Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas valida mobiilipaketti?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Inimestele reeglina meeldivad lihtsad valikud. Kas Orbit või Dirol? Kas abikaasale kinkida tulpe või roose? Kas jalutada rannas või metsas? Mobiilipaketi valik võiks samuti nii lihtne olla. Kindlasti lihtsam kui kommipoest ainult üht sorti kommi ostmine. Siin 3 põhimõtet, millest paketi valikul lähtuda.

kommid

1. Kui aktiivsele netikasutajale pakett läheb?

Kas võtad paketi endale või hoopis lapsele / vanaemale / töötajale? Kas kasutaja müttab nonstop netis või vajab paketti ainult kõnede tegemiseks ja SMSide saatmiseks?

Enda puhul on olukord võrdlemisi lihtne. Sa tead, et hommikuti vaja netti Waze’ga tööle sõitmiseks ja podcastide kuulamiseks. Tööl on WiFi olemas, kodus samuti ning nende kiiruste üle nurisema ei pea. YouTube’is ka väga niisama ei passi. Siis läheb vaja sellist Harju keskmist paketti, milles u 10 GB netti. Hea on teada, et 1h Spotify’d kasutab u 150 MB, YouTube (FullHD) u 1,5 GB, Instagram u 100 MB.

Teiste puhul aga tasub kindlasti enne paus teha ja võimalusel kasutusajalugu uurida, kui palju internetti ühes kuus kulub. Kui sealt vaatavad vastu stabiilselt kahekohalised numbrid, siis tasub piiluda piiramatu mahuga paketi poole. Siis pole muret, et mahuga lõhki minnakse.

2. Reisifaktor

Kui pandeemiad kõrvale jätta, siis kas Sulle meeldib paar korda aastas Lätis või Soomes ära käia? Või armastad hoopis nädalate kaupa Hispaania palmide all puhata ja pika nädalavahetuse puhul väikeseid eurotrippe ette võtta?

Kõik mobiilipaketid erinevad lisaks Eestis kasutatavale netimahule ka ELi rändluses (ehk reisides ehk roamingus) kasutatava mahu poolest. Mõnes paketis pole seda üldse ette nähtud, teises on lausa 10 GB ELi rändluses kasutamiseks. Siinkohal tuleb meeles pidada, et mitte kõik lähedal asuvad riigid ei asu Euroopa Liidus (nt Ukraina, Venemaa) ja seal on otstarbekas SMSiga Reisineti pakett tellida või kohalik SIM-kaart soetada. Kui Sinu telefonis on ainult üks füüsiline SIM-kaardi pesa, siis tasub kaaluda eSIMi kasutamist, et see üks pesa alati vaba oleks.

Kui oled kõrgelt lendav ärimees, kes töö tõttu pidevalt ringi reisib, siis on isegi pakett, mis pakub ELi rändluses täiesti piiramatu mahuga netti. Mõnikord lihtsalt ei saa kõiki asju konverentskõne kaudu lahendada.

3. Hind

Kas südametunnistus lubab sõprade, pere ja ülejäänud maailmaga ühenduses püsimise eest maksta kuni 10 eurot? Või on see piir hoopis 30 eurot, peaasi, et selle pärast muretsema ei peaks? Väga individuaalne ja tihtilugu inimeste jaoks kõige olulisem faktor paketi (ja operaatori) valimisel.

Seega mõtle korra järgi: kui jätaks kaks cappucinot kuus (!) ostmata, saaksid võib-olla endale piiramatu mahu ja kiirusega paketi, mis vabastab su pea muremõtetest ja gigabaitide lugemisest. Prioriteetide küsimus, eksju.

Kokkuvõte

Loodame, et mõnevõrra keeruline otsustusprotsess sai eelnevate punktide abil natuke lihtsamaks. Talurahvaski teadis, et lihtsuses peitub võlu. Nad ilmselt veel ei teadnud, et Tele2s on kord kuus paketivahetus täiesti tasuta, aga nüüd Sina tead. Seega võid muretult törts vingema paketi võtta ja kui pärast paari kuud näed, et sellist võimsust ikkagi vaja pole, saad paketi tagasi väiksemaks vahetada.

Lihtsaid valikuid!

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.