Kukkumise korral tõmbub kaamera kilpkonna kombel korpusesse tagasi, et end vigastuste eest kaitsta. Tõsi, mitte just ülihelikiirusel, aga abiks ikkagi. Selfiede kvaliteet võiks törtsu parem olla (tihti juhtub ülesäritamist, aga taaskord peab meeles pidama telefoni sõbralikku hinda.

Testpilte saab näha siin.

Kokkuvõte

Xiaomi Mi 9T

Enne Xiaomi testimist oli pea kolm kuud minu igapäevaseks põhitelefoniks Samsung Galaxy S10. Talle ütlen “pakaa”, sest minu SIM-kaart jääb pea kaks korda odavamasse Xiaomi Mi 9T-sse.

Põhjused, miks Sina samuti nii teha võiks:

  • Sulle meeldib suur äärest ääreni ekraan
  • Suured akud ja kiirlaadimine on your thing
  • Pop-up kaamerad erutavad Sind
  • Sa hindad eristuvat välimust
  • Sinu rahakott pole põhjatu

Põhjused, miks Sa ei pruugi seda teha:

  • Sa eelistad käepärasemaid (loe: väiksemaid) telefone
  • Xiaomi bränd tekitab kõhklusi ja kahtlusi
  • Sa ei suuda elada ilma juhtmevaba laadimiseta
  • Sinu telefonil peab olema IP67 või IP68 reiting

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.