Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Äpid, mis teevad eaka inimese elu lihtsamaks
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kui veel mõned aastad tagasi olid nutitelefonid suuresti noorte pärusmaa, siis täna eelistavad nutikaid seadmeid ka eakad. Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov jagab soovitusi, millised mobiilirakendused ühe kaasaegse eaka igapäevaelu lihtsamaks aitaksid muuta.

Tele2 statistika ei valeta: iga kolmas vanemaealistest klientidest kasutab igapäevaselt just nutitelefoni, mitte nuputelefoni. Ent nii nagu iga uue asjaga, tuleb ka äppidega sõbraks saamiseks veidi aega võtta ning nendega harjuda, sest vilumus ei sünni üleöö. Hea oleks, kui esimene kokkupuude toimuks lapse või lapselapse juuresolekul, kes oskaks juhiseid anda.

Seliov valis välja kaheksa äppi, millest võiksid kasu lõigata just vanemaealised nutiseadmekasutajad, koondades erinevad igapäevatoimingud oma telefoni.

„Kõigi alltoodud äppide ühisnimetajaks on lihtsus – need on arusaadavad ka inimestele, kes alles õpivad nutiseadme võlusid tundma“

- Sirli Seliov

Eakas nutitelefonis

Menüü koondab endas lademetes põnevaid retsepte, mille valmistamist koduses köögis järele proovida. Tänu sellele äpile ei ole enam tarvis vajaminevaid toiduaineid kaduma kippuvale paberilipikule üles märkida – võta poes kätte telefon, ava äpis mõni isuäratav retsept ning asu sobivate toiduainete otsingule.

RMK on multifunktsionaalne äpp metsandus- ja loodushuvilistele. Sellest leiad ilmainfo, looduskaamerad, enda lähedal asuvad loodus- ja matkarajad ning parimad marja- ja seenekohad. Lisaks on Sul nüüd võimalus täiendada oma telefoni mitmete loodushäältega!

Õhtujutt (Android, iOS) on kasulik äpp vanavanematele, kel on unejutud, mida lastelastele lugeda, otsa saanud. Vikerraadio saatesarja „Õhtujutt“ mobiilirakenduses on terve hulk maheda häälega peale loetud põnevaid järje-, looma- ja muinasjutte, mida mugavalt võsukestele enne uinumist telefonist ette mängida.

Sõiduplaanide äpid (Tartu bussiajad, Tallinna ühistransport) muudavad bussi-, trolli- ja trammiaegade vaatamise lihtsamaks kui iial varem. Seejuures jääb sinu enda valida, kas otsid sobiva väljumisaja kindla peatuse nime või liini numbri järgi.

Medikeep (Android, iOS) on interaktiivne ravimikapi rakendus, tänu millele on ravimite info alati käepärast. Lisaks on võimalik koostada oma tervisepäevik, mis aitab hõlpsasti meeles pidada kõiki ravimite ning vitamiinide võtmisaegu ning seda on võimalik jagada oma kaaslase või hooldajaga. Äpist leiab infot lähimate apteekide kohta ning registreeritud kasutaja korral on võimalus silm peal hoida ka oma digiretseptidel.

Eesti seened – Eestlased on teada-tuntud korilusrahvas ning see geen on säilinud eriti hästi vanemate põlvkondade veres. Nüüd on seente taskuteatmik vaid ühe kliki kaugusel - Eestis kasvavate seente kohta on välja toodud nende välimus, kirjeldus ning leviala. Lisaks on võimalik piltide abil kergesti määrata, kas tegemist on söödava või mittesöödava seenega.

Tark ostunimekiri – Enam ei pea muretsema, et ostunimekiri jäi koju köögilauale, sest nüüd on see ka väga lihtsal kujul Sinu nutiseadmes. See võimaldab luua igaks korraks uue ostunimekirja - nii on lihtne hoida sünnipäeva ning jõulude toidunimekirjad eraldi. Lisaks sellele soovitab see kõige ajakohasemaid tooteid juba kirjutamise ajal ning soovi korral on võimalik need sisse lugeda ka häälkäskluste abil.

Ilmateade  – Kui ei jõua Aktuaalse Kaamera ilmateadet ära oodata, siis aitab hädast välja äpp nimega Ilmateade. Ilmaprognoos on pikk ning detailne, seega saab aegsasti planeerida nii aiatöid kui linnaskäike.

Nüüd aga tegudele!

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!