Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Apple iPhone 8, 8 Plus ja X
Avaldatud:
Uuendatud:

Kõik oluline Apple'i uutest telefonidest - iPhone 8, 8 Plus ning iPhone X

Hiljuti avalikustas Apple enda kauaoodatud uued mudelid - iPhone 8, iPhone 8 Plus ning iPhone X. Milliseid uuendusi nad endaga kaasa toovad ning millal neid Eestisse oodata võiks?

Esmalt kõige tähtsam - uue generatsiooni iPhone 8 ja iPhone 8 Plus jõuavad Tele2 esindustesse müügile 29. septembril, telefone saab hakata e-poest ette tellima juba alates 22. septembrist. iPhone X-i peab aga veidi kauem ootama, kuna eeltellimine algab alles 27. oktoobrist ning esindustesse on telefoni oodata alates 3. novembrist.

Nüüd aga uuendustest

iPhone 8 ning 8 Plus võiks sisuliselt nimetada ka iPhone 7S ja 7S Plusiks, sest sisuliselt läbimurdelisi muudatusi nende mudelitega ei tehtud (ka ekraanide suurused on samad) ning eks see oli ka taotluslik. Kirsid jäeti ikkagi juubelimudeli iPhone X tarbeks, millele mõistagi kleebiti külge ka hulga krõbedam hinnalipik.

Uue põlvkonna iPhone’del on klaasist korpused kolmes värvitoonis – hall, hõbedane ja kuldne. Klaaskorpus on varasemast vastupidavam, kuid sellegipoolest tuleks silmas pidada klaasi kahte üldlevinud miinust - libedus ning kalduvust lihtsamini katki minna. Klaasist tagakaas tähendab siiski kauaoodatud juhtmevaba laadimise lisandumist, kasutades Qi tehnoloogiat (s.t. iPhone’i saab laadida ka Samsungi juhtmevaba laadijaga). Apple’i enda laadimismatt jõuab turule järgmise aasta jooksul.

iPhone

Kõik kolm mudelit hakkavad endas peitma uhiuut A11 Bionic protsessorit, mis on mõistagi kõige võimsam protsessor, mida Apple telefonid kandnud on. Apple enda sõnade kohaselt lausa 70% kiirem kui A10. Ühtse muudatusena on kõik mudelid õnnistatud ka võimsamate stereokõlaritega kui varasemalt (25% valjemad kui iPhone 7 seerial).

iPhone’de parimateks omadusteks on traditsiooniliselt olnud nende kaamerad ning midagi pole muutunud ka nüüd - kaamerate alla on palju rõhku pandud. Kui iPhone 8 on varustatud ühe 12 MP tagumise kaameraga, siis nii iPhone 8 Plus kui ka iPhone X toovad endaga kaasa 2x12 MP põhikaamerad. Disaini poolest on vahe põhikaamerate asetuses: 8 Plusil on need kõrvuti horisontaalselt ning iPhone X-il vertikaalselt. Kõikide portreefotode valgustust saab kas pildistamise ajal või pärast muuta, et selfie’d oleks eriti tasemel. Video poolest lisandub 240fps aegluubis filmimise võimalus FullHD-s. Pole midagi öelda, väga tasemel!

Nüüd aga kirss ning selle kõige tähtsam uuendus.

iPhone X ja FaceID

iPhone X-il on täisklaasist disain, 5,8-tolline Super Retina ekraan (tinglikult võib öelda ka Super AMOLED), A11 Bionic protsessor, juhtmevaba laadimine, täiustatud kaamera topeltoptilise pildistabilisaatoriga ja uhiuus turvasüsteem FaceID, mida toetab TrueDepth kaameratehnoloogia. Huuh, sai vist kõik tähtsa ühte lausesse kirja.

iPhone X

5,8-tolline ekraan kannab endas 1125 x 2046 pikslit ehk 455ppi. Võrdluseks nii Samsung Galaxy S8 kui ka Galaxy Note 8 annavad tüki jagu kõrgema ppi.

iPhone X-i uudne disain toob endaga kaasa nii uued žestid telefoni kontrollimiseks kui ka TouchID kadumise. Žestid žestideks, aga just TouchID ehk Apple sõrmejäljelugeri kadumine on siinkohal oluline sündmus. Telefoni avamiseks ja enda identifitseerimiseks on nüüd võimalik kasutusele võtta FaceID ehk näotuvastus. Sellele pani Apple enda esitluses palju rõhku ning tundub, et nad on mõelnud peaaegu kõigele - näotuvastus on viidud niivõrd turvalisele tasemele, et sinu telefoni ei saa lukustada kui sa magad (silmad peavad olema avatud) või telefonile pelgalt sinu fotot näidates. Lisaks peaks FaceID kenasti töötama ka pimedas ning sõltumata sellest, kas oled otsustanud Movembri väljakutsest osa võtta või mitte.

Esitluse ajal FaceID kasutamine küll korra ebaõnnestus, kuid Apple põhjendus sellele oli, et enne telefoni lavale viimist kasutasid seda mitmed erinevad inimesed, mistõttu telefon nõudis õigelt omanikult uuesti turvakoodi enne kui FaceID uuesti aktiveerida. Seesama näotuvastustehnika võimaldab sul maksta ka Apple Pay-ga (kui see kunagi Eestisse peaks jõudma) ning teha ka animeeritud emotikone ehk animoji’sid.

Mõistagi pole eelnev täiuslik loetelu kõikidest uuendustest, mis iPhone’i uued mudelid endaga kaasa toovad, kuid autori arvates on tegu olulisematega. Nüüd jääb vaid igaühel üle oodata ning otsustada, kas uued iPhone’d on oma suhteliselt krõbedaid hindasid väärt või mitte. Täpsed hinnad avalikustame koos eeltellimise algusega.

Aa jaa - kõik uued iPhone’d on veel endiselt kaitstud IP67 reitinguga. Samsungi lipulaevadel on IP68.

Silver Tilk

19.09.2017