Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Fitbit Ionic – bikinifitnessisti elu esimene sportlik nutikell
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Paljud minu tuttavad on üllatanud, kui nad saavad teada, et ma pole kunagi nutikella kasutanud. Eriti arvestades minu suhteliselt sportlikku tausta ja elustiili. Fitbit Ionic võttis minu nutikella-süütuse.

Umbes 10 aastat tagasi, kui tegelesin aktiivselt rühmatreeningutega nagu bodypump ja spinning, kasutasin ma Polari pulsikella. Eesmärgiks oli kindlas pulsitsoonis püsimine ja aru saada, palju kaloreid ma ühe trenniga põletan. Mõne aja möödudes loobusin Polarist, sest ei tundnud end pulsivööga mugavalt – rihm, mis mõõtis rinna all südamelöögisagedust oli trenni tehes minu jaoks äärmiselt ebamugav.

Pärast seda kogemust ei tekkinud ka soovi soetada mõni nutikell, sest igapäevases elus meeldib mulle kanda pigem klassikalist kella ning polnud ka vajadust mõõta enda aktiivsust. Paar nädalat tagasi pakuti mulle võimalust testida Fitbit Ionic nutikella (hind jaemüügis algab 220 eurost) ja otsustasin sellest kinni haarata.

Fitbit Ionic

Fitbiti näol on tegemist populaarse brändiga, mille toodang on suunatud just fitness tracker’ite tootmisele. Kuna tegelen bikinifitnessiga ja käin võistlustel, siis tekkis huvi, kuivõrd kasulik oleks nutikell neile, kes annavad enda kehale igapäev korralikku koormust. Kas see oleks kasulik investeering?

Mis on karbi sees?

Fitbit Ionic

Tegin pakendi lahti ning avastasin, et komplekt koosneb:

  • Kellast
  • Laadimiskaablist
  • Kahest rihmast (S ja L suuruses – nii naine kui ka mees leiavad endale selle, mis sobiks kõige paremini käele)
  • Lühijuhendist

Disain

Tegemist on unisex kellaga, aga millegipärast arvan, et see meeldiks rohkem just meessoost kandjale – ilmselt seepärast, et kella korpus on kandiline ja üsna suur.

Fitbit Ionic

Selle kandilisusega on ka üks mure. Nimelt, kuna korpuse tagumise poole nurgad ei puutu pidevalt käega kokku, siis kui peopesa on painutatud, puutuvad nad ikkagi nahaga kokku ja sinna tekivad järk-järgult määrdunud plekid. Jah, kella saab veega puhastada (kellal on kuni 50 meetrine veekindlus!), kuid ikkagi selline natuke ebameeldiv moment on olemas.

Lisaks sellele on korpus kõrge ja mind kella disain trenni tehes pigem häiris – võib-olla meestel ei ole sellist probleemi, tänu suuremale randmele. Kolmandaks: korpus on tehtud alumiiniumist ja see on sedavõrd pehme, et ma olen kindel, et mõne aja pärast ilmuvad kella külgedele täkked ja mõlgid.

Seega võib öelda, et Fitbit Ionicu disain mulle just kõige rohkem ei sümpatiseerinud. Ja sellist kella on igapäevaselt nadi käe peale panna.

Fitbit Ionic

Seadistamine ja äpid

Mulle ei meeldi kasutusjuhendid, sest nad on alati liiga pikad ja tekitavad stressi. Otsustasin proovida, kas ma saan iseseisvalt, ilma juhendit lugemata, kella seadistamisega hakkama. Ja saingi! Piisas sellest, et laadisin alla Fitbit’i äpi ja muu oli lihtne – kell ise andis käske, mida teha. Kella saab sünkroniseerida mistahes nutitelefoniga – nii iPhone’i kui ka Androidi kasutajad saavad sellega suurepäraselt hakkama.

Laadimine käib samuti lihtsalt ja 1,5 tunniga saad kella aku täis laetud. Omaette WOW-momendi tekitas kella vastupidavus: aku kestis lausa 5 päeva! Ma arvan, et see on super tulemus taolise seadme puhul.

Äppide valik, mida saab nutikellale alla laadida, on tagasihoidlik. Suurim pettumus oli see, et mina ei saanud SMSidele, chattide sõnumitele ning e-kirjadele otse kella kaudu vastata. Küll aga saab kella niimoodi seadistada, et teavitus saabuva kõne või sõnumi kohta tuleks nutikellale. Mulle oli see üsna kasulik funktsioon, sest kell on alati kaasas, telefon aga mitte. Samas on see funktsionaalsus pea iga nutikella baasvarustuses sees.

Fitbit Ionic

Kell võimaldab sisemälusse kuni 300 lugu salvestada ja neid ilma telefonita kuulata. Ühendamine käib Bluetooth’i kaudu ja minul õnnestus vaid iTunes’ist muusikat kellale laadida. Ise olen aga Spotify aktiivne kasutaja ja kõik minu lemmik playlist’id on seal.

Muus osas – Fitbit Ionic jälgib kasutaja tehtud samme, pulssi, põletatud kaloreid, uneaega, ujumistreeninguid ja pakub sobivaid hingamisharjutusi. Saab sisestada tarbitud toidu- ja joodud vee koguseid. Seade saadab iga tunni järel teatisi, tuletades meelde, et peaksid liikuma. Saab luua individuaalseid harjutusi ja jagada oma aktiivsust sõpradega või esitada üksteisele väljakutseid.

Samme loeb kell üsna täpselt, sama ka pulsiga. Pane tähele: kui teed intensiivset trenni, siis ei ole pulsisagedus enam nii täpne. Kell näitab pulsivööga võrreldes madalamat pulssi ja minul oli see vahe kohati lausa 20 lööki.

Fitbit Ionic

Kellal on olemas aktiivsuse automaatne tuvastamine, mis tähendab seda, et treeningut pole vaja käsitsi valida – vaid mõni minut pärast algust määrab süsteem ise kehalise aktiivsuse tüübi ja hakkab seda jälgima. Reaaluses valis kell jõusaali treeningu asemel tihtipeale hoopis jooksmise.

Mis funktsionaalsus oli minu jaoks oluline?

Testisin nutikella nädala jooksul ja see oli piisav aeg selleks, et selle seadme puhul oma arvamust välja kujundada. Kui oled aktiivne treenija, siis ilmselt ainuke asi, mis võib Sinus elevust tekitada, oleks uneaja jälgimise funktsioon. Kell annab väga detailselt ülevaadet, kui kvaliteetselt Sa magad.

Muud funktsionaalsused polnud minu jaoks nii põnevad. Näiteks on minu toidupäevik Fatsecreti äpis ja ma ei soovi oma treeninguid sõpradega jagada – mul endal piisavalt motivatsiooni treenimiseks. Info põletatud kalorite kohta, läbitud sammud, pulsisagedus – need mõõdikud minusugusele inimesele lisaväärtust ei anna, kuna ma tean, et igapäevaste trennide käigus mul sammud tehtud. Põletatud kaloreid ma ei jälgi, sest keskendun hoopis päevase kaloraaži jälgimisele.

Kellele soovitan?

Fitbit Ionic

Nagu eelneva jutu põhjal näha, minu südant Fitbit Ionic ei võitnud ning päriselt endale soetamise plaani ei tekkinud. Samamoodi sain aru, et mul puudub ka otsene vajadus mõne teise nutikella (nt Apple Watchi) vastu.

Fitbit Ionic võiks olla hea kingitus inimesele, kes alles hakkab tõsisemalt spordiga tegelema ja kes soovib endale vajalikke tervislikke rutiine paika panna ning oma organismi tundma õppida. Iseasi, kas selleks on vaja just kohe 200-eurost nutikella osta. Kokkuvõtvalt, plussid ja miinused.

Plussid:

  • Kerge
  • Suhteliselt täpsed pulsisageduse ja sammude lugemine
  • Erinevad rihmad karbid
  • Rihma kerge vahetus ja kinni panemine
  • Saab kasutada kuni 50 m vee all
  • Aku peab kaua vastu
  • Uneaja detailne analüüs

Miinused:

  • Omapärane disain – väga valitud sihtrühmale kell
  • Hinnaklass kõrge, aga võimalusi selle raha eest suhteliselt vähe
  • Äpid – suhteliselt vähe äppe, äpid on piiratud kasutusvõimalustega
  • Intensiivsete treeningute puhul pulsisagedus pole nii täpne
  • Aktiivsuse automaatne tuvastamine pole täpne
Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!