Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Tänapäeva töökultuur: kuidas tiimiga välismaal edukalt kaugtööd teha?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Nooremate generatsioonide sisenemine tööturule ja kooronakriis on muutnud ootusi töö keskkonnale ja selle sisule. Üha enam peetakse oluliseks töökultuuri, mis on innustav, kaasaegne ja paindlik. COVID-19 õpetas ühiskonnale muu hulgas kindlasti kodukontori võimalikkust ning kaugtöö efektiivsust. Mis aga juhtub, kui minna kollektiiviga kodulinnast teise riiki töötama ja puhkama? Meie turundustiim jagab oma kogemust ja soovitusi teistele ettevõtetele.

Tele2s saab tööd teha asukohast sõltumata ja nii oligi meie seitsmeliikmelise kommunikatsiooni- ja turundustiimi eesmärgiks olla ettevõttes esimene kollektiiv, kes suundub ühiselt välismaale tööd tegema ning ka puhkama. “Ehkki kaalusime Portugali ja ka Itaaliat, siis valik langes Hispaanias asuva Malaga kasuks, kuhu lendasime otse Tallinna lennujaamast,” ütles Tele2 sisuturunduse projektijuht Karina Auli. Tema sõnul sai otsustavaks asjaolu, et üks tiimiliikmetest oli varasemalt Malaga linna külastanud ning teadis sihtkohta soovitada. 

Kõik algab ajaplaneerimisest

Meie turundustiimi hinnangul on kogu ettevõtmine kinni ajaplaneerimises. “Kui tead, et tarvis on lapse lasteaia lõpetamisele minna, siis teed ju ka vajalikud tööasjad varem ette ära,” ütles Auli ning selgitas, et ka nemad tegid enne reisi vajadusel pikemaid tööpäevasid, et Hispaanias oleks kergem. “Nii Eestis kui ka välismaal töötades on ju peamine, et töö oleks tehtud,” lisas ta. Tööreis tuleks planeerida pisut rahulikuma tempoga ajale, sest lendamine ning sihtkohta saabumine võtab päevast juba oma aja ning sel ajal ei saa praktiliselt terve tiimiga kiiretele küsimustele vastata. “Muidugi olid meie lennupäevad ja ühisüritused ka teistele kolleegidele ette kommunikeeritud, et kõik oleksid teadlikud,” ütles Auli. 

Tööreisil viibis kaasas ka uus kolleeg, kelle esimene pikem kokkupuude tiimiga oli just Hispaanias. “Reisi lõpuks oli ta väga hästi sisse elanud ning tundis, nagu oleks meiega juba pikalt koos töötanud,” ütles Auli. Ka ülejäänud meeskond tunneb, et tiimivaim on kasvanud. “Juba esimestel koosolekutel oli näha, et ideid ning arvamusi julgetakse rohkem välja käia, samuti on arutelud ausamad ja edasiviivamad,” sõnas Auli, “nädalaga õpib inimeste tugevusi, nõrkusi ja iseloomuomadusi väga hästi tundma ja see aitab erinevate isiksustega edasises tööelus hästi arvestada!”

Vabadus öelda “Ei!”

Üheskoos veedeti Malagas üheksa päeva, mille sisse mahutati ka tiimivaimu tõstmiseks ühine matk. “Meie jaoks oli tähtis jätta üksteisele vabadus öelda tegevustele “ei”, sest nii ei teki inimestel pinget kõigest osa võtta,” selgitas Auli. Tema sõnul aitas see maandada ka hirmu töötegevuste tähtaegade osas. “Inimesed tahavad vahel üksinda olla, liigne aktiivsus võib pärssida töö kulgu või iseenda heaolu,” lisas ta ning tõdes, et hirm oli asjatu, sest tööasjad said kenasti ja õigeaegselt tehtud.

Sujuva töövoo säilitamiseks soovitab Auli välismaalt töötamiseks valida sihtkoha, kus ajavahe Eestiga poleks liialt suur. “Hispaania on selleks väga mõnus, kuna meie tööpäev algas Hispaania aja järgi kell 8 ja lõppes kell 16,” tõi ta näiteks. 

Taolise reisi puhul on kindlasti väga oluline majutuse asukoht – kõik olulised kohad peaksid olema sellele lähedal. Meie turundustiim viibis küll ühes majutuses, aga kahes eraldi korteris. “Nii ei olnud majutus ülerahvastatud, aga samas olime kõik ikkagi mugavalt koos, et ühiseid tegevusi planeerida,” ütles Auli. Siiski soovitab ta sihtkohas üles otsida ka coworking space’id (eesti keeles ühised koostöökontorid), kus oleks hea teha kaugtööd. “Kohvikutes on tihtipeale palju müra ja internetiühendus ei pruugi ka parim olla,” lisas ta. 

Õppetunnid järgmisteks kordadeks

Taoline tööreis oli Tele2s esimene ning Auli soovitab teistel ettevõtetel ja tiimidel jaotada vastutusvaldkonnad enne reisi erinevate teemade suhtes. “See aitab sujuvusele kaasa – nii on kindel, et olete õigel ajal õiges kohas,” ütles Auli, kelle sõnul aitab jagatud vastutus ära teha ka hea eeltöö, kus miski sihtkohas asub, et vältida võõras riigis esimestel päevadel tekkivat segadust. Tema sõnul tuleks kindlasti ette planeerida kui palju on ühist aktiivsust, kui tihti väljas süüakse ning milliseid vaatamisväärsusi külastatakse. “See aitab sisse elada, väldib segadust ning vaidluskohti,” ütles Auli. Samuti võiks tööreisiga alustada reedel, kuna siis jääb nädalavahetus mõnusaks sisseelamiseks ning esmaspäeval saavad kõik ühiselt tavapärase töörutiiniga alustada.


Algselt avaldatud portaalis personaliuudised.ee

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!