Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Edev ja töökindel Honor 10
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Olen alati Honoreid pidanud ausateks telefonideks – tänaseks on mul isiklik suhe olnud kahega! Mingil hetkel pöördusin aga teise firma usku, kuid tundub, et tänu Honor 10’le olen taas naasmas vanadele radadele.

Välimus – lihtsalt vau!

Kohe peale karbikaane kergitamist läksid mul silmad särama nagu väikesel lapsel kommipoes. Vastu vaatas nii selge sinine korpus, mille värvispekter lausa mängles valguse käes. Kui Sa aga ei kavatse oma telefoni järjepidevalt poleerida või ümbrist kasutada, siis pead arvestama ka tagakülge “kaunistavate” sõrmejälgedega. Klaasist korpuse võlud ja valud!

Honor 10

5,84-tollise ekraani ning 1080 x 2280 resolutsiooniga jõuab Honor 10 edukalt järgi Huawei P20 perekonnale. Oma suuruse kohta on tegemist väga käepärase ning kerge telefoniga. Lisaks sellele ei ole telefon pooltki nii libe kui tema eelkäija Honor 8.

Ka Honor 10 puhul saab rääkida sälgust ehk kulmust. Kuigi esmapilgul võib see silmale võõras tunduda, siis peale nädalast kasutamist, kui otsisin sätetest võimalust seda peita, siis tundus see peidetud sälguga variant mulle veel harjumatum. Hea on aga teada, et seda on võimalik seadete alt iga kell muuta!

Honor 10

Varia

Telefon on varustatud uusima Android 8.1 (Oreo) versiooniga. Lisaks sellele on Honor 10’l kahe SIM-kaardi kasutamise võimalus. Miks see hea on? Loe lähemalt siit.

Antud mudelil on ka sissehitatud kõrvaklapiauk, kuid kõrvaklappe telefoniga kaasa ei tule. Jäin igati rahule telefoni üldise helikvaliteediga – said videod vaadatud ning seltskonnas muusika kuulatud.

Honor 10

Aku

Kuskil peab peidus olema ka see valukoht – siinkohal pean selleks akut. Olgugi, et tegemist on vägagi võimsa telefoniga ning pole veel kordagi kokku jooksnud, siis hommikul haaran taaskord laadija järgi, et kindlustundega kodust välja astuda. Kuna Honor 10’l on kiirlaadimise funktsioon, siis jõuab see sama ajaga aku piisavalt täis laadida, kui mina oma hommikukohviga lõpetan.  

Honor 10

Kaamera

Kuigi esmapilgul ehmatas kaamera ülevalgustatus mind täiesti ära, siis tegelikult langes süü minu õlgadele. Nimelt ei olnud ma teadlik sellest, et hiinlastel on kombeks automaatselt “beauty filter” põhja keerata – olgugi, et see kaotab pildilt igasuguse kontrasti ning teeb näo kahvatuks nagu portselannukul. Kuid isegi selle maha keerates, viriseksin ma siiski natukene esikaamera ülevalgustatuse üle.

Seevastu teevad aga kaks tagakaamerat, 16MP (f/1.8, värviline) ning 24MP (f/1.8, mustvalge) kaamera, imelist tööd. Värvid on väga selged ning “AI-fotograafia” funktsioon aitab seda veel enam võimendada – nimelt saab kaamera tänu tehisintellektile aru, mida ta parasjagu pildistab. Samuti on nii esi- kui ka tagakaamera puhul võimalik teha portreefotot ning on olemas uuematest iPhone’dest tuttav “liikuva pildi” funktsioon.

Honor 10
Honor 10
Honor 10
Honor 10
Honor 10
Pilt ilma tehisintellekti abita.
Honor 10
Pilt tehisintellektiga.

Mälu

RAMi ehk vahemälu on jagatud Honor 10’le 4GB jagu ning sisemälu 64GB, millest on tavakasutajale küll ja veel. Kahjuks aga välise mälukaardi lisamise võimalus puudub.

Honor 10

Turvalisus

Honor 10 on varustatud mitmete turvameetmetega – klassikalised salasõnad ja mustrid, sõrmejälje ID ning minule senitundmatu näotuvastusega lukuvabastus. Sõrmejälje tuvastajaga olen ma rohkem kui rahul – ei pea nuppu mudima enne pool tundi, et telefon aru saaks, kellega tegemist! Tänu põhjalikule salvestamisprotsessile on telefon võimeline sõrmejälge tuvastama efektiivselt iga nurga alt. Olgugi, et näotuvastusega lukuvabastus pole kõige turvalisem variant, siis olin seda kasutades positiivselt üllatunud. Tundis mu ära nii prillidega kui ilma ning vaevu olin jõudnud „powernuppu“ vajutada kui juba telefoni avakuva ekraani kaunistas.

Honor 10

Kokkuvõte

Olen viimasel ajal palju kuulnud, et üheks määravaks kriteeriumiks telefoni valimisel on kaamera kvaliteet –Honor 10’ga võid rahumeeli peegelkaamera koju jätta ning iga hetk saab jäädvustatud. Lisaks sellel on telefon kiire, võimas ning käepärane ehk kõik mida Sa vajad! Pean tõdema, et hinna ning kvaliteedisuhe on telefonil rohkem kui paigas ning oma eelmise telefoni juurde pöörduksin tagasi ilmselt alles viimases hädas.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!