Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mida teha, et mobiiltelefon sind autosõidu ajal ära ei tapaks?
Avaldatud:
Uuendatud:

Mida teha, et mobiiltelefon sind autosõidu ajal ära ei tapaks?

Kui tavaliselt ei tule igasugu äppide kasutamine autosõidu ajal kasuks, siis nüüd on välja töötatud ka sellised äpid, mille kasutamine ei tekita liiklusohtlikke olukordi. Vastupidi, need nutirakendused võivad sulle autosõidul hoopis kasuks tulla!

Kooliaasta alguseks toome välja kolm rakendust, mis vähendavad sõidu ajal mobiiltelefoni kasutamisest tekkivaid eluohtlikke olukordi.

Paljudel inimestel on autoga sõites raske näppe nutiekraanist eemal hoida. Liikluses sõites näeb igapäevaselt, et juhid magavad rohelise fooritule või õigeaegse pidurdamise sõnumeid kirjutades maha.

telefon autoroolis

Ohutuse tagamiseks ei tohiks sõidu ajal telefoni üldse näppida ning elementaarne on näiteks Google Mapsiga orienteerudes sisse lülitada häälsuunised, mitte ühe silmaga kaarti kiigata.

Kolm rakendust, mis turvalisust ja häid sõidumaneere soosivad.

Drive safe (Android)

Äpp vaigistab sõidu ajaks automaatselt kõik kõned ja sõnumid ning lülitab pärast jälle sisse tagasi. Samuti saadab helistajatele või kirjutajatele vastussõnumi – näiteks “olen roolis, helistan tagasi”. Kui kellelgi on sind väga vaja kätte saada, siis läheb Drive Safe peale kolmandat vastamata kõnet automaatselt maha. Äpp on täiesti tasuta.

TrueMotion Family Safe Driving (iOS)

Äpi abil on võimalik jälgida nii enda kui ka värskelt load omandanud lapse sõidukäitumist. Äpp jälgib, kui palju on kiiruseületamisi (vanemad saavad sellest teavituse) või sõidu ajal telefoni näppimist. Lisatud on ka mänguline element – hea käitumise eest saab punkte.

Flo Driving Insights (koduleht)

Äpp analüüsib sõidustiili ning üritab sinust paremat, turvalisemat ja ökonoomsemat juhti teha. Näiteks mõõdab äpp kiirendusi ja pidurdusi, kiirust ja isegi kurvide läbimist. Kokkuvõttes saad peale sõitu oma statistika paranemist vaadata. Äpp toimib vaikselt taustal ja seda ei pea isegi eraldi käivitama.

Turvalist liiklemist!

Katrin Aron

10.09.2018