Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas valmistuda intekaks?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Töö- või praktikaintervjuu võib olla nii põnev kui ka närvesööv hetk elus. See on võimalus näidata oma oskusi, kogemusi ja motiveeritust tulevasele tööandjale. Ettevalmistus on siinkohal võtmetähtsusega, olgu tegemist siis unistuste töö- või soovitud praktikakohaga.

Intervjuule eelnev päev võib olla pingeline ja närvesööv, kuid ärge muretsege - me oleme siin, et aidata teil iga järgneva intervjuu sujuvalt läbida. Siin on 8 olulist nippi, mis aitavad järgmisel intervjuul särada ja suurendavad šansse soovitud töö või praktikakoha saamisel.

  1. Harjutamine teeb meistriks – ära karda oma mõtteid ja vastuseid kõva häälega harjutada. See võib olla su sõber, ema või isegi su koer! Igal juhul, mida rohkem sa harjutad, seda enesekindlam päris intervjuul oled. Alati võid kasutada STAR* meetodit, et oma vastuseid struktureerida.

*STAR (Situation, Task, Action, Result) meetod = situatsioon, ülesanne, tegevus, tulemus - struktureeritud raamistikku kasutatakse tööintervjuul, kus kandidaat kirjeldab konkreetset olukorda, ülesannet, tegevust ja selle tulemust, et näidata oma oskusi ning kogemusi selles kontekstis.

  1. Valmista küsimused ette, mida plaanid intekal küsida – neid ei pea väga palju olema, kuid kui sul üldse küsimusi ei ole, siis võib see jätta mulje nagu sa polegi väga huvitatud rollist. Soovitatav on alati lähtuda siirast uudishimust ehk küsi seda, mida päriselt teada soovid.

  2. Hea uni, toit ja liikumine ei ole overrated – puhanud inimene on nagu värskelt laetud aku, mis on täis energiat ja valmis väljakutseteks. Lisaks võib see anda tööandjale märku, et võtad ise vastutust oma energiahalduse eest ja pead seda oluliseks.

  3. Kontrolli oma CV uuesti üle – eriti kui see pole viimasel ajal uuendust saanud. Teisel pool lauda istuvad inimesed on oma küsimused just sinu CV põhjal kokku pannud ja kui sul pole meeles, mis seal täpselt kirjas on, siis võib see jätta kahtlase mulje. Veendu, et oled kursis oma saavutuste ja kogemustega ning ole valmis küsimustele vastama.

  4. Vaata ka kuulutus uuesti hoolikalt üle – muidugi oled sellega juba tutvunud kandideerides, aga päris kõik ilmselt meelde ei jäänud. Kuulutusele uuesti pilku peale heites saad värskendada oma mälu rolli nüansside osas ja see annab sulle enesekindluse ning näitab, et oled tähelepanelik kandidaat.

  5. Stalking? Ei, me eelistame "intensiivne uurimistöö" – jah, täpselt nii, me ei pea siin midagi varjama, sest tõenäoliselt on sinu tulevase juhi nimi juba enne intervjuud teada. Mis teha, kui kiusatus LinkedIni piiluda on lihtsalt liiga suur? Kasulik info, nagu ühised huvid või hobid, millest saad näiteks vestluse rääkida.

Igal juhul võivad need teadmised aidata sul oma vastuseid ettevõtte vaatenurgale vastavaks kohandada. Lisaks aitab see mitte ainult sul end ettevõtte kultuuriga kurssi viia, vaid annab sulle ka võimaluse veenduda, et sinu ja ettevõtte väärtused klapivad.

  1. Ära unusta 1 väide = 1 näide (vähemalt) - näited on olulised ja kogenud värbaja ei anna rahu enne, kui oled teda sellega varustanud. Ilma näideteta võib sinu väljaöeldu jääda vaid tühjaks sõnakõlksuks või ilusaks lubaduseks.

Näited lisavad su jutule kaalu ja usaldusväärsust ning aitavad tööandjal paremini mõista, kuidas sa eelnevalt erinevates olukordades tegutsenud oled ning milliseid kogemusi juba omad. Seega, ära pelga tuua välja konkreetseid näiteid oma kogemustest ja saavutustest.

  1. Ole sina ise – autentsus müüb. Tööintervjuul või praktikakoha saamise protsessis on oluline jääda truuks iseendale. Tõeliselt autentne inimene jääb alati meelde ning tekitab positiivsema mulje kui keegi, kes püüab olla keegi teine. Seega, usalda ennast ja oma võimeid ning ära unusta, et iga intervjuu on kogemus, sõltumata tulemusest.

Intervjuule minek nõuab ettevalmistust, kuid õige suhtumise ja strateegiaga võid muuta selle positiivseks kogemuseks. Oluline on olla autentne, enesekindel ja näidata, kuidas saad ettevõttele väärtust luua ning oled valmis uueks väljakutseks.

Kui oled valmis järgmiseks väljakutseks ja sinus on #põhjusegamässaja hing, siis kandideeri praktikale: https://tele2.ee/praktika ning sära intervjuul like a boss!

Liitu meiega ja mässame üheskoos!

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!