Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Samsung Galaxy A70 vs A50 võrdlus
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Viimased aastad on ühe asja selgeks teinud: Samsungi kallimaid telefone võib rahuliku südamega osta, aga nende madalama otsa mudelitest tasub pigem mööda vaadata. Kas Galaxy A70 ja A50 suudavad seda muuta?

Väline ülevaatus

Samsung A70 ja A50

2019. aasta moeröögatus on kameeleon-telefonid. Sellised, mille tagakülg värvi muudab, sõltuvalt sellest, kuidas valgus temale langeb. Esmalt tegi seda Huawei ja nüüd ka Samsung.

Samsung A70 ja A50

Testiks olnud A70 ja A50 karpide peal oli värviks kirjas “must”, aga reaalsuses olid tagaküljed erutavate õlimotiividega. Naftamagnaatidele läheks peale küll. Telefonid on välimuselt pea identsed, ainult A70 on suurem. Suurusele vaatamata on telefone mugav käes hoida, sest nad pole eriti libedad.

Mõlema ekraanid on video vaatamise jaoks loodud. Ilusad suured erksad AMOLED ekraanid, mis on oma hinnaklassis ilmselt parimad. Kuna me päevad läbi muud ei teegi, kui ainult telefoni vahime, siis on see väga oluline võit.

Samsung A70 ja A50

Ekraani ülaosast vaatab vastu tilluke kulm, mis peidab esikaamerat ja allosas on A50 lõug veidi suurem kui A70 oma. Kõik füüsilised nupud asuvad paremal küljel ja käepärasel kõrgusel. Jääb üle vaid imestada, mis S10 seeriaga valesti läks, et pauernupp nii kõrgele tõsteti. Bixby nuppu ei ole.

Mõlemal sõsaral on olemas ka 3,5mm auk, juhtmetega klappide jaoks. Ja neid on sul vaja, sest kõlarite ei saa kuidagi rõõmustada. Maksimumi peale keerates on nad isegi valjud, aga kvaliteet on kehvapoolne. Eriti tulles S10 stereoheli pealt. Dolby Atmos režiim on saadaval ainult klappide / kõlari kasutamise puhul.

Samsung A70 ja A50

Kategooria võitja: Samsung Galaxy A70. Kui juba soovida suurt telefoni, siis tuleks minna täispanga peale.

“Kes sa selline omaarust oled” ehk autentimine

Proovisin palju proovisin, aga ei saanud kuidagi Galaxy A70 ja A50 ekraanisiseste sõrmejäljelugejatega sõbraks. Nad nagu ei uskunud, et tegu on minuga ja palusid pidevalt “uuesti proovida”, et end lahti lukustada.

See osutus muidu sujuva testimise käigus ka üheks suurimaks frustratsiooni allikaks. Vanaisa õpetas mulle üht asja: "kui sa otsustad midagi teisiti teha, siis see sinu variant PEAB töötama paremini kui traditsiooniline viis”. Ja just seda põhimõtet Samsung rikub. Sedavõrd aeglane sõrmejäljelugeja on rohkem tüliks kui abiks. Tavaline tagaküljel asetsev luger töötab kordades kiiremini.

Samsung A70 ja A50

Alternatiivina kasutusele võetud (ja võrdlemisi ebaturvaline) näotuvastus on A70 ja A50 puhul võrdse kiirusega. Selline Harju keskmine kiirus, mis jääb kindlasti OnePlusi ja Huawei näotuvastuste kiirusele alla.

Kategooria võitja: puudub. Siin on ainult kaotajad. Jääb üle loota, et tarkvarauuenduste käigus olukord paraneb.

Akud

Siin on põhjust taas helgeid noote kõlistada. A70 “rokib” 4500 mAh mahutavusega akuga ja A50 kõhus on 4000 mAh isend. Laadida saab mõlemat USB-C pordi kaudu. Veidi kahju, et puudub juhtmevaba laadimise tugi, aga alla 500-eurostelt telefonidelt on seda natuke palju oodata. 1h laadimist viis A50 aku 8% pealt 84%-ni. Seega mitte maailma kõige kiirem, aga kindlasti mitte liiga aeglane.

Samsung A70 ja A50

Akud kestavad aga tõesti tublisti. Pole mingi probleem üks pikk päev õhtusse saata ja rahuliku kasutuse korral teinegi päev otsa teha. Meeldivalt eeskujulik tulemus mõlemalt mudelilt.

Kategooria võitja: viik. A70 on küll suurem aku, aga ka suurem ekraan. Seetõttu on akude eluiga peaaegu, et võrdne. A70 kestab törtsu kauem, aga võtab see-eest kauem aega, et täis laadida.

Kaamerad

Samsung A70 ja A50

Nii A70 kui ka A50 tagaküljel on kolm kaamerat, mis pakuvad kasutajale pildistamiseks kaks režiimi: tava ja ultralainurk (taas 2019. aasta moesõna). Kolmas kaamera on pelgalt pildi sügamuse mõõtmiseks Live Focus režiimis. Tagaküljel puudus mõlemal juhul ka kaameramühk. Asi, mis Xiaomi Mi 9 ja iPhone XS Maxi puhul kõvasti tuska valmistas, sest see pani laua peal telefonid kõikuma.

A70 kaameraäpis on tunduvalt rohkem valikuid, mida A50 puhul ei leia: Night Mode, Super Slow Motion (960 fps), 4K video, FHD video 60 fps juures. Muidu on video poolest mõlemad telefonid väga tublid. Värvid on tõepärased ja isegi kontrastsetes tingimustes saab hea tulemuse (sinine taevas ei muutu valgeks, pime nurgatagune ei ole süsimust).

A70 vs A50
A70
A70 vs A50
A50
A70 vs A50
A70
A70 vs A50
A50
A70 vs A50
A70
A70 vs A50
A50
A70 vs A50
A70
A70 vs A50
A50
A70 vs A50
A70
A70 vs A50
A50
A70 vs A50
A70
A70 vs A50
A50
A70 vs A50
A70
A70 vs A50
A50

Veidi naljakas, et mõlema telefoni puhul laseb kaamera äpp vabatahtlikult piltidele vesimärgi lisada. Asi, mida palju parema kaameraga S-seeria telefonidel ei ole. Nagu oleks A-seeria piltide üle põhjust sedavõrd uhkust tunda, et seda maailmale kuulutada.

Piltidest endist. Tulemus oli võrdlemisi ootuspärane. Päevasel ajal pildistamine on tip-top, aga ööfotograafia tasub suurtele poistele (S10+, Huawei P30 Pro) jätta. A50 fotod on järjepidevalt pehmemad ja vähem teravad kui A70 omad.

A70 tagab ka naturaalsemad nahatoonid. Üldiselt on hea meel, et värvidega on Samsung ajapikku maha rahunenud ja ei keera neid üle nagu Huawei. Väga hea dünaamiline ulatus.

Kategooria võitja: A70. Rohkem valikuid, kvaliteetsemad pildid.

Varia

Mõlemal puudub vee- ja tolmukindlus. Veidi kurb, sest 2017. aasta Samsung Galaxy A-seeria telefonidel (nt A5 2017) oli IP68 sertifikaat olemas. Samas mõistetav, et kuskilt peab kulusid kokku hoidma, et telefoni hind oleks taskukohane.

A70 ja A50 kasutajaliideseks moderne Samsung OneUI, mis on viimase aja üks mõnusamaid lahendusi, mida ma kogenud olen. Telefon sisemus näeb välja puhas, seda on võrdlemisi mugav ühe käega kasutada, menüü on loogiline ja sõrmesirutuse kaugusel on öörežiimi aktiveerimine.

Jõudlusega kummalgi probleeme ei ole. Tulevad väga hästi toime nii igapäevaste ülesannete kui ka mängudega. Vahemälu on antud vastavalt 6 GB ja 4 GB RAM. Suurt vahet ei täheldanud. Sisemälu mõlemal 128 GB, mis on lihtsalt suurepärane.

Kategooria võitja: A70. Kui väga palju äppe korraga lahti teha ja nende vahel ringi sõeluda, siis A70 tuleb selle tööga veidi paremini toime.

Kokkuvõte

Samsung A70 ja A50

Selliste võrdluste puhul on asi lihtne. Kui lebad diivanil ja sinu kõrval on mõlemad testis olevad telefonid, siis kumma poole käsi sirutab, et YouTube’st videot vaadata või Google’st midagi otsida. Minu käsi haaras alati pigem A70 poole.

Kui aga poeletil neid võrrelda, siis pead ise otsustama, kas 80 eurot on seda väärt, et osta A70 või on ka A50 täiesti piisav. Mida ta iseenesest ju on. Müüginumbrid tõestavad, et A50 on sel aastal uus rahvatelefon.

Galaxy A70 ja Galaxy A50 plussid:

  • Eredad, kvaliteetsed, suured ekraanid

  • Kauakestvad akud

  • Usaldusväärsed ja kiired protsessorid

  • Hinna kohta eeskujulikud kaamerad

  • Stiilne disain

Galaxy A70 ja Galaxy A50 miinused:

  • Aeglased sõrmejäljelugerid

  • Kehvad kõlarid

  • Ööfotod on pehmed

  • Mõne maitse jaoks on telefonid liiga suured

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.