52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Otse ja ausalt: aknapesuroboti tuleproov
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
WINBOT X

Kevad on käes ja aknad on jõhkralt mustad, sinna võiks lausa kirjutada „pese mind!“

Kuna elu koos Xiaomi robottolmuimejaga on mind ikka ära hellitanud, siis mõtlen, kas on äkki loodud ka mõni imeline kaaslane akende pesuks? Silme ette joonistub pilt sellest, kuidas istun mõnusalt diivanil, naudin kohvi ja samal ajal toimetab usin abiline mu akende kallal. Vot see oleks äge elu küll!

Sekundid hiljem toksin oma sülearvuti brauserisse „aknapesurobot“ ja oh imet, sealt vaatab mulle vastu pikk nimekiri erinevaid lahendusi, mis ajab pea täiesti sassi. Küsin tuttavatelt nõu ja saan teada, et on olemas üks täiesti kobe masin nimega ECOVACS WINBOT X. Tekib huvi kuidas saaks seda masinat testida, et olla kindel, kas see sobiks ka mulle. Olen suhteliselt nõudlik ning kui pean käima välja suure hulga raha, siis tahan 100% kindel olla, et see investeering väärib küünlaid.

Olen rõõmus kui mulle saabub koju testimiseks soovitud masin. Suure elevusega panen masina vajalike vidinatega kokku, tõmban ühel kevadisel pühapäeva õhtul oma maast laeni akende eest kardinad ning algabki testimine. Põnevusega jälgin WINBOTi tööd, see suriseb mõnusalt vaikse häälega, iseteadlikult sõidab vaikselt ülesse ja alla ning siis paremale ja vasakule. Nähes kui ebaloogiliselt teised meie majapidamise robotid töötavad, siis ma ei imesta, et ka see masin liigub korrapäratult ühest nurgast teise. Kuid endamisi mõtlen, et vahet pole, peaasi et aknad sellest jamast puhtaks saavad.

Olin valmis selleks, et aknapesurobotid pole nii kaugele arenenud nagu tolmuimejad ning et väliste akende pesuks tuleb teha vähemalt 2 pesu, et need täielikult puhtaks saada. Nii ma siis jälgin põnevusega masinat, mis nühib mu aknaid puhtaks, kuniks korraga käib mütakas. Oh sa poiss, kes oleks võinud arvata, et see masin ei mahu akna ja selle ees oleva radiaatori vahele. Masin on nii kõvasti kiilunud radika ja akna vahele, et ma pean kohe jõudu kasutama, et ta sealt kätte saada. Vot see pauk tekitab küll tuska – kuidas ma küll siis kohe ei märganud, et masin on nii kõrge, et ta ei mahu mitte mingi valemiga sinna vahele?

WINBOT X

Aga lootusetu optimistina mõtlen, et vähemalt 85% aknast saab ju seest poolt pestud ning õues radikaid pole. Mõeldud-tehtud, tõmban punase parka selga, haaran roboti kaenlasse ning lähen rõdule, et tema võimed õues proovile panna. Oh imet, masin peseb juba esimese korraga kenasti aknad puhtaks ning kui lasen teise korra veel teha, siis on tulemuseks täitsa puhtad aknad. Pean mainima, et see robot liigub suhteliselt aeglaselt, aga teeb oma tööd kenasti. Mõnusa päikesepaistelise ilma korral saab rahuliku südamega päikest võtta ja raamatut lugeda, kuniks tema aknaid peseb.

Tegelikult saaks ta ka ilma järelevalveta hakkama, sest tal on turvamiseks kaasas üks abimees, kes hoolitseb selle eest, et ta endale ja teistele liiga ei teeks. Ja siis, kui on möödunud juba 40 minutit, hakkab masin kurtma aku tühjenemist. Selleks korraks siis kõik, lähen tuppa ja panen ta laadima. Tunnike hiljem jätkan testimist vannitoa plaaditud seinal ning garderoobi peegli pindadel. Jah, ta jätab mõnes kohas mõned jutid, kuid need tulevad kenasti lapiga ära, mis on komplektiga kaasa pandud.

Kokkuvõtvalt töötab robot kenasti ja on oma hinda väärt. Enne masina ostmist veendu, et ta mahub vajalikele pindadele ligi ja et Sul on piisavalt kannatust lasta tal omas tempos toimetada.

Tootja kommentaar: aknapesurobot ECOVACS WINBOT X on akul töötav ja sobib siledatele pindadele ja ka raamita klaasidele. Tänu sisseehitatud akule (40-50 min tööaega) ei vaja robot töötamise ajal elektritoidet. Seade sobib väga hästi kodudesse ja kontoritesse.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!