Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Ole Euroopas neti kasutamisega ja helistamisega ettevaatlik!
Avaldatud:
Uuendatud:

Ole Euroopas neti kasutamisega ja helistamisega ettevaatlik!

Kuna Euroopa majanduspiirkonnas kehtib juba ligi aasta rändlusteenuse regulatsioon, siis arvavad inimesed, et saavad kõikjal Euroopas piiramatult rääkida ja netti kasutada. Paljud pole teadlikud, et kahes riigis see nii ei ole ja rändlusteenuse tarbimine võib ülikulukaks muutuda.

Šveits ja Monaco ei kuulu Euroopa Liitu ja seetõttu võib interneti kasutamine seal korralikult kukrut kergendada – megabaidi eest küsitakse keskmiselt 1,5 eurot. Tasub olla tähelepanelik, ning ennast oma operaatori hinnakirjaga kurssi viia, sest muidu võib arve oodatust suuremaks osutuda.

ootamatu arve

Lisakulu võib tekkida ka Fääri ja Man’i saartel reisides, kus megabait maksab 5 – 10 eurot.

Tähelepanelik peab olema ka mainitud piirkondade piirialadel reisides, sest telefon võib inimese teadmata naaberriigi võrku lülituda. Kõige rohkem on taolisi juhtumeid Itaalias, Prantsusmaal ja Saksamaal reisides, kui satutakse Šveitsi piiri lähistele. Lõuna-Prantsusmaal võib telefon aga Monaco võrku eksida.

Ka Eestis võib seda juhtuda näiteks Peipsi järve ning Narva piirkonnas. Iga taolise võrguvahetuse kohta saabub küll „Tere tulemast“ teise riiki sõnum, aga inimesed tihtipeale ignoreerivad seda ja jätkavad oma tavapäraseid tegevusi, teadmata, et iga kasutatud andmeside megabait maksab lisaraha.

Suurte arvete ära hoidmiseks võiks peale panna automaatse mahuteavituse. See on teenus, mida saab eraldi tellida ning kui 80% internetimahust on kasutatud, antakse sellest SMSi teel kasutajale teada.

Samuti tasub enne reisi üle vaadata, millised äpid kasutavad internetti vaikimisi ning lülita nende netitarbimine välja. Mõned äpid võivad vaikimisi sedavõrd palju andmemahtu kulutada, et kuigi oma teada pole inimene internetis käinud, siis hiljem jõuab temani kopsakas arve kasutatud mahu eest.

Katrin Aron

20.06.2018