Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas aeglaseks jäänud telefon uuesti üles turgutada
Avaldatud:
Uuendatud:

Kuidas aeglaseks jäänud telefon uuesti üles turgutada

Odavamad nutitelefonid jäävad aeglaseks kiiremini, kuid üks hetk tabab see saatus ka tippmudeleid. Siin lihtsad nipid, kuidas nutitelefonile uus hingamine anda.

aeglane telefon

Kasuta äppide lite-versioone

Mahukad äpid võivad odavama või vanema telefoni kergesti umbe ajada. Seetõttu võid kasutada äppide väiksemaid (ehk lite) versioone. Näiteks Facebooki ja Messengeri lite-versioonid on täiesti mõistlikud ja nõuavad telefonilt märksa vähem ressurssi. Väiksema mahuga versioonid on ka Youtube’i, Twitteri ja Skype’i äppidest.

Google puhastab ise üleliigse

Täis mäluga telefon muutub paratamatult aeglaseks. Google’i tasuta äpp Android-telefonidele Files Go leiab kasutamata failid ja äpid, näitab palju mälumahtu järel on ning kuidas seda suurendada.

Mälumahu huvides ei tasu telefonis vanu pilte, videoid, muusikat ja sõnumeid igavesti hoida. Neid tuleks varundada kas pilve, välisel mälukaardil või kõvakettal.

Kustuta telefoniga kaasa tulnud kasutud rakendused

Tootjad salvestavad uutesse telefonidesse tihti äppe, mida kasutaja tegelikult ei vaja. Paljud neist saab deaktiveerida või lihtsalt kustutada. Selleks tuleb Androidi puhul minna: Settings -> Apps, kust näed, millised äpid on telefonis. Kui märkad tundmatut äppi, võid selle suure tõenäosusega kahjutuks teha. Ka eelmainitud Files Go annab hea ülevaate rakendustest, mida ei kasutata.

Tee ära süsteemiuuendus

Operatsioonisüsteemide uuendused muudavad lisaks suuremale turvalisusele ka telefoni stabiilsemaks. Androidi puhul saad uuendusi kontrollida, minnes: Settings -> System -> System update. Mõnikord on ka kohe seadete esilehel olemas "Software update" viide. iPhone’i puhul aga: Settings -> General -> Software Update.

Ole hoiatatud, et päris vanale telefonile viimase operatsioonisüsteemi laadimine võib seadme hoopis aeglasemaks muuta. Reeglina on aga tulemus vastupidine. Ilmselt kõik iPhone'de omanikud, kes uuendasid telefoni iOS 12 peale, võivad seda tunnistada.

Lülita taustal tiksuvad rakendused välja

Lülita välja rakendused, mis taustal töötavad, aga mida sa ammu pole kasutanud, näiteks Bluetooth. Telefoni võib aeglasemaks muuta ka ekraani liikuv taustapilt, seega kasuta pigem staatilist pilti.

Alati tasub proovida ka seadmele restardi tegemist või tehaseseadete taastamist, aga sel juhul pead kindel olema, et kõigest vajalikust on varukoopia olemas.

Katrin Aron

Uuendatud: 14.04.2019.

Avaldatud: 24.04.2018.