Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Samsung Galaxy S9 – pool aastat hiljem
Avaldatud:
Uuendatud:

Samsung Galaxy S9 – pool aastat hiljem

Samsung Galaxy S9 tuli välja selle aasta märtsis. Kümnete teiste telefonide testimise kõrvalt on alati minu “põhitelefoniks” jäänud S9, mistõttu olen temaga päris hästi tuttavaks saanud. Kuidas ta vastu pidanud on?

Esmalt kasutustaustast. Telefoni näpin keskmisest eestlasest rohkem. Äppe on 84. Paljud neist pole mõistagi hädavajalikud. Kuus kasutan mobiilset andmesidet umbes 20 GB jagu ja teist samapalju WiFi kaudu. 64 GB sisemälust on kasutuses 38 GB. Peamised süüdlased rakendused, videod, pildid. Ei kasuta ümbrist ega kaitseklaasi. Telefoni aitab käes hoida popsocket.

S9

Millega olen rahul?

Kõrvaklapiauk. Mul on küll olemas juhtmevabad kõrvaklapid, kuid need kipuvad kõige ebameeldivamatel hetkedel tühjaks saama. Seetõttu on kotis alati varuks klassikalised juhtmega klapid ning jumalale tänu: neid saab S9-ga muretult ühendada. Kurb, et see on pigem erand kui reegel.

S9

Kiirus. Pool aastat hiljem ja telefon on sama kiire kui esimesel päeval. Pole veel kordagi lootusetult hangunud ega müstilistel hetkedel kokku jooksnud. Kõikvõimalikud äpid, mängud ja multitaskimised ei murra seda telefoni. Vähemalt mitte minu käes.

Koostekvaliteet. Ilma ümbriseta rokkides on tulemus meeliülendav. Tõsi, telefon pole kordagi kuskilt kõrgelt maha kukkunud (aitäh, popsocket!), kuid sellegipoolest on täkkeid ja kriime imevähe. Lisaks saan igapäevaselt telefoni ilusat sinist tagakülge imetleda.

Ekraan. Samsung teeb endiselt kõige ilusamaid telefonide ekraane. Lausa lust on S9 5,8- tollist ekraani vaadata. Värvid on paigas ja ekraan on ere. Ei üllata, et Apple oma ekraane neilt tellib.

S9

Saund. S9 stereokõlarid on ühed paremad, mida ma sel aastal kuulnud olen. Teisi telefone testides on alati benchmark just S9. Heli on kvaliteetne ja mõnusalt vali.

Sõrmejäljelugeja. Selle asetus on ideaalne. Telefoni tagumisel küljel kaamera all, täpselt seal, kuhu sõrm loomulikul teel langeb. Rohkem polegi vaja öelda.

Kaamera. Ootuspäraselt tugev kaamera. S9+ ja Note 9 teevad küll paremaid pilte (ja mõned konkurendid veel), kuid üldpildis ei saa talle midagi ette heita. Ka mitmed Tele2 videod olen filminud pelgalt S9-ga, kuna kvaliteet on lihtsamate tööde jaoks enam kui piisav.

S9

Always on Display. Ma kannan alati kella käe peal, aga siiski on seda rahustav ka kiire pilguga telefoni pealt näha (lisaks notificationitele). Ei kujuta enam elu ilma selleta ette.

Millega ma rahul pole?

Aku. S9 aku on 3000mAh ehk selleaastaste standardite kohaselt igati keskmine. Samas peab see aku ülal pidama väga ilusat ja nõudlikku ekraani. Seetõttu saab telefon alati pigem varem kui hiljem tühjaks ja alati pean muretsema, et laadijast liiga kaugele ei läheks. Kui õhtu peaks pikale minema, siis võib juhtuda, et telefon paneb enne mind silma looja. Ja see pole hea asi. Samas laadimise kiirusega olen väga rahul.

S9

Samsung + Android. Samsung on legendaarselt aeglane uute Androidi operatsioonisüsteemide kasutuselevõtuga. Seetõttu on ka kaks kuud pärast Android 9 Pie turule tulekut minu S9 veel varustatud vanema Android 8.0 Oreoga. Viimane turvapaik tuli siiski 1. septembril.   

Bixby nupp. Mulle see ei sümpatiseeri. Mängimise ajal olen mõnikord kogemata telefoni vasakul küljel asuva nupu alla vajutanud, mistõtttu Samsungi assistent on end aktiveerinud ja mind mängust välja toonud. Kolm korda lubasin tal seda teha ja siis lülitasin ta igaveseks välja. Kui telefoni külge üks lisanupp panna, siis tuleks kasutajale vähemalt anda võimalus selle nupu funktsiooni vastavalt enda maitsele muuta.

Ekraani suurus. Ärge saage nüüd valesti aru, Samsungi ekraan on imeline. Aga 2018. aastal on tipptelefonide ekraanid pigem suuremad ja nendega harjub kiiresti ära. S9 ekraan on 5,8 tolli ja 99% ajast ideaalne. Väga mõnus seda ühe käega hallata. Aga kui korraks suurema ekraaniga telefoni juurde minna ja sealt S9 juurde tagasi tulla, siis kõik tundub natuke pisike.

S9

Kokkuvõte

Telefoni hind on poole aastaga jõudnud lausa 30% võrra kukkuda. Kui vaadata “plusside ja miinuste” loetelule otsa, siis annan kahe käega Samsung Galaxy S9-le oma õnnistuse kaasa.

Kui hind oleks sama, mis aasta alguses, siis seda teha ei saaks, kuna nüüd on turul palju häid konkurente juurde tekkinud. Aga nüüd saan seda julgelt teha. Saad Apple iPhone XS-ga sisuliselt võrdväärse telefoni, ainult et 2x soodsamalt.

Silver Tilk

16.10.2018