Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuumad Eesti idufirmad, keda Sa ilmselt veel ei tea
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kuumad Eesti idufirmad, keda Sa ilmselt veel ei tea

Transferwise, Starship Technologies, Monese, Skeleton, Taxify jt taolised on ilmselt paljudele juba tuttavad. Seega peatumegi sel korral hoopis kolmel veidi vähem tuntud firmal, kes on tootmas väga huvitavaid tehnikaalaseid tooteid.

Wolf 3D

Ettevõte, mis lubab tuua humaansuse virtuaalreaalsusesse, on silma jäänud ka suurtele välismaa väljaannetele nagu näiteks TechCrunch, Business Insider, Reuters, CNBC, Daily Mail jt. Möödunud aasta hilissügisel-talvel viis Wolf 3D ka läbi avaliku investeerimisraundi, millega koguti üle 500 000 USD.

wolf

Varsti juba kolme tegutsemisaasta jooksul on ettevõte kahel korral muutnud enda fookust. Esialgne plaan oli lapsevanematele pakkuda realistlikke 3D prinditud looteid, et nad saaksid enda tulevase võsukesega juba varakult tutvust teha. Seejärel üritati läbi lüüa 3D kujukeste ja mannekeenidega, kuid mõlema pakkumise vastu puudus tol hetkel turul suurem huvi.

Praegune fookus seisneb soovis pakkuda inimestele nende endi 3D skänneritud avatare, et nad saaksid arvuti- ja konsoolimängudes (või mujal äppides) kasutada enda nägu. Eesmärgi saavutamiseks kasutatakse munakujulisi fotobokse, mis näevad sama futuristlikud välja, kui see töö, mis nad lõpuks ära teevad. Iga inimene, kes boksist läbi käib ja end skännida laseb, lisatakse Wolf 3D andmebaasi, mis lubab näiteks mänguarendajatel sealt „toorainet“ saada. Tavakasutaja saab enda avatari kasutada, makstes selle eest igakuist tasu Wolf 3D-le.

Esialgu on avatari kõige ilmsem kasutus kõiksugu mängud, kuid tulevikus on plaanis avatare ära kasutada ka virtuaalsetes suhtlusvõrgustikes. Ilmselt stiilis SIMS või Cities: Skylines.

SprayPrinter - kunstnik võib olla igaüks

Spreivärvidega vingete kunstiteoste loomine vajab palju harjutamist. Eesti idufirma SprayPrinter tahab selle muuta lihtsaks kõigi jaoks.

SprayPrinter

Maalimise alustamiseks on vaja SprayPrinterit koos ühe värvianumaga ning nutitelefoni koos SprayPrinteri äpiga. Vastavas äpis saab valida sobiva kujunduse, suunata seejärel telefoni seina, auto või riideeseme poole ning värviga lihtsalt liikuda pildi ulatuses - masin doseerib värvi ise.

SprayPrinteri teine versioon toetab uuendusena mitut värvijat korraga - nii saab pildi palju kiiremini valmis, kui mitu inimest seda korraga loovad. Kahjuks peab versioon 2.0 kasutamiseks ootama 2017. aasta juunini. Arvestades uue tulija võimet värvida Full HD pilte, siis on täitsa võimalik, et suve ootamine tasub end ära.

SprayPrinterit saab hetkel osta ametlikult veebilehelt hinnaga 247 eurot.

Bikeep

2012. aastal hakkasid eestlased nuputama, kuidas rattavargusi vältida ja samal ajal pakkuda inimestele jalgrataste hoidmiseks mugav parkimiskoht. Tulemus - Bikeep - on väga hästi välja kukkunud ning asendab vanamoelist jalgrattaparklat suurepäraselt. Praeguseks on Bikeepi rattaparklad juba paljudes kohtades, näiteks kasutavad neid Eesti Rahvusringhääling, Forum Cinemas, Selver, Coop, Kaubamajakas ja teised.

Bikeep

Kasutamine pole kuigi keeruline. Selleks tuleb helistada kindlale numbrile, misjärel avaneb ühe rattakoha kinnitus, kuhu saab ratta lukustada. Tagasi tulles tuleb samale numbrile uuesti helistada ning ratas tuleb lahti. Muuseas, see kinnitus hoiab kinni nii rattaraami kui ka ühte ratast, nii et ka ratta juppideks võtmine on keeruline. Turvalisuse huvides on iga Bikeepi hoidla juures turvakaamera ning süsteem tuvastab vargad automaatselt. Kui tuvastatakse pahatahtlik tegevus, tulevad kohale turvafirma töötajad.

Bikeep pakub nutiparklale lisaks ka:

* automatiseeritud rattarent või rattaringlus

* elektriratta nutiparklas laadimine

* rattagaraaž

* rattahoolduspukid

* rattamajad

Bikeepi ostmisega ei ole nii lihtne nagu SprayPrinteriga, et saab kohe osta ja varsti on kohal. Küll aga saavad näiteks suurfirmad nutiparklaid koos lisadega (näiteks varjualusega) tellida enda hoone ette, kuhu saavad kliendid ja/või töötajad oma jalgrattad turvaliselt hoiule jätta.

Kõigele positiivsele vaatamata on külm ilm Bikeepi hoidlatele oma jälje jätnud ning siinkirjutaja on kolmel korral kogenud olukorda, kus pärast telefonikõne tegemist hoidik ei avane. Lisaks peab alati silmas pidama, et luku avamiseks tuleb kasutada sama telefoni, mille kaudu ratas lukustati. Seega tuleb ka veenduda, et vahepeal telefoni aku tühjaks ei saa või et telefoni maha ei unusta.

Andri Koolme & Silver Tilk

24.01.2017 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!