52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Lehm hüppab üle eraldusjoone
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Olin Facebookist kaua eemal ning ära unustanud, kui lahe seal on! Palju vahvaid inimesi, kelle olemasolu vahepeal meelest oli läinud. Suur hulk neidki, kelle olemasolust mul aimugi polnud. Mis aga kõige vahvam: Facebookis on tohutult loomavideoid!

kiisu

Kui keegi sotsiaalmeedia kasutusest kirjutada võtab, jõuab ta varem või hiljem loomavideoteni. Need olla lapsikud ning sümboliseerivat kõike, mis sotsiaalmeedia juures imeb: pealiskaudsus, tühisus, vähene informatiivsus, intellektuaalne lodevus ja nõnda edasi. Klipid mööblit lõhkuvatest penidest olla labaseim asi, millega inimkond end lõbustada oskab.

Mõnes mõttes ongi. Loomade meelelahutusena käsitlemine on julm ning kärbseid vaid lusti pärast tappa on sadism kuubis. Kõige rõvedam asi on härjavõitlus – olen seda poolkogemata kohapeal nägema sattunud ning vahtisin veel kaks nädalat hiljem öösiti košmaare. Kuid see ei tähenda, et süütule kassivideole kaasaelamine minust automaatselt loomapiinaja teeb.

Minu meelest on Facebooki vajagi vaid selleks, et entusiastidel oleks kuhugi loomavideoid riputada. Ja minusugustel oleks, mida vaadata. Õnneks leidub tuhandeid inimesi, kes viitsivad päevade kaupa telefoniga koduloomi filmida, et hea õnne korral mõni vahva episood videosse saada ning teiste rõõmuks üles riputada. Tänuväärne ja tõsist kannatlikkust eeldav töö, kuid seda suurem on nauding saavutatud tulemusest!

Sisuliselt on põgus loomavideo lühikokkuvõte kõigest, mis Facebookis toimub: ma vaatan selle ära, tunnen end emotsionaalselt puudutatuna ja mäletan kõike täpselt kolmkümmend sekundit. Selle ainsa vahega, et loomavideo ei aja mind närvi. Erinevalt kõigest muust, millega Facebooki voog mind päev otsa pommitab. Kummalises asendis põõnav kiisu ei suru mind konservatiivid versus liberaalid kahvlisse, mille otsas kõlkumine on seda ebameeldivam, et igas inimeses on nii konservatiivi kui ka liberaali.

Nägin hiljuti videot lehmakarjast, mis autoteed ületab. Juhtloom pidas asfaldile võõbatud eraldusjoont takistuseks ja hüppas sellest üle, ülejäänud loomad tegid täpselt sama. Uskumatu vaatamine! Seda enam, et võttis omal kujundlikul moel kokku sotsiaalmeedia olemuse, paremini kui sajad teemakohased raamatud või tuhanded ahastavad konverentsikõned.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.