Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Nutisõrmus Oura Ring
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kuu aega tagasi ostsin endale fitness trackeri ehk lihtsakoelise nutivõru. Oli vaja hakata samme lugema. Telefoni notificationeid ma ei taha selle võru pealt näha ning kella jaoks on päris käekell olemas.

Kuna kahte kella samal ajal kanda on veider, siis õige käekell läks kuuks ajaks sahtli põhja, mille üle on väga kurb meel. Ilus asi asendus koleda plastikvõruga.

Seetõttu hakkas mul süda puperdama, kui Slushi tehnoloogiakonverentsi esimesel päeval tuli lavale Soome ettevõte Oura ning tõi välja enda uue fitness trackeri - nutisõrmuse Oura Ring!

Oura Ring

Lühidalt öeldes teeb Oura Ring kõike sama, mida üks korralik nutivõru. Aga natuke rohkem ning natuke paremini.

Oura Ring analüüsib sinu und ja taastumist, loeb sinu samme ja kaloreid, mõõdab sinu kehatemperatuuri ja pulssi ning seda kõike märkamatult. Kui suur plastikust nutivõru su käe ümber tuletab end pidevalt meelde, jäädes alati kuhugi ette või olles lihtsalt odav vaadata, siis sõrmus on sõrmus. Ta lihtsalt on. Märkamatult ning vaikselt.

Oura Ring

Aja jooksul õpib sõrmus sind tundma ning annab läbi äpi soovitusi, millal on sinu loomulik aeg magamiseks ning millal oled tõenäoliselt kõige produktiivsem. Kehatemperatuuri analüüs aitab aru saada, millal oled näiteks haigeks jäämas või kui kaugel on sinu “päevad”.

Oura üheks võtmefunktsioonideks on uneanalüüs, mis säästab nii mõnedki meist eraldi laborisse magama minemast, et sarnase analüüsitulemuseni jõuda. Ja mõistagi teeb Oura kõike juhtmevabalt. Kui sul pole telefoni käepärast, et sõrmuses olevat infot äpiga ära sünkroniseerida, siis sõrmus talletab iseseisvalt infot kuni 6 nädalat.

Kui kõik see tundub ülepingutamisena, siis just eelmisel nädalal oli mul kontoris kummastav hetk kui sai mitme kolleegiga üksteise une pikkust ja kvaliteeti võrrelda (palju oli sügavat und jne).

Sõrmusesse on pakitud ka soliidne aku, mis peab kenasti ühe nädala jagu vastu. See tähendab, et igal õhtul ei pea sõrmust sõrmest ära sikutama, et seda juhtmevabalt laadima panna.

Oura Ring

Hetkel on sõrmus eeltellimise faasis ning tarned algavad alates 2018. aasta aprillist. Tõsi, ta on hetkel pigem kallis nutividin, makstes 251 eurost kuni 944 euroni, kuid head nutikellad maksavad sama palju. Psst… kasutades sooduskoodi “slush17”, saad kogumaksumusest 30% alla. Ahvatlev pakkumine. Väga ahvatlev.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.