Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Turvalisim viis sextida ja Trumpi peale kituda
Kui vanasti nimetati teineteisele nilbete teadete saatmist "teineteisele nilbete teadete saatmiseks", siis tänapäeval on sellest saanud sexting.
Haarad telefoni, tahad oma kallimale kirjeldada, mida kõike sa temalt õhtul ootad ja erutud paljast sõnumineerimisest sedavõrd, et pole õhtut vaja oodatagi. Sexting on tore ja süütu asi, kui kaks täiskasvanut seda omavahel kokku leppides teevad.
Veidi vähem süütu asi on oma bossi meediale kiruda, ent aegajalt on sedagi vaja teha. Haarad taas telefoni, kirjeldad imepeene detailsusega, mida boss salajasel koosolekul rääkis, ning saadad selle pooltuttavale ajakirjanikule. Taoline praktika on hetkel väga moes, eriti Ameerika Ühendriikides ning eriti selle olulisimais hoones ehk Valges Majas. President Trump on haisu ninna saanud ja nõiajaht on alanud: lekked meediasse tuleb peatada.
Pealtnäha ei ühenda sextingut ja Trumpi peale kaebamist miski. Kui ehk üks asi: nii sextija kui kaebupunn ei taha, et tema tegevusest jälg maha jääks. Sõnum on vaja adresaadini võimalikult salaja toimetada. Snapchat pole sellises olukorras lahendus, sest kui su telefoniekraanil on Snapchati ikoon, on see juba iseenesest märk, et päris korras asjad sinuga ei ole. Pealegi olevat Snapchati lahtimuukimine ülilihtne.
Appi tõttab äpp nimega Confide (iOS, Android), mida Valge Maja ametnikud USA meediaga suhtlemisel muide pidavatki kasutama. See on rakendus, mis garanteerib täieliku konfidentsiaalsuse. Sexti ja kitu palju tahad, keegi ei saa iial midagi teada.
Asi töötab lihtsalt. Teed äpi lahti, lood konto (ahaa, keegi kusagil siis ikkagi teab, millest ja kellega ma kirjutan?), lisad vestluspartneri (kes peab end samuti Confide'is registreerima), alustad uut kirja ning saad kallimale värvikalt kirjeldada, mis südaöösel teie ühises magamistoas juhtuma hakkab. Põnevaks (vähemalt visuaalselt) läheb asi siis, kui kallim (või New York Timesi reporter) su sõnumit lugema hakkab.
Nimelt näeb see välja nagu hunnik pikaks venitatud ristkülikuid ja sõnumi saajal tuleb neist näpuga üle libistada, alles siis ilmuvad nende alt sõnad, millest su sõnum koosneb. Ja kui sõnum kinni panna, kustutab ta end ise ära, muutes kellelegi kolmandal teie vestluse hilisema lugemise võimatuks.
Ka sina ja su kallim ei saa vahetatud sõnumeid hiljem üle lugeda, nii et sextingust tuleb Confide'iga võtta kohe kõik, mis võtta annab. Confide on tasuta äpp ja pakub piiramatut hulka konfidentsiaalseid sõnumeid ja 100%-list end to end end encryption’it ehk täielikku turvalisust.
Confide on saadaval ka arvutile, mis on eriti mugav, kui sul on vaja ühe käega sextida (okei, nüüd ma läksin veidi liiale). Suure osa oma populaarsusest võlgneb Confide Donald Trumpi nõunikele, kes konfidentsiaalset infot oma ülemuse tegevusest just selle äpi kaudu pidavat meediale jagama. Kui Trumpi nõunikud Confide'i usaldavad, asi see siis Tallinna Linnavalitsuse töötajatel või sinul ja minul usaldada ei ole. Imelist sextimist ja kaebamist!
Mihkel Raud
10.05.2017