Kuidas valida lapsele kooli või lasteaia lõpetamiseks sobiv kink?

3 minuti lugemine

Lasteaia ja koolilõpu puhul valitakse järjest enam praktilisi kingitusi ning laste seas on üheks oodatuimaks uus telefon. Tuleb välja, et kõik seadmed lapsele ei sobigi. Siin mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad õiget telefoni valida.

Üllatav, aga tõsi  esimeseks telefoniks võib kaaluda nupukat

Nuputelefon on soodne alternatiiv nutitelefonile. Kuna lastel juhtub telefonidega rohkem õnnetusi kui täiskasvanutel, siis pole nuputelefoni kaotusel kahju sedavõrd suur. Samuti aitab nuputelefon ootamatuid kulusid vältida, kuna nendega ei saa niivõrd suures mahus netis möllata ja mänge alla laadida. Samuti on nuputelefonid soodsamad ja vastupidavamad välistele kahjustustele.

Aku vastupidavus

Lapsed unustavad oma telefone laadima panna, seega on aku vastupidavus seadme valikul äärmiselt oluline argument ja pigem tuleks valida suurema mahuga seade. Telefonis mängitakse ja vaadatakse palju videoid, mis kõik tühjendavad agaralt telefoni akut. Aku mahutavus võiks olla minimaalselt 3000mAh, aga kindlustunnet lisavad 4000mAh akudega telefonid.

Soodne telefon

Turutrend on, et nii endale kui ka lastele soetatakse järjest kallimaid seadmeid. Samas ei vaja lapse kõige esimene telefon tegelikult tipptasemel protsessorit ja kui telefon võimaldab teha kõnesid, kasutada mängude ja suhtlemise jaoks vajalikul määral interneti ning klõpsata fotosid, siis sellest esimese kooliastme lapsele on tegelikult piisavalt. Sellised seadmed jäävad enamasti kuni 200 euro hinnaklassi.

Mida vanemaks lapsed saavad, seda rohkem nõutakse võimsamaid ja uuemaid nutitelefone, mis võimaldavad kõrge kvaliteediga fotosid ja videoid teha. Lisaks muutub oluliseks mälumaht ja kiire protsessor.

Sel juhul tuleks pöörata pilk operaatorite sooduspakkumiste poole, mida koolilõpu perioodil on hulganisti. Tihti võib leida väga heade näitajatega eelmiste hooaegade mudeleid, kuid oluliselt taskukohasemate hindadega.

Laps telefoniga

Põrutuskindlus

Lapse esimene telefon peab olema piisavalt vastupidav, et see väikse põrutuse korral kohe ei puruneks. Mida väiksema ekraaniga on telefon, seda mugavam on lapsel seda käes hoida ning libisemisest tingitud kukkumisi on vähem. Seega ei tohiks telefon liiga suure ekraaniga olla.

Lapse telefonile peaks juurde soetama sobiva ümbrise ja kaitseklaasi, et telefon püsiks kauem töökorras. Muret aitab vähendada ka seadmekindlustus. Lastele meeldib oma telefoni erinevate ümbriste abil personaalsemaks muuta.

Kui on soov lapsele pisut kallim seade soetada, võiks lisaks põrutuskindlusele vaadata ka, kas seade on ka vee- ja tolmukindel.

Telefonide soovitused

Samsung Galaxy A20e (169 eurot) on väga käepärase suuruse, taskukohase hinnaga ja samas tubli kaameraga telefon. Telefoni turvalisuse eest hoolitseb tagaküljel asuv sõrmejäljelugeja ja aku saab kiirlaadimise toel kärmelt täis. Nõudlikumale noorele sobib Samsungi telefonidest veel Samsung Galaxy A70 (399 eurot), mis on metsikult mahuka aku, ilusa suure ekraani ja sotsiaalmeedia tarbeks vingeid pilte tegeva kaameraga. Tagaküljel on lausa kolm kaamerat ja esikülje ekraan ulatub moodsalt äärest ääreni. Lisaks rõõmustab noori suur värvivalik: must, valge, sinine ja korall.

Kes hindavad suure akuga telefone, sel tasuks vaadata Xiaomi Redmi 7 (169 eurot) poole, mis peidab endas 4000mAh akut. See annab telefonile vurtsu hommikust õhtuni ja miks mitte ka järgmise päeva õhtuni, sõltuvalt kui aktiivselt Xiaomit kasutada. Kriimustuste vastu on telefonil Gorilla Glass 5.

Nokia 3310 (49 eurot) on nuppudega kultustelefoni värskendatud versioon. Nuppudega telefon peab põrutustele paremini vastu, kuna tema ekraan on nutitelefonidest väiksem. Samuti on Nokia 3310 telefoni saadaval punases värvis, et lapsel oleks lihtsam oma telefoni asjade hulgas märgata.

P.S. Esimese telefoniga tuleb kaasa ka lapse esimene telefoninumber. See on oluline valik, kuna ilusat numbrit on lapsel lihtne meeles pidada ja see jääb temaga pikaks ajaks (operaatorivahetuse puhul saad numbri kaasa võtta). Uuri kindlasti Tele2 esinduses kuldnumbri kohta, kuna juuni lõpuni on selle valimine täiesti tasuta (tavaliselt 20 €).

Silver Tilk

Uuendatud: 22.05.2019

Avaldatud: 16.05.2018