52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Üks telefon kahe hinnaga. Tõsiselt või?
Avaldatud:
Uuendatud:

Üks telefon kahe hinnaga.
Tõsiselt või?

Kaks tonni mobiiltelefoni eest? Kas seda natuke palju pole? Isegi, kui too telefon vaat et kahest koosneb ning kokkumurdmist talub?

Elame-näeme, kuigi Samsung on vähemalt selle postituse kirjutamise ajaks teatanud, et lükkab Samsung Galaxy Fold nimelise imeriista turuletoomise edasi. Proovieksemplaridel kipuvad nimelt ekraanid katki minema. Aga no miks ei peakski, kui sa ta kokku murrad, eksole?

Põhimõtteliselt jagunevad maailma gadget’id kaheks: vajalikud ja uuenduslikud. Kui Steve Jobs esimest iPadi näitas, pidasid paljud ka seda justnimelt teise kategooriasse kuuluvaks. Ehk siis uuenduslikuks veidruseks, mida kellelgi vaja pole. iPhone’i ju tegelikult kah – toonane Miscrosofti boss Steve Ballmer ennustas ka sellele läbikukkumist, sest iPhone’il polnud nuppe.

Sellest ajast on inimkond ära õppinud teatava ettevaatlikkuse: iga uut imeriista ei kuulutata kohe tarbetuks, vaid antakse sellele – nagu uuele valitsusele – hulk kriitikavabu päevi. Las tõestab end ise. Muidu võib juhtuda nii, nagu juhtus Ballmeri või esimeste iPadi naeruvääristajatega – nende tõsiseltvõetavus saab löögi.

Galaxy Fold

Foto: TrustedReviews

Ja ometi on mul raske ette kujutada lähitulevikku, kus inimesed kaks tuhat eurot maksvate kokkumurtavate telefonidega asju ajavad. Aga jumal teab, võib-olla lahendab just Samsung Galaxy Fold iga moodsa perekonna keskse probleemi – liiga paljude ekraanide olemasolu.

Näiteks minul on diivanil vedelemiseks üks, rongis uudiste lugemiseks teine, hommikul Instagrami ülevaatamiseks kolmas ning kõigeks ülejäänuks – eriti töö tegemiseks – neljas ekraan. Igaühel neist on just sellele olukorrale ideaalsena tunduv suurus.

12 tolli on kempsus Delfi lugemiseks liiga palju, töötoas video monteerimiseks aga liiga vähe. 24 tolli tundub tavalise tekstifaili jaoks raiskamine, aga ma ei hakka ju seepärast uut arvutit ostma? iPhone SE oli viimane mõnusa suurusega telefon, aga räägi seda minusugusele poolpimedale! Ja televiisori unustasin ma oma ekraanide loetelust üldse välja.

Ühesõnaga – äkki suudab Fold (või mõni selle hilisem (ja töötav) versioon) sellesse kaosesse natukenegi selgust luua? Kõiki ekraane see asendama ei hakka, aga taskusse mahub iPad Minist paremini ja trollis YouTube’i vaatamiseks tundub paremgi kui Note. Aga elame-näeme.

Mis sest, et võib-olla tuleb meil selle nägemiseks natuke kauem elada, kui Korea tehnohiid esimese õhinaga lubas. Ent kui mul tuleks nüüd ja kohe raha ühele kahest kaardist panna, valiksin uuendusliku. Vajalikuna üks kokkumurtava ekraaniga telefon vähemalt minu pihus tunduda ei taha.

Mihkel Raud

22.05.2019