Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Uus Hiina pere Eesti turul - Huawei P20, P20 Pro ja P20 Lite
Avaldatud:
Uuendatud:

Uus Hiina pere Eesti turul - Huawei P20, P20 Pro ja P20 Lite

Kevade saabumine märgib Hiina tehnoloogilise invasiooni jätkumist. Sedapuhku on Huawei välja tulnud uhiuute P-seeria telefonidega P20, P20 Pro ning P20 Lite. Vaatame, mis on nendes telefonides sedavõrd erilist, et Huawei hüppas P8, P9, P10 loetelu pealt järsku P20-ni.

Põhjus, miks me ei näe turul Huawei P11, on üpris proosaline. Huawei soovis 10-lt kohe 20 peale üle kolides näidata, kuivõrd suure tehnoloogilise arenguga nad ikkagi hakkama saanud on. Aga telefonidest endist, kategooriate kaupa. Sedapuhku pole võitjat aus välja kuulutada, kuna kõik pere liikmed võistlevad erinevates hinnaklassides.

Huawei P20 ja P20 Pro

Kergitame kulmu!

iPhone X, iPhone X, iPhone X. Vähemalt see karjus mul kuklas kui ma esmakordselt telefonid kätte võtsin. No peaaegu, et identsed! P20 pere kõigil liikmetel on ekraani ülemises otsas Apple’i eelmise aasta tippmudelist tuntud sälk ehk kulm. Mõnele meeldib, mõnele mitte. Kulmu sees on igatahes suur kõlar ning suur esikaamera (P20 Pro puhul lausa 24 MP, f/2.0). Kõigi kolme telefoni puhul peaks kasutajaid rõõmustama võimalus kulm ära peita. Kiire käik seadetes ning kulm kaob!

Huawei P20

Ekraanid on kõigil kolmel suured: Prol 6,1 ning P20 ja Litel 5,8 tolli. Käes tundub P20 Pro ehk sutsu liiga suur. Vähemalt ühe käega kasutamise jaoks. Teised kaks on juba käepärasemad. P20 Prol on ainsana AMOLED ekraan, mis tähendab paremaid värve ning kaaslastest eredamat ekraani. Samas on IPS ekraaniga P20 oma suuremast vennast pikslitihedam. Nimelt on P20 ja P20 Pro ekraanide resolutsioonid identsed (1080x2240 px).

Huawei P20 Lite

Välimuse poolest on P20 ning P20 Pro pigem ühte nägu ning väikevend P20 Lite on natuke omanäoline. Esimesed kaks on kroomitud servadega, identse värvivalikuga, üleni klaasist ning esiküljel asetseva kodunupuga, mis on ühtlasi ka sõrmejäljeluger. Lite puhul on esikülg puhtam, kuna sõrmejäljeluger on paigutatud telefoni tagaküljele. Seega eest vaadates on minu silmis P20 Lite isegi kõige ilusam. Tagant piiludes on aga raske vastu saada P20 Pro ilule. Üldpildis on terve pere väga ilus. See on ka mõistetav, kuna telefonide disainimisel ammutatakse inspiratsiooni Apple’lt.

Huawei P20, Pro ja Lite

Pilk kapoti alla

Huaweil on tobe harjumus panna telefoni äppe, mida sa nende arust kohe kindlasti võiks tahta ja kasutada. Mulle see ei meeldi. Mul ei ole vaja, et uue telefoni ostu puhul mind kohe Booking.com, Netflix või eBay juba ees ootaks. Jah, ma uninstallin nad ning vabanen probleemist, aga tüütu on see sellegipoolest. Vähemalt uus Samsung S9 andis seadistamise ajal valida, kas ma soovin kõiki neid Samsungi enda äppe installida või mitte.

Rammu ehk RAMi on P20 Prol 6 GB ning kahel väiksemal mudelil 4 GB. Testiks püüdsin võimalikult paljude äppide vahel rööprähelda ning mitte ükski telefon ei jäänud oma tööga hätta. Sisemälu on kahele suuremale sõsarale rohkem lubatud: 128 GB vs Lite’i 64 GB. Samas on Lite neist ainus, kes lubab lisada välise mälukaardi (kuni 256 GB). Seega on paradoksaalsel kombel võimalik just P20 Lite’st teha parima mahutavusega telefon. Samas on 128 GB tavakasutajale rohkem kui piisav (sellest ca 10 GB on telefoni enda poolt hõivatud). Sama palju mälu kui minu läpakal!

Protsessorite poolest on sarnase sisuga P20 Pro ning P20 selgelt võimekamad kui P20 Lite.

Kaamerad!

Huawei P20, Pro ja Lite

P20 Prol on kolm tagakaamerat. Kolm! Mis mõttes? Miks võiks ühel normaalsel eestlasel tarvis minna kolme tagumist kaamerat? Tuleb välja, et minul, sinul ja miks ka mitte sinu sõbral. Öeldakse ikka, et hea asja tunned ära siis, kui sellest ilma jääd. Täpselt nii juhtus ka siis, kui minu testperiood koos P20 Proga lõppes ning oma isikliku Honor 8 rüppe naasesin.

P20 Pro kaamerasüsteem on sedavõrd eriline (tuleb koos tehisintellektiga, mis aitab sul paremaid pilte teha), et vajab lausa omaette kirjatükki ning võrdlust teiste tipptelefonidega. Paneme ta vastakuti Samsung Galaxy S9+ kaameraga ning uurime, kumb on etem. Olgu ajaloo huvides ära märgitud, et P20 Pro põhikaamera on 40 MP (f/1.7 koos optilise stabilisaatoriga), millele sekundeerivad 20 MP (f/1.6, mustvalge) ning 8 MP (f/2.4, telefoto) kaamerad. Kindlasti hetkel parim telefon, millega õhtul pilti teha. P20 ja P20 Lite’i kaameratel küll nii palju tulejõudu ei ole, aga väga tublid on nad sellegipoolest. Kuna ilu on vaataja silmades, siis piltide üle otsustage ise:

P20 Pro
P20 Pro tehisintellekti abita
P20
P20 tehisintellekti abita
P20 Pro
P20 Pro tehisintellekti abiga
P20
P20 tehisintellekti abiga
P20 Pro
P20 Pro
P20
P20
P20 Lite
P20 Lite
P20 Pro
P20 Pro 3x optiline suum
P20
P20 2x optiline suum
P20 Pro
P20 Pro 5x optiline suum
P20 Pro
P20 Pro
P20
P20
P20 Lite
P20 Lite

Olgu ka öeldud, et Huawei kaamera tehisintellekt kipub piltide kontrasti ja küllastust (saturationit) kohati liiga üle keerama. Õnneks on see efekt alati võimalik välja lülitada. Silmi pani nühkima ka P20 Pro võimekus igati korralik klõps kõigest 0,3 sekundi jooksul teha. Topeltklikk alumise volüüminupu peal ning pilt tehtud. 

Akud

Kui Huawei eelmine tipptelefon Mate 10 Pro paistis silma erakordselt hea akuga, siis siin ei pea pettuma ka P20 perekonnas. Prole on antud 4000mAh, P20-le 3400mAh ning Lite’le 3000mAh mahutuvusega aku, kõigil laadimispordiks moodne USB-C. Siin kehtib ka loogika, et mida suurem aku, seda suurem ja raskem telefon. Kaalu poolest sümpatiseerib enim P20, kuna ta pole liiga raske (P20 Pro) ega liiga kerge (Lite), et tunduda odav.

Huawei P20, Pro ja Lite

P20 ja P20 Pro saavad endaga kaasa väikest telliskivi meenutava laadimisadapteri, mille peal ilutseb kiri “SuperCharge”. See tähendab, et mõlema telefoni pirakad akud laetakse üllatavalt kiiresti täis. Vurtsu tuleb palju ja kiiresti ning P20 Pro jõuab 30 minutiga nullist 53 protsendini. Sama ajaga saavutab P20 64 protsenti ning P20 Lite, millel mõneti rahulikum laadija, jõuab 38 protsendini. Teadmine, et 5-minutilise laadimise tagajärel pikendad telefoni eluiga mitme tunni võrra, toob naeratuse näole. Iseasi, kuidas kiirlaadimine akude elueale pikas perspektiivis mõjub. Ülearu soojaks õnneks telefonid laadimise ajal ei lähe

Varia

Kõlarite poolest on kõik kolm üpris erineva kõlaga. Ansamblist langeb natuke välja P20 Lite, mis on küll kuulatav, aga mitte ülearu pikalt. Sõltuvalt laulust olid parimad kas P20 või P20 Pro. Neist esimene mõjus kusjuures tunduvalt mahedamalt kui teine, mis kostitas küll väga hea bassiga, aga kohati olid kõrged noodid natuke liiga teravad. Üldpildis on kõigil suhteliselt korralikud kõlarid, aga Samsung Galaxy S9-le jäävad nad kõik alla.

Huawei P20

Kolmest telefonist ainsana tuleb P20 Litega kaasa sisseehitatud kõrvaklapiauk. P20 ja P20 Pro puhul pead eraldi üleminekuga (USB-C -> 3,5mm audio) mure lahendama. Õnneks on see julla juba karbis kaasas aga hoia piip ja prillid, kui selle maha peaksid unustama ja juhtmevabasid kõrvaklappe kaasas ei ole. Tüütu igatahes.

Kõikidel telefonidel on kahe SIM kaardi kasutamise võimalus, kuid P20 Lite puhul pead selle nimel välise mälukaardi koha ohverdama.

Enne kui unustan, P20 ja P20 Pro tulevad karbist välja kõige uuema Androidiga (8.1) ning P20 Lite kannab endas Android 8.0 versiooni. Väga positiivne samm Huawei poolt. Paljud kriitikud on varasemalt nurisenud Huawei EMUI kasutajaliidese üle, kuid julgen öelda, et tavakasutaja jaoks on kõik korras. Pigem on P20 Pro isegi üle ootuste hea. Metsikult kiire on ta igatahes küll.

Kokkuvõte

Ilusad telefonid koos väga heade kaameratega (selfiede puhul soovitan ilufiltri maha keerata) ning vastupidava akuga. Telefonid on sõrmejäljemagnetid, seega soovitan ümbrist kasutada või aegajalt telefonist mikrokiudlapiga üle käia. Silmas peab ka pidama, et kuna kaamerad tungivad telefonide tagaküljest välja, siis on nad laua peal ebastabiilsed ja sõnumit sisse toksides kiiguvad päris energiliselt.

Huawei P20 Pro

Isiklik lemmik on P20, kuna ta on kõige käepärasem ning pakub tunnetuslikult parimat hinna-kvaliteedi suhet (649 €). Kui P20 Pro oleks mõne kupüüri võrra soodsam, siis võtaks silma pilgutamata hoopis tema (hetkel 849 €). P20 Lite (349 €) hinnaklassis on konkurents väga tugev. Kas ta on omasuguste seas parim valik, on veel vara öelda. Samas on ka temaga raske alt minna.

Silver Tilk

16.03.2018