Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Otsid ägedat praktikakohta? Vaata, mida silmas pidada!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Edukaks karjääriks ja tööturu ootustele vastamiseks on praktikaperiood ülioluline. See annab võimaluse rakendada teoreetilisi teadmisi praktikas, omandada asjakohast töökogemust või isegi leida inspiratsiooni karjääripöördeks. Otsid parajasti praktikakohta? Tele2 personalijuht Eve Karo soovitab arvestada järgmiste oluliste aspektidega.

Leia endale sobiv ettevõte

Kõige tähtsam on leida ettevõte, kus saad töötada enda valitud erialal. Lisaks on oluline teha põhjalik eeltöö praktika rolli kohta, et leida see, mis tõeliselt kõnetab ja innustab. Ettevõtte pühendumus praktikaprogrammile on samuti kriitilise tähtsusega – kui ei investeerita programmi kvaliteeti, võib praktikakogemus osutuda pettumuseks. "Tele2s pöörame suurt tähelepanu praktikaprogrammi mitmekülgsusele,” selgitas Karo. "Programmi raames osalevad praktikandid inspiratsiooniminutites, kus nad kohtuvad ekspertidega oma valdkonnas, saades väärtuslikke teadmisi ja kogemusi. Lisaks sisaldab programm vahetuspäeva, mille käigus saavad praktikandid tutvuda eri organisatsioonide tööprotsesside ja kultuuriga. Korraldame ka häkaton, mis on üks praktika tipphetki, ja see koondab praktikandid meeskondadesse, et ühiselt lahendada keerulisi ülesandeid, edendades nii meeskonnatöö oskusi kui ka loovat mõtlemist. Praktika oluliseks osaks on ka CliftonStrengths test ja sellele järgnev workshop coachiga, mis aitab praktikandil mõista oma isiklikke tugevusi ja arendada edasise karjääri jaoks kriitilisi oskusi," lisas Karo.

Tasustatud vs tasustamata praktika

Kuigi ka tasustamata praktika võib pakkuda vajalikke kogemusi ja kontakte, võib tasu puudumine vähendada huvi pikema praktikaperioodi vastu. Õnneks on tasustatud praktikakohtade arv kasvamas. "Vastutustundliku ettevõttena leiame, et on ainult õiglane maksta noortele nende panuse eest. Noored toovad lauale värskeid ideid ja energia neid teostada, mis on meie jaoks väga väärtuslik," märgib Karo, rõhutades, et praktikantidele pakutakse ka lisahüvesid nagu koolitused ja isikliku arengu toetamine.

Hüppelaud karjääriredelil

Praktikaprogrammid avavad ukse väärtuslikule töökogemusele, pakkudes osalejatele olulist eelist tuleviku tööturul. Need kogemused, mida saab esile tuua nii CV-des kui ka LinkedIni profiilides, muudavad tööotsingu tulemuslikumaks. Lisaks annab praktikaperiood võimaluse laiendada oma professionaalset võrgustikku, millest võib saada hindamatu ressurss karjääri edendamisel. Mida pikem ja sisukam on praktika, seda rohkem kompetentse saab arendada, mis suurendab võimalusi saada pärast praktikaperioodi ettevõttes töökoht. “Tele2 panustab oluliselt praktikantidesse, sest näeme, et läbi selle kasvatame endale tuleviku tööjõudu. Meie praktikandid saavad ise endale meelepäraseid projekte juhtida ja reaalselt asju ära teha – kõik ägedad ideed on oodatud! Meil on väga palju näiteid praktikantidest, kes täna jätkavad Tele2s tööd ja seda lausa juhtkonna tasandil,” rääkis Karo. 

Ole julgelt sina ise

Praktikale kandideerides ei peaks kartma, kui puudub varasem töökogemus. "Praktika peamine eesmärk ongi pakkuda noortele töökogemuse võimalust," sõnas Karo. Ta soovitab kandidaatidel jääda iseendaks ja enda iseloomustamisel ning kogemustest rääkimisel kasutada konkreetseid näiteid, mis aitavad eristuda. 

Tele2 pakub kahte erinevat praktikavõimalust: 

  • Suvepraktika on mõeldud neile, kes soovivad pühendada oma suve (juuni, juuli, august) töökogemusele Tele2s. See on suurepärane võimalus bakalaureuse või magistriõppe tudengitele, kes tahavad saada praktilist kogemust ja süveneda ühe konkreetse valdkonna töösse, olgu selleks turundus, raamatupidamine, IT, seadmeäri või mõni muu põnev suund Tele2s. Praktikandi roll hõlmab aktiivset osalemist erinevates projektides, vastutuse võtmist ja uute oskuste ning teadmiste omandamist. Lisaks pakub suvepraktika võimalust luua uusi sõprussuhteid ja laiendada oma professionaalset võrgustikku. Ja mis kõige parem – praktika eest saab ka tasu.

  • Juhtkonna praktika sobib neile, kes on huvitatud pikemaajalisest praktikakogemusest ja soovist saada sügavamat ülevaadet Tele2 juhtimise ja otsustusprotsesside kohta. See aastane programm pakub unikaalset võimalust töötada otse Tele2 juhtkonna liikme juhendamisel ja olla osa juhtkonnast. Praktikandid saavad esitada ettepanekuid muudatusteks ja juhtida erinevaid põnevaid projekte, mõjutades seeläbi Tele2 tegevust ning arengut. Ka selle praktika eest makstakse tasu. Kandideerida saavad kõik, kes on vähemalt bakalaureusekraadi omandanud või seda omandamas 2024. aasta suveks. 

Kandideeri Tele2 suvepraktikale ja juhtkonna praktikale juba täna! Kandideerida saab kuni 17.03.2024. 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!