Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Teenindusliiga liikmed Kristiina Kalistru ja Merike Blauberg: jõuludel tuleb tööd teha mõnuga
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Jõulud on kohe ukse ees, mis tähendab vaid üht – hullumeelne periood kaubanduses on hoo sisse saanud. Meie oleme Merike ja Kristiina ning kuna oleme Tele2-s veetnud juba päris mitu talve, jagame, kuidas me kiireks jõuluperioodiks teeninduses valmistume ning miks tasuks seda perioodi nautida. Lisaks anname nippe, mis aitavad peale tööpäeva lõõgastuda.  

Metsmarja maitse põhimõte 

Ausalt öeldes on meie mõlema jaoks jõulurahu ilmselt rohkem unenägu kui reaalsus –  ja seda just eriti kaubandussektoris töötades. Minu, Kristiina jaoks on see küll aeg, kui käed-jalad on pidevalt tööd täis, sest ettevõtted otsivad kingitusi oma töötajatele ja sõbrad uurivad juba paremate pakkumiste kohta. Merike mu kõrval lisab, et sel aastal on küll sõpru vähem liikvel olnud, sest siiani kehtivad erinevad piirangud, aga see tekitab ülejäänud sõpru teenindades veelgi erilisema tunde.“ Tavaliselt algab jõuluperioodiks ettevalmistus juba paar kuud varem. Aktiivseks müügiperioodiks valmistumisel on kindlasti üheks kõige tugevamaks toeks olnud sisutihedad koolitused. Küll aga ei tasu unustada, et jõuluperioodi õnnestumise aluseks on suuresti Tele2 osakondade-vaheline koostöö – näiteks on superoluline turundustiimi panus, kes planeerib kampaaniad nii, et tele2lastel oleks jõuludel inimlik töökeskkond. Meie jaoks annab see koostöö võimaluse töötada põhimõttel, et sõbrale peab – olenemata olukorrast –  jääma alati metsmarja maitse suhu. 

Intensiivset aega tasuks nautida 

Jõulude suhtes oleme mõlemad üdini positiivsed ja elevust täis. Jõuluhullus kestab iga aasta vaid üürikese aja, seega stressamise asemel tuleks intensiivset perioodi hoopis nautida. Mulle meeldib Merikese mõte: “Hullumeelsel perioodil tuleb tööd teha mõnuga. Meie saame päästa sõprade jõulud, pannes nende silmad särama ja andes neile meeldiva teeninduskogemuse abil jõudu ning jaksu.“ Muidugi saame aru, et jõulud pole aga alati vaid lust ja lillepidu, sest stressirohkeid olukordi tuleb ikka ette. Selliste situatsioonide puhul käitume tavaliselt natukene erinevalt – seda ilmselt ka meie ametikohtadest tulenevalt. Mulle on tavaliselt abiks helistamine kolleegile, kes kuulab ning mõistab. Merike üritab keerulistel hetkedel sügavalt sisse-välja hingata või vajadusel rahulikumal momendil kolleegilt viieminutilist pausi küsida. Samuti ei tasu unustada uusi inimesi meie seas, kelle jaoks võib jõuluperiood olla natukene keerulisem – aga eks ka kiired ajad on olnud meile mõlemale kõige paremateks õpetajateks.  

Tööpäevast taastumine: ajaloolisest filmist mindfulness-harjutusteni  

Ka jõulude ajal WOW-teeninduse pakkumise jaoks on oluline pikast tööpäevast taastumine. Mind aitab tavaliselt “rööbastelt maha” saada teiste asjadega tegelemine, mis nõuavad veidi rohkem süvenemist. Näiteks panen ma tavaliselt õhtuti mängima ajaloolise filmi, mis suunab minu tähelepanu mujale – või siis haaran kätte põneva raamatu, mille kõrvalt ei puudu rahustav tee koos piparkoogiga. Merike lisab kõrvalt, et teda ootab tavaliselt päris pikk kojusõit, mis võimaldab mõtted selgeks mõelda, muusikat kuulata ja vaikselt kodustele teemadele ümber lülituda. “Samuti olen nüüd avastanud enda jaoks mindfulnessi, mille kohta õppisin palju juurde teenindusliiga raames,“ räägib Merike. Pean tõdema, et nüüd meenus mullegi, et ka mind on mindfulness-harjutused kahtlemata aidanud, kuid sinna juurde on tavaliselt veel lisandunud taliujumine või looduses väikese jalutuskäigu tegemine.  

 

Mõnusat jõuluaega! 

 

Kristiina Kalistru 

Tele2 B2B müügispetsialist ja

Merike Blauberg

Müügitiimi juht

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!