Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Õues toimuv hakkab üha enam juba suve meenutama. Pool aastat talvitunud suvilad saavad just nüüd uue hingamise, kui järjest rohkem inimesi linnast maale kolib. Mida aga teha, kui sinna kaabliga internet ei ulatu?
Paljud meist seda ei tea, kuid suvilas saab kasutada mobiilset internetti, sest Eesti metsades on (võrreldes ülejäänud maailmaga) väga hea levi. Vask- ja fiiberkaablit pole igal pool, aga mobiilne internet on ja selle kvaliteet läheb kogu aeg paremaks. Kindlasti on see igati vääriline asendus püsiühendusele.
Kuidas aga see kõik enda suvilasse saada? Siin mõned nipid.
1. Taskuruuter
Kaasaskantav WiFi ruuter näeb välja nagu keskmise suurusega nutitelefon. Tegemist on miniatuurse ruuteriga, kuid kaabliühenduse asemel on ruuteris SIM-kaart. Seadmega saab luua privaatse internetiühenduse ja ühendada võrku korraga kuni kümme seadet.
Taskuruuteri kasutamine lihtne, sest kui ruuteri aku on laetud, tuleb vaid SIM-kaart sisestada, seade sisse lülitada ja juba mõne sekundi pärast saab internetis kasvõi mitme seadmega surfata. Kuna aga väikese taskuruuteri aku vastupidavus pole just kiita, võiks võimalusel laadimisjuhet ikkagi taga hoida.
2. Mobiilne kuumkoht ehk hotspot
Kindlasti üks levinumaid variante. Kõike toimetusi ei taha/saa/raatsi telefoni ekraani peal teha ning seega jagad telefonis olevat mobiilset internetti oma sülearvuti või tahvliga. Siin aga peab tarbimisel silma peal hoidma, juhul kui sul pole piiramatu mahuga internetipaketti. Muidu jääd ühel ootamatul hetkel lindude ja loodusega täiesti omapäi ja "kes seda küll tahaks, eks"...
3. Ruuter
Kui on plaanis suvilas tõsisemalt tööd teha, siis võib taskuruuterist ja telefoniga tekitatud internetist väheks jääda. Ruuteri kasutamine on imelihtne (vt videot siit), tuleb vaid sisestada SIM-kaart ja seade ühendada vooluvõrku. Kui on teada ka lähedal asuva tugijaama asukoht, siis ruuter peaks toas asetsema selle pool, võimalikult kõrgel ja akna lähedal.
4. Hoolitse tehnika eest
Maakodus käies või seal tehnikaseadmeid hoides, sh sideseadmeid, on soovitatav need alati lahkudes vooluvõrgust välja tõmmata. Sedasi on seadmed töökorras ning nädalavahetusel maamajja jõudes ei taba halba üllatust, kus voolu kõikumise tõttu on tehnika kannatada saanud.
Eesti operaatorite võrk areneb väga kiiresti. Kui eelmisel aastal sinu suvilas kõige paremat levi ei olnud, siis tasub kindlasti sel aastal uuesti proovida, sest võrk võib olla vahepeal väga palju arenenud.
Selleks, et teada saada, kui hea levi on sinu asukohas, tasub julgelt ühendust võtta oma operaatoriga. Alati on võimalik ka internetikiirust vastavate mobiilirakendustega ise mõõta, otsides neid Google Play või Apple rakendustepoest. Abiks on ka veebileht fast.com.