Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Uued tšempionid? Samsung Galaxy A72 vs A52 arvustus
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
A72 vs A52

Kõlan nagu katkine plaat, aga elu on viimased kaks aastat sama lugu rääkinud: keskklassi Samsungi A-seeria telefonid on eestlaste seas ääretult popid. Nüüd on meie ees uued Galaxy A72 ja A52 vennad ning on aeg välja selgitada, kas tegu on endiselt heade telefonidega ja kumb peale jääb?

Välimus

Ühe asjaga pole Samsungi kesk- ja tippklassi telefonidel kunagi muresid olnud ja selleks on ekraan. Ka A72 ja A52 esikülgesid ehib kvaliteetne 1080x2400 (FHD+) Super AMOLED paneel, mille eredus ulatub 800 nitini. See tähendab, et nendel haruldastel päevadel kui Maarjamaal päike paistab, on telefoni ekraan alati kenasti nähtav.

A72 vs A52

A72 ekraani diagonaal on 6,7 tolli ning väiksemal mudelil 6,5 tolli, mistõttu ühe käega on telefone päris keeruline kasutada. Pane sinna juurde telefonide pontsakad kaalunumbrid (vastavalt 203 ja 189 grammi) ning ühekäeline hullamine jääb pigem tugevate pihkudega seltsimeeste jaoks. Meenutame, et A71 ja A51 jäid kaalu poolest 170-180 grammi vahele!

Suurusele vaatamata on telefone siiski mugav käes hoida. Servad on täpselt õige kumerusega ning mattviimistlusega plastikust tagakaas püsib ustavalt nii peos kui ka diivanil. Boonusena ei jää telefoni tagumisele küljele inetuid sõrmejälgi ja on suurem šanss, et maha kukkudes ei lähe ta klaasi kombel kildudeks.

A72 vs A52

Ekraani ülemise serva keskelt leiame esikaamera, mis teeb päris põnevaid trikke. Nimelt kui kaamera muutub aktiivseks (kõige selgemini nähtav näotuvastuse puhul), siis lülitatakse väikese animatsiooni saatel kaamera ümber olevad pikslid välja ja tekib nii-öelda must ring objektiivi ümber. Spekuleerin, et see aitab vähendada kunstlikku ekraanivalgust, mida kaamerasilm kinni püüda võib. Varem pole seda igatahes täheldanud.

Moodsa aja telefonidele omaselt (välja arvatud iPhone’d) on ekraani värskendussagedus 90 Hz, mis tähendab, et ekraanil ringi skrollides toimub kõik Sinu silme ees sujuvamalt kui muidu tavapärase 60 Hz juures.

Mõlemal telefonil on alles ka “vana hea” kõrvaklapiauk, mis asub kenasti USB-C laadimispesa kõrval. Teisel pool on ka kõlar, millele sel korral sekundeerib ka teine kõlar ehk  esmakordselt saame A-seeria telefoni puhul rääkida stereohelist! Väike tiir YouTube’s ja võin kinnitada, et heli on tõesti tunduvalt etem kui eelmise aasta mudelitel.

A72 vs A52

Telefonide parema külje peal olevad nupud on viisakad ja klõbisevad näpu all kvaliteetselt. Kaameramoodulid sulanduvad lahedalt telefoni tagakülje sisse ja on vahelduseks mõnusalt tagasihoidliku välimusega. Värvide poolest on valikus sinine, must, valge ja lilla. Värvide saadavus võib kõikuda. Testis olnud lilla A52 nägi igatahes väga kevadine välja ja ka must A72 skooris stiilipunkte.

A72 vs A52

Kategooria võitja? Samsung Galaxy A52. Kui eelmisel aastal eelistasin suuremat A71 telefoni, siis sel aastal on A72 mu jaoks juba liiga suureks paisunud.

Karu kõhus

Samsung Galaxy A52 aku mahutavus on 4500 mAh ning A72 oma sellest jämedalt öeldes 10% ehk 500 mAh võrra suurem. Rahvakeeli: sellest jätkub rahuliku kasutamise korral kaheks päevaks, aga tõsisemad netisõdalased peaksid teise päeva lõunal laadija poole vaatama. Koroona tõttu istume suurema osa päevast niiehknaa kodus, seega laadija on Sul ilmselt alati käepärast. Võrdluses eelmise aasta A71 ja A51 mudelitega on akud kasvanud 500 mAh võrra ehk saab meelevaldselt järeldada: 10% suurem aku = 10% raskem telefon.

Telefonid toetavad Samsungi keskklassile omaselt kuni 25W kiirlaadimist, aga karbist leiad hoopis 15W laadija. See tähendab, et A52 saad veidi kiiremini täis laetud kui A72 (arvesta umbes 1,5 tunniga). Samal ajal kestab A72 väiksemast vennast õige pisut kauem, energianõudlikumale ekraanile vaatamata.

A72 vs A52

Muus osas on telefonide sisud identsed: 128 GB sisemälu, 6 GB muutmälu ja Snapdragon 720G protsessor. Erinevalt uutest S-seeria telefonidest on veel alles ka välise mälukaardi lisamise võimalus. Kuigi 128 GB mälu peaks 98% kasutajate jaoks olema rohkem kui küll.

Mõlemad telefonid on kaitstud IP67 vee- ja tolmukindluse reitinguga ehk nad saavad liguneda kuni 1m sügavuses vees kuni 30 minutit. Pane tähele, et see kehtib ainult puhta vee puhul ja kõiksugu basseini-, ranna- ja seebiveed on välistatud.

Kui eelmisel aastal jäin tõsiselt hätta A51 jõudlusega, siis sel korral on esmapilgul A52 mudeliga kõik korras. Ka optilised sõrmejäljelugejad ja näotuvastus töötavad ausalt. Kohe kindlasti ei saa nad maailma kõige kiirema ega täpsema autentimise tiitlit, aga otseselt nurisemiseks pole ka põhjust. Kui ainult, siis seda, et sõrmejäljelugeja asukoht on minu käe jaoks veidi liiga madalal ja ekraani lahtilukustamise animatsioon on kuidagi hüplik (ekraan korraks vilgub eredalt).

Võitja? Samsung Galaxy A72. Veidi suurem aku annab eelise.

Kaamerad

A72 vs A52

Uute A-klassi sõprade kaamerad on paberil vaadates äravahetamiseni sarnased: põhikaameraks 64 MP (f/1.8) lainurk, millele sekundeerivad 123-kraadise vaateväljaga 12 MP (f/2.2) ülilainurk- ning 5 MP (f/2.4) makrokaamera.

Ainus erinevus tagaküljel on A72 mudelil olev 8 MP (f/2.4) telefotokaamera, mis annab kasutajale kolmekordse optilise suumi ja kuni 30x maksimaalse suumi. Samal ajal peab A52 leppima sügavussensoriga ning maksimaalne suumimisaste on kuni 10x. Kui kahekordse suumi puhul suurt erinevust näha ei ole, siis näiteks kümnekordse suumi puhul on A72 foto silmnähtavalt teravam ja müravabam.

A72 vs A52
A72 vs A52

Põhi- ja telefotokaamerad on varustatud ka optilise pildistabilisaatoriga (OIS), mis aitab kaadrit stabiliseerida ning mis hoiab liikumised sujuvad ja teravad ka vähese valguse puhul.

Esiküljelt vaatab vastu juba tuttav 32 MP (f/2.2) selfiekaamera. Videode võimekuse poolest on telefonid paberil samuti võrdsed, aga kummalisel kombel on A52 menüü valikus ka FHD 60 fps, samal ajal kui A72 mudelil see puudub.

A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52
A72 vs A52

Eelmistele aastatele sarnaselt on kahe keskmise A-seeria telefoni pilditöötlus ikkagi erinev. A72 pildid on veidi teravamad, kontrastsemad ja parema dünaamilise ulatusega. Lisaks on A52 piltidel näha veidike punakat kuma, mida tegelikult olla ei tohiks.

Võitja? Samsung Galaxy A72. Saab paremini suumida ja pilditöötluse algoritmid toimetavad usinamalt.

Kokkuvõte

A72 vs A52

Samsungi A-seeria kohta võiks hellitavalt öelda rahvatelefonid. A4, A5 ja A7 mudelid on läbi aastate hästi müünud ja seetõttu ei taha Samsung nendega eksida. Ja see on hea asi. Tulemuseks on A72 ja A52 näol usaldusväärsed nutisõbrad, millel ilusad ekraanid, mahukad akud, võimekas sisemus, stereokõlarid, vee- ja tolmukindlus ning mitmekülgsed kaamerad.

Minu jaoks suurim miinus on praegusel hetkel just telefonide füüsiline suurus, mis on vaikselt aga kindlalt mõistlikkuse piirideni jõudnud. A72 on sama suur kui Note20 Ultra! Minu teada ei ole inimeste käed nii kiiresti kasvanud, et sellele suurem-on-parem rallile järgi jõuda. Aga kuna pea kõik uued telefonid on järjest suuremad, tuleb sellega leppida.

See, kas esineb ka muid muresid, näitab aeg. Paaripäevane testperiood möödus igatahes sujuvalt. See, kas A72 on 100 € suuremat hinnalipikut väärt (hetkel 449 vs 349 €), jääb igaühe enda otsustada. Kellele meeldivad suured telefonid, andku minna.

Vaata telefone e-poest.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.