Kuidas valida mobiilipaketti?

2-3 minuti lugemine

Inimestele reeglina meeldivad lihtsad valikud. Kas Orbit või Dirol? Kas abikaasale kinkida tulpe või roose? Kas jalutada rannas või metsas? Mobiilipaketi valik võiks samuti nii lihtne olla. Kindlasti lihtsam kui kommipoest ainult üht sorti kommi ostmine. Siin 3 põhimõtet, millest paketi valikul lähtuda.

kommid

1. Kui aktiivsele netikasutajale pakett läheb?

Kas võtad paketi endale või hoopis lapsele / vanaemale / töötajale? Kas kasutaja müttab nonstop netis või vajab paketti ainult kõnede tegemiseks ja SMSide saatmiseks?

Enda puhul on olukord võrdlemisi lihtne. Sa tead, et hommikuti vaja netti Waze’ga tööle sõitmiseks ja podcastide kuulamiseks. Tööl on WiFi olemas, kodus samuti ning nende kiiruste üle nurisema ei pea. YouTube’is ka väga niisama ei passi. Siis läheb vaja sellist Harju keskmist paketti, milles u 10 GB netti. Hea on teada, et 1h Spotify’d kasutab u 150 MB, YouTube (FullHD) u 1,5 GB, Instagram u 100 MB.

Teiste puhul aga tasub kindlasti enne paus teha ja võimalusel kasutusajalugu uurida, kui palju internetti ühes kuus kulub. Kui sealt vaatavad vastu stabiilselt kahekohalised numbrid, siis tasub piiluda piiramatu mahuga paketi poole. Siis pole muret, et mahuga lõhki minnakse.

2. Reisifaktor

Kas käid paar korda aastas Lätis ja Soomes või armastad hoopis nädalate kaupa Hispaania palmide all puhata ja pika nädalavahetuse puhul väikeseid trippe ette võtta?

Kõik mobiilipaketid erinevad lisaks Eestis kasutatavale netimahule ka ELi rändluses (ehk reisides ehk roamingus) kasutatava mahu poolest. Mõnes paketis pole seda üldse ette nähtud, teises on (Tele2 puhul) lausa 10 GB ELi rändluses kasutamiseks. Siinkohal tuleb meeles pidada, et mitte kõik lähedal asuvad riigid ei asu Euroopa Liidus (nt Ukraina) ja seal on otstarbekas SMSiga Reisineti pakett tellida või soetada kohalik SIM-kaart.

Kui oled kõrgelt lendav ärimees, kes pidevalt ringi reisib, siis on isegi pakett, mis pakub ELi rändluses täiesti piiramatu mahuga netti.

3. Hind

Kas südametunnistus lubab sõprade, pere ja ülejäänud maailmaga ühenduses püsimise eest maksta kuni 10 eurot? Või on see piir hoopis 30 eurot, peaasi, et selle pärast muretsema ei peaks? Väga individuaalne ja tihtilugu inimeste jaoks kõige olulisem faktor paketi (ja operaatori) valimisel.

Seega mõtle korra järgi: kui jätaks kaks cappucinot kuus (!) ostmata, saaksid võib-olla endale piiramatu mahu ja kiirusega paketi, mis vabastab su pea muremõtetest ja gigabaitide lugemisest. Prioriteetide küsimus, eksju.

Kokkuvõte

Loodame, et mõnevõrra keeruline otsustusprotsess sai eelnevate punktide abil natuke lihtsamaks. Talurahvaski teadis, et lihtsuses peitub võlu. Nad ilmselt veel ei teadnud, et Tele2s on kord kuus paketivahetus täiesti tasuta, aga nüüd Sina tead. Seega võid muretult törts vingema paketi võtta ja kui pärast paari kuud näed, et sellist võimsust ikkagi vaja pole, saad paketi tagasi väiksemaks vahetada.

Lihtsaid valikuid!

Silver Tilk

17.07.2019