52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mai on soki-, rahva-, kliima- ja iseenda vahetuskuu
Avaldatud:
Uuendatud:

Mai on soki-, rahva-, kliima- ja iseenda vahetuskuu

Vaheta naine välja. Või mees. Jumala pärast, ela nii, nagu üks moodne inimene peab elama. Sest mille muu kui kaasaegse inimese tegevusjuhisena on võimalik seletada kõikvõimalikke “vahetus”-kampaaniaid? Neid on meeletult: teleka vahetuse kuu, pangavahetuse kuu, autovahetuse kuu ja nii edasi.

Reklaame ei tehtaks, kui need ei toimiks. Iga kord, kui Nigeeria kuningas mulle kirjutab ning kümme miljonit dollarit pakub, imestan ma alati, kes kurat sellisele jamale reageerib. Kuuldavasti reageeritakse aga nii mis kole ja Aafrika kroonitud peadeks maskeerunud sulid teenivad julma raha. Kui ei teeniks, mõtleksid nad midagi kavalamat välja.

Vahetuskuu

Niisiis, vahetame asjad välja. Alustame tähtsaimast: sokid. Ma ei tee nalja, kord nädalas lendava inimesena tean ma liigagi hästi, kui hädasti üht sokivahetuskuud vaja läheb.

Viimasel üle ookeani lennul otsustas mu taga reisiv tüüp jalad minu istmele toetada ning “aasta aroomiteo” auhinnale too manööver kindlasti ei kandideerinud. (“Aasta tegu” on muide teine vahva eufemism igasuguse pahna turundamisel, peaaegu sama vahva nagu “kingitus Eestile”). Ühesõnaga on sokivahetuskuu Tallinna lennujaamas hädavajalik, seda enam, et korralik sokipood seal täiesti olemas.

Teine asi, mis kiire kampaania käigus väljavahetamist nõuab, on rahvas. Vestle ükskõik millise poliitikuga ning sul on viie minutiga selge, et järgmiste parlamendivalimiste teema pole maksud ega alkohol, aktsiisid ega eurotoetuste lõpp, vaid vajadus rahvas välja vahetada. Rahvavahetuskuu saabub juba järgmise aasta varakevadel, mistõttu on riigil tagumine aeg uut rahvast otsima hakata ning olemasoleval omakorda järgmist riiki peilida.

Järgmine vahetamist vääriv asi on kliima. Kliimavahetuskuu on seda lihtsam, et natukenegi soojemate olude saavutamiseks ei pea jõgesid tagurpidi pöörama ega atmosfääriga mässama, piisab viiest tunnist kümne kilomeetri kõrgusel ja ongi tehtud: päike kõrvetab ja D-vitamiini üledoos on vältimatu.

Ja kõige lõpuks oleks mõistlik iseennast välja vahetada. Sest olgem ausad - kui ilus ja tark on see tolgus, kes sulle igal hommikul tülpinult peeglist vastu vaatab? Vaheta ta välja. Toitu normaalselt. Tee trenni. Loe raamatuid. Ja mis kõige olulisem: ära lase end igast kuradi vahetushullusest mõjutada.

Mihkel Raud

21.05.2018