52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Maailma odavaim personaaltreener
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
halvaa

Andsin eelmise aasta lõpul lubaduse nädalas neli korda trennis käia ning nisutoodetest ja suhkrust loobuda. Suurem osa inimesi annab sellise lubaduse, sest midagi lihtsamat ja mittesiduvamat annab välja mõelda. Eesti keeles on lubaduste murdmiseks isegi tore lause välja mõeldud: mees annab sõna, mees võtab sõna!

Sedapuhku läks niigi hästi. Trennis ei õnnestunud küll käia (aitäh, Jüri Ratas!), kuid saiast ja kommist suutsin end ootamatult kaua eemal hoida. Täpsemalt jaanuari lõpuni. Siis sõitsin aga Ameerikasse ning seal pole nisutoodeteta võimalik ellu jääda, nad kuradid ründavad sind igal nurgal ja küsimus pole selles, kas sa murdud, vaid mitmendal minutil see juhtub.

Halbadest harjumustest loobumiseks tuleb need uute harjumustega asendada. Moodsas maailmas on harjumustest saanud terve tööstus, löö Google’isse ingliskeelne sõna habit ja seal see laiutab: tuhanded käsiraamatud, kursused, laagrid, ja loomulikult äpid.

Jah, äpid!

Esimese hooga võib suitsetamisest või õhtusest halvaast loobumise äpp su naerma ajada. Tegelikult on tehnoloogiast aga tervislikuma elu otsinguil ootamatult suur kasu. Randmel vibreeriv spordikell on hea kubjas ning notficationeid loopiv äpp on võimeline enamaks, kui alguses tundub. Kui mitte elulaadi pea peale pööramiseks, siis lühemate eesmärkide saavutamiseks ometi.

Teadlased väidavad, et uus harjumus kujuneb rutiiniks minimaalselt 16 ja maksimaalselt 254 päevaga. Jumal teab, millisest laest need numbrid võetud on, aga tõsi see on, et päris nädalaga sa suitsunäljast lahti ei saa. Mina olen jätnud maha nii suitsetamist kui ka söömist ja ilma äppideta olnuks see palju keerulisem.

Äppidega on nagu naistega: kellele ema, kellele tütar. Neid on vanade harjumuste välja- ning uute sissejuurimiseks tohutult: Momentum Habit Tracker, Habitica, StickK, Streaks ja nii edasi. Iga äpp võimaldab harjumuste kujunemist monitoorida, progressi jäädvustada, oma saavutusi ülejäänud maailmaga jagada ja veel umbes kümmet asja teha, mis kringlist või igahommikusest veiniklaasist lahti aitab saada.

Kõige tõhusam abimees on aga juba mainitud spordikell. Neidki on turul üksjagu, alates Apple Watchist lõpetades Garmini peenemate (ning kallimate) toodetega. Mul on kogemusi vaid Apple Watchiga ning kurikuulsate „ringide” täissaamine pakub hämmastavat rahuldustunnet, isegi kui need mõnikord ununema kipuvad.

Jagatud mure on pool muret. Ka siis, kui oma probleeme telefoniekraanil vilkuva programmijupiga jagad. Terves kehas on teatavasti terve vaim ning selle eesmärgi poole liikumisel kõlbavad kõik vahendid, eriti aga need, mis on sinuga kogu aeg kaasas: äpid.

Personaaltreeneril on oma elu, äpil õnneks mitte ning see on sinu kasutuses 365 päeva. Proovi, katseta, ja imesta silma peast ning gluteen organismist!

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.