52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Armastus on telefoni värvi
#raudvara
2-3 minuti lugemine
Avaldatud:
11.10.2019
Uuendatud:
15.09.2021
Autor:
Mihkel Raud

"Mis su lemmikvärv on?” küsis üks preili mu käest. „Mmm, ma ei tea,” jäin mõtlema. „Must,” otsustasin lõpuks kõige turvalisema valiku kasuks. Heavy metal mees, nagu ma olen. Ja üritasin juttu mujale viia.

„Miks sa minu käest ei küsi?” vaatas preili mulle otse silma.

„Mida?” olin hämmelduses.

„Mis mõttes mida?” oli preili nähtavalt ärritunud. „Seda, mis minu lemmikvärv on!”

Sest see ei huvita mind, tahtsin vastata.

„No mis sul lemmikvärv on siis?” vastasin.

„Hiljaks jäid selle küsimusega,” teatas preili, tõusis ja lahkus restoranist, kus õhtustasime.

Inimesed on väga erinevad.

Minu meelest ei ütle kellegi lemmikvärv tema isiksuse kohta midagi. Ütleb täpselt sama palju, nagu tähtkuju või sünnilinn. Lemmikbänd on teine jutt. Aga värv? Mkm.

Paraku olen ma ainus inimene maailmas, kes nii arvab. Järgmine kord olen targem.

Ning austavam, kui mõni tehnoloogiafirma – näiteks Apple – uusi telefone esitledes nende värvusele arusaamatult suurt tähelepanu osutab. No mis uuendus see on, et lisaks valgele ja mustale telefonile saab nüüdsest ka rohelist osta?

iPhone11

Foto: PhoneArena.

Telefoni esteetiline pool on kahtlemata tähtis. Ilus asi kutsub end näppima ja mida atraktiivsem on näiteks arvuti, seda rõõmsamalt selle tööpäeva hommikul käima panen. Telefonidega on paraku see häda, et need võivad ükskõik kui kenad välja näha, kasu on sellest imevähe – teatavasti topime oma uued telefonid kaitseümbristesse, ja need on koledad kui öö. Telefon võib kasvõi vikerkaarevärviline olla, silmailu pole sellest mingit.

Sattusin poolkogemata uute iPhone’ide müügiletuleku päeval õunapoodi. Polnud mul vähimatki kavatsust midagi osta, aga nagu neetult vedas jalg mu peaaegu iseenesest uute iPhone’ide juurde.

Seal ta seisis. Roheline iPhone 11. Assa raks.

Mu süda tõusis kurku. Midagi nii ilusat polnud mu silmad väga ammu näinud. See ei olnud lihtsalt roheline. See oli… Uhh, see oli selline roheline, mida vaadates kogu senine elu silme eest läbi jookseb, justkui tahaks saatus sulle uut võimalust pakkuda. Võimalust oma närune elu siin ja praegu restartida, natukenegi parem ja pisutki ihaldusväärsem inimene olla.

Viiskümmend ja pool eluaastat ning viimaks saan ma teada, et armastus on türkiisroheline. Apple’i kaupluses, kõigist võimalikest kohtadest maailmas!

„Palun mulle roheline iPhone 11,” lähenesin esimesele müüjale.

„Minge võtke järjekorda,” suunas ta mu uksest välja.

Njah, ega ma ainus nägija pole. Neetud roheline.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.