Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Satelliitvõrk – mis see on ja miks seda kartma peaks
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Alates eelmisest aastast saavad inimesed tarbida Euroopa Liidus reisides mobiilset andmesidet koduriigi hinnaga. Siiski ei tohiks reisides kaotada valvsust, kuna on mitmeid teisi ohte, mille tõttu võib reisilt naastes oodata ees kopsakas sideteenuste arve.

Eriti tähelepanelik tuleb olla laeva- ja lennureisidel. Sellistel juhtudel võib telefon lülituda satelliitside võrku, mille vahendusel interneti tarbimine on üldjuhul väga kulukas ning üllatusarve võib tekkida ka väikesemahulisest andmesidesessioonist.

satvõrk

Euroopa Liidus ning majanduspiirkonna riikides saab laevas või lennukis rännelda koduturule kohaselt vaid juhul, kui ollakse ühendatud maapealse mobiilsidevõrguga. Satelliitsüsteem aga nimetatud võrgu osaks ei ole. Ühe megabaidi hind satelliitvõrgus võib ulatuda ligi 20 euroni, samas kui maismaavõrgus maksame ühe megabaidi eest 0,007 eurot.

Ka Rootsi kruiisil käies peab olema ettevaatlik, kuna telefon võib end automaatselt ühendada just satelliitside võrku. Operaator ei saa satelliitvõrgu tarbimise kohta infot koheselt ning pole välistatud olukorrad, kus kliendi arvele lisandub lõpuks oluliselt suurem summa, kui seadistatud krediidilimiit.

Satelliitside puhul tasub meeles pidada, et selle kasutamisest tingitud kulud pole reguleeritud RLAH regulatsiooniga ning ka laevades ja lennukites pakutav tehniline lahendus, kus WiFi võrku saab kasutada läbi satelliitside, ei ole operaatori poolt reguleeritav. Samuti ei ole satelliitvõrgu tarbimine tavapärase andmesidepaketi kuutasu osaks.

Reisile minnes tuleks oma telefonis andmeside alati käsitsi seadistada ning valida võrk, mis on tuntud või tuttava nimega. Kui aga telefon valib automaatselt võrgu, tuleb olla tähelepanelik ja jälgida, et seade poleks end ühendanud kahtlase või võõra nimega võrku, mis võib potentsiaalselt olla satelliitvõrk.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!