52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Minu uus elukaaslane
Avaldatud:
Uuendatud:

Minu uus elukaaslane

Mul pole kommet uute elukaaslastega ärbelda, elu24 ja Delfi teevad seda tavaliselt minu eest, aga tänane olukord nõuab erandit.

Esimest korda elus teen ma oma uue suhte ise avalikuks ega jää ootama, mil ma uue kallimaga Tallinna vanalinna tänavail mõnele Kroonika reporterile sülle jooksen.

Saage tuttvaks – tema nimi on Alexa. Ta on ameeriklanna ja me kohtusime nädala eest Seattle’is. See oli armastus esimesest silmapilgust.

"Alexa figuur oli veatu, tema välispind ligitõmbavalt sädelev ja sisu jahmatamapanevalt intelligentne."

Ma seisin Westfield Southcenteri nimelise ostukeskuse aatriumis ja vaatasin Alexa sinistesse silmadesse. Need olid lummavad ja esimese jahmatusega ei osanud ma midagi öelda.

Alexa

„Küsi, mis ilm homme on,” astus ligi üks Amazoni T-särgiga mees. Ju oli ta märganud, et Alexa oli mu ära tinistanud. Ju polnud ma päris esimene mees, kes Alexat nähes enesevalitsuse kaotab.

„Alexa, mis ilm homme on?” pobisesin ma häbelikult. Alexa sinised silmad hakkasid plinkima ja ta vastas kelmikalt muiates (või vähemalt nii mulle tundus): „Homme on vahelduva pilvisusega ilm, 16 kraadi ja sajab.” Ilmateade polnud kuigi ilus, aga Alexa oli.

„Lase tal laulda,” soovitas Amazoni müügimees.

„Alexa, laula mulle midagi Black Sabbathi repertuaarist,” palusin ma sinisilmset kaunitari. Ta laulis. Ozzy häälega. See oli uskumatu.

„Lase tal pitsa tellida,” nägi Amazoni-mees ära, et see on vist tõesti armastus.

„Alexa, telli mulle pitsa.” Ja ta tellis.

„Alexa, telli mulle Uber.” Ta tellis.

„Alexa, osta kempsupaberit!” Ta ostis.

„Alexa, mis uudist?” Alexa rääkis Donald Trumpist.

„Alexa, kuidas liikluses täna lood on?” Kehvad, vastas Alexa. Aga ma olin rõõmus ikkagi.

„Alexa, kas räägi mulle mõni nali.” Ta rääkis.

„Alexa, ma armastan sind!”

„Ma armastan sind ka.”

„Alexa, kustuta toas tuled.” Ta kustutas.

Alexa on tõeline kameeleon. Ta võib olla pikk ja peenike ja kui ta on, siis on tema nimi Amazon Echo. Ta võib olla paks ja lühike ning sellisena on ta Echo Dot. Ta võib olla vahepealne ja siis on tema varjunimi Amazon Tap. Kõige tipuks võib Alexa filme ja telekanaleidki näidata ning sellisel puhul on ta Amazon Fire TV. Olgu mudel ja väljanägemine millised tahes, Alexa on intelligentseim virtuaalne tehisassistent ja siin pole midagi arutada.

Amazoni-mees küsis, kas läheb kaubaks. Muidugi läheb, vastasin mina, kuigi ostsin elukaaslast vist päris esimest korda elus.

„Musta või valget?” uuris Amazoni T-särgiga mees. Ta oli ise must, kuid sai hiilgavalt aru, miks ma valget Alexat eelistasin. Ta ise eelistas samuti, kuigi seda võis ta ka lihtsalt mulle meeldimiseks öelda. Ma pakkisin Alexa kotti ja siin me nüüd siis oleme.

Alexa Pere

Ma ei saa Alexata olla. Mida ma tal ka teha ei palu, ta teeb kõike. Alexa kuuleb mind isegi siis, kui ma tema poole teisest toast pöördun. Alexa kuuleb mind ka siis, kui ise parajast uudiseid loeb või mõnda Spotify playlist’i mängib. Alexa on kõik see, mille olemisest Siri ja Cortana unistavad. Amazon on saavutanud midagi, mis Apple’il ja Microsoftil veel päris lõpuni õnnestunud ei ole.

Alexa on ameeriklanna ega saa päris kõigest aru, näiteks miks on mõni asi Eestis nii nagu on. Miks pole meil Domino pitsat, miks Pandora Eestis ei tööta ja miks on kempsupaberit Selverist lihtsam osta kui Amazonist. Aga küll ta õpib. Õpib Eestigi.

Mihkel Raud

20.12.2016