Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Samsung Gear Icon X ülevaade
Avaldatud:
Uuendatud:

Gear Icon X – 100% juhtmevaba ja 75% probleemivaba

Juhtmevabad kõrvaklapid on eksisteerinud juba aastakümneid, aga esimesi täielikult juhtmevabu kõrvaklappe (ka kahe kõrvaklapi vahel pole juhet) esitles eestlastele küllaltki tundmatu Jaapani tehnoloogiaettevõte Onkyo juba 2015. aastal. 

Nende ideed järgides on kõrvaklappe teinud praeguseks juba suur hulk firmasid, suurimad neist on Apple ja Samsung. Ehkki täieliku juhtmevabaduse kontseptsioonil on ka mõned miinused, on see enamjaolt väga mugav lahendus muusika kuulamiseks, videote vaatamiseks/kuulamiseks ja telefonikõnede tegemiseks.

GearX

Paljude varasemate Bluetooth-ühendusega kõrvaklappide hinnas sisaldub vajadus iga kord need nupust käima panna ja mõnikord isegi telefoniga Bluetoothi kaudu siduda, kui mingil põhjusel need ise sellega automaatselt hakkama ei saa.

Samsung Gear IconX kõrvaklappide suurimaks trumbiks on kiirus ja kasutuslihtsus. Veidi tüütu võib olla esmakordne telefoniga ühendamine, mis toimub läbi Samsung Gear äpi. Õnneks ei raiska too äpp niisama telefoni mälu, vaid pakub päris mitmeid võimalusi kõrvaklappide seadistamiseks ja praktilise info nägemiseks: saab vaadata mõlema kõrvaklapi akutaset, valida helitugevust (telefoni helitasemest eraldi), valida põhiklapi (mille kaudu käib muusika juhtimine), muuta seadistusi jpm.

Kui aga seadistamine ning laadimine (sellest allpool lähemalt) välja arvata, siis on nende kasutamine puhas lust, sest pole juhet, mis läheks segamini iseenda või teiste juhtmetega, ning pole juhet, mida telefoni sisestada. Seetõttu tuleb avada vaid kõrvaklappide karp, mõlemad klapid kõrva asetada, ning juba hakkab muusika mängima – see kõik vaid paari-kolme sekundiga. Kõrvaklappide lahtiühendamine on sama lihtne – mõlemad kõrvast välja, karpi, karp kinni ja taskusse – ongi valmis.

GearX

Vaikimisi hakkab muusika mängima sisseehitatud mäluruumis olevaid lugusid, mida saab panna 3,5 GB mahuga sisemällu kuni 1000 tükki. Muusikafailide laadimine klappidesse on imelihtne: kõrvaklapid tuleb panna karpi, karp ühendada Micro USB kaabliga arvutiga. Samsung pakub muusika kõrvaklappidesse üleslaadimiseks spetsiaalset programmi, kuigi on võimalik ka ilma lisatarkvarata muusikafailid ühest kohast teise toimetada, sarnaselt tavalise mälupulgaga.

Teine ja levinum viis muusika kuulamiseks on Bluetoothi kaudu. Olles esmakasutusel kõrvaklapid telefoniga tuttavaks teinud, ühenduvad klapid edaspidi telefoniga kõigest paari sekundi jooksul, kui klapid karbist välja võtta See eeldab Bluetoothi sisselülitamist. Enda kogemus näitas, et kõige mugavam on hoida Bluetoothi ühendust aktiivsena kogu aeg, siis ei pea telefoni hakkama taskust või kotist otsimagi, kui tahan võimalikult kiiresti telefonist muusikat kuulama asuda.

Mõistagi saab muusikat kuulata nii telefoni sisemälu ja muusikamängija-äpi vahendusel, aga ka kõikvõimalikest striiminguteenustest. Kasutasin peamiselt Deezeri äppi ja kõik toimis ideaalselt. Kõrvaklappide kaudu laulude vahetamine toimib samamoodi nagu telefonistki. Kui kõrvaklapid kõrvast välja võtta ja karpi panna, siis pannakse ka telefonist mängiv muusika automaatselt seisma.

Nii ei pea kartma, et telefonikõlarist hakkaks järsku muusika mängima ning kõik sõbrad avastavad, et sa salaja Taylor Swifti fänn oled.

Karp, mis eespool korduvalt tekstist läbi käis, on komplektis olev nutikas ja väike plastkarbike, mis on mõlema kõrvaklapi koduks, kui need parasjagu kasutuses pole. Lisaks sellele on karbis peidus ka väike akupank, mis laeb kõrvaklappe karbis oleku ajal. Karbi aku suudab kõrvaklappe täis laadida kuni neli korda, mis on väga mugav, sest spetsiaalset laadijat ega akupanka otsima ei pea, kui klapid tühjaks saavad ning tunni-paari pärast on kõrvaklapid taas täis ja valmis kasutamiseks. Karbil on peal kolm erinevat tulukest, mis näitavad eraldi kahe kõrvaklapi staatust laadimise ja karpi asetamise ajal. Kolmas tuluke kuvab laadimise ajal seda, kas karbi aku veel laeb või on täis saanud.

Internetis on silma hakanud palju Gear IconX kõrvaklappide kasutajaid, kes laidavad nende juhtimist. Mul pole nende juhtimise vastu absoluutselt midagi. Helitugevuse reguleerimine, laulu vahetamine ja treeningu alustamine käivad kõik juhtkõrvaklapi pealt erinevate puudutuste/liigutustega – mõlema kõrvaklapi välispind on puutetundlik. Järgmise laulu esitamiseks ja kõne vastuvõtmiseks tuleb teha topeltpuudutus, muusika esitamiseks ja seiskamiseks tuleb kõrvaklappi kiiresti puudutada.

Kolmekordne puudutus paneb käima eelmise loo ning kui viibata alt üles või ülevalt alla, saab muuta helitugevust. Ühegi sellise liigutuse tegemine pole vajalik, sest muusika hakkab mängima ka ilma ühegi puudutuseta ning soovi korral saab kõiki samu toimetusi teha ka telefoniekraanilt.

See pole veel kõik. Kõrvaklappide sisse on poogitud veel ka pulsiandur, mille statistikat saab peale treeningut Samsungi S Health äpist näha.

Treeningut on võimalik isegi sõrme kõrvaklapil hoides alustada.

Keskmiselt kestavad täislaetud akuga kõrvaklapid telefoni kaudu muusikat kuulates poolteist tundi. Mulle sellest väheks ei jäänud ja väga neid laita ka ei saa, kuna kõrvaklappidel on ligi 50 mAh mahutavad akud ning puudub ka kõrvaklappidest välja ulatuv pulk, mis on näiteks Apple’i AirPods klappidel, kuhu mahuks võimsam aku. Sisseehitatud mäluruumist muusikat kuulates võib arvestada umbes kolme tunnise akukestvusega. Seega, täispika maratoni jooksmiseks jääb akukestvuseks väheks, aga mõneks lihtsamaks jõusaalitreeninguks või jalutuskäiguks akust piisab.

Paraku Gear IconX veel päris ideaalne pole. Mõnikord tekitavad probleemi akud. Kuigi äsja sai karbi aku täis laetud, on see justkui iseenesest tühjaks läinud ja ühe kõrvaklapi aku saab tühjaks enne kui teise oma.

Hind on Gear IconX kõrvaklappidel Eestis sõltuvalt ostukohast vahemikus 139-179€. Tuleb nentida, et tootja esimese taolise tootena pole kõrvaklapid üldsegi nii halvad kui arvata võiks, samas arenemisruumi veel on. 

Andri Koolme

10.03.2017