Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Igal sügisel paiskavad tootjad müüki uusi telefonimudeleid. Eks ikka selleks, et Sa neid jõulukingiks ostaksid. Kui mitte sugulastele või tuttavatele, siis vähemasti iseendale.
Kalleid asju kingimegi ju peamiselt endale ning jõulud on selleks imeline aeg. Detsembrini pole iseendale jõulukingitust tehes vaja oodatagi – Sa võid end eduka aasta puhul juba täna uue telefoniga premeerida.
On Sul aga uut telefoni ilmtingimata vaja? Esimene instinktiivne vastus on mõistagi „jah”. Otse loomulikult on mul uut telefoni vaja! Mul on alati uusim iPhone olnud, tolle imetelefoni esimesest mudelist saati.
Miks on mul kogu aeg uut telefoni vaja? Sest see on parem! Sel on tõhusam aku, kiirem protsessor, coolim disain ja nii edasi. Pealegi hakkab olemasolev telefon operatsioonisüsteemi uuenedes kinni kiiluma. Tootjad väidavad küll, et operatsioonisüsteemi uuendused mõjuvad ka vanematele mudelitele hästi, minu kogemus on aga vastupidine: uus OS tõukab mind lausa väevõimuga uue mudeli suunas.
Foto: ZDNet.
Nii ma poodi marsingi, et sealt uue iPhone’iga koju naasta. Esimesed päevad olen erutunud – kõik on „uus”, aku tõepoolest vastupidavam ning äpid avanevad veel kiiremini kui eelmise telefoni peal. Siis läheb aga erutus üle, uuest telefonist saab „olemasolev”, kuni järgmise sügiseni, mil selle järgmise mudeli vastu vahetan. Minusuguste ullikeste peal kogu telefonitööstus elabki.
Olgu – ma olen fänn. Ma ostan alati ka AC/DC uue plaadi, mis sest, et see ühestki eelmisest kuigivõrd ei erine. Aga mida peaksid tavakasutajad tegema? Need, kelle elus on ka peale iPhone’i midagi?
Tehnoloogiaajakirjanik Brian X. Chen soovitab telefone iga viie aasta tagant uuendada. Ta ütleb, et kui vanasti oli vaja vana nupukas mudel iga kahe aasta tagant uue vastu vahetada, siis nüüd võib rahulikult viis oodata – telefonid arenevad teosammul. 2016. aasta iPhone 7 töötab tema hinnangul pea sama edukalt kui tuliuus iPhone 11, kuigi viimase ekraan on suurem ja aku pikema elueaga.
Tehnoloogiablogija Mihkel Raud aga soovitab telefoni upgrade’i peale mõeldes endalt küsida, mida sa oma telefoniga teha tahad. Ohtralt pildistada? Rääkida? Filme vaadata? Tekstida? Facebooki ja Instagrami vahet sõeluda?
Vastusest sõltuvalt võib uus mudel sulle huvi pakkuda, aga ei pruugi. Minu jaoks on mu telefon olulisim ese maailmas, mida hoian peos tiheminigi kui oma laste käsi. Sestap peab see alati the latest and the greatest olema. Loodetavasti on Sinu elus asjad paremini ja suudad Cheni soovitusel ühe ja sama mudeliga viis aastat hakkama saada. Kahtlane, eriti minusuguse telefonisõltlase silmis. Aga ilmselt mitte võimatu.