Kuidas valida lapsele kooli või lasteaia lõpetamiseks sobiv kink?

3 minuti lugemine

Lasteaia ja koolilõpu puhul valitakse järjest enam praktilisi kingitusi ning laste seas on üheks oodatuimaks uus telefon. Tuleb välja, et kõik seadmed lapsele ei sobigi. Siin mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad õiget telefoni valida.

Üllatav, aga tõsi - esimeseks telefoniks võib kaaluda nupukat

Nuputelefon on soodne alternatiiv nutitelefonile. Kuna lastel juhtub telefone kaduma ja purunema tihedamini kui täiskasvanutel, siis pole nuputelefoni kaotusel kahju nii suur. Samuti välistab nuputelefon, et võivad tekkida ootamatud kulud seoses mängude allalaadimisega või internetimahu kasutamisel.

Nuputelefoni eeliseks nutitelefonide kõrval on vastupidavam aku. Samuti on need soodsamad ja vastupidavamad välistele kahjustustele.

Aku vastupidavus

Lapsed unustavad oma telefone laadima panna, seega on aku vastupidavus seadme valikul äärmiselt oluline argument ning pigem valida suurema mahuga seade. Telefonis mängitakse ja vaadatakse palju videoid, mis kõik tühjendavad agaralt telefoni akut.

Soodne telefon

Turutrend on, et soetatakse nii endale kui lastele järjest kallimaid seadmeid. Samas lapse kõige esimene telefon ei vaja tegelikult tipptasemel protsessorit ning kui telefon võimaldab teha kõnesid, kasutada mängude ja suhtlemise jaoks vajalikul määral interneti ning klõpsata fotosid, siis sellest esimese kooliastme lapsele on tegelikult piisav. Sellised seadmed jäävad enamasti kuni 200 euro piiresse.

Mida vanemaks lapsed saavad, seda rohkem on nende sooviks võimsamad ja uuemad nutitelefonid, mis võimaldavad teha kõrge kvaliteediga fotosid ja videoid ning sisaldavad rohkem mälu ja kiiremat protsessorit mängude jaoks.

Sel juhul tuleks pöörata pilk operaatorite sooduspakkumiste poole, mida koolilõpu perioodil on hulganisti. Tihti võib leida väga heade näitajatega eelmiste hooaegade mudeleid, kuid oluliselt taskukohasemate hindadega.

Laps telefoniga

Põrutuskindlus

Lapse esimene telefon peab olema piisavalt vastupidav, et see väikse põrutuse korral kohe ei puruneks. Mida väiksema ekraaniga on telefon, seda mugavam on lapsel seda käes hoida ning libisemisest tingitud kukkumisi on vähem. Seega ei tohiks telefon liiga suure ekraaniga olla.

Lapse telefonile võiks kohe juurde soetada ka sobiva ümbrise ja kaitseklaasi ning teha seadmekindlustus, et telefon püsiks kauem töökorras. Lastele meeldib, kui neil on võimalus oma telefoni muuta erinevate ümbriste abil personaalsemaks.

Kui on soov aga soetada lapsele pisut kallim seade, võiks lisaks põrutuskindlusele vaadata ka, kas seade on ka vee- ja tolmukindel.

Telefonide soovitused

Nokia 3310 (49 eurot) on nuppudega kultustelefoni uusversioon. Nuppudega seade peab paremini vastu põrutustele, kuna selle ekraan on väiksem nutitelefonidest. Samuti on uued 3310 telefonid rõõmsates erksates toonides, seega on lapsel oma telefoni lihtsam asjade hulgas märgata.

Samsung J3 (2017) (139 eurot) vastupidava korpusega nutitelefon on oma hinnaklassi poolest taskukohane, omades head kaamerat ning kõiki lapsele vajalikke funktsioone. Veidi kallim lastele ja noortele sobilik seade on Samsung A8, mis on veekindel, omab sõrmejäljelugejat ning väga head kaamerat. Kaameraid on sellel telefonil lausa kolm ning kahe esikaamera abil saab teha ägedaid selfie’sid.

Samsung A8

iPhone SE (319 eurot) on populaarseim Apple’i väikest mõõtu telefon, mille teeb tugevamaks metallist korpus. Seade koondab endas iPhone’i peamisi funktsionaalsusi, on piisavalt kiire protsessori ning terava pildikvaliteediga. iPhone SE-d soetatakse just seetõttu, et see on hea suurusega ja käepärane.

P.S. Väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega on ka Huaweid ja Xiaomid, seega tuleks ka nende brändide telefone uurida.

Katrin Aron

16.05.2018