Milline telefon sobib koolilapsele?

2-3 minuti lugemine

Kahe lapse ema Katrin Aron annab nõu, kuidas lapsele telefoni valida ning tutvustab selle sügise praktilisemaid lastesõbralikke telefone hinnaklassis kui 200 eurot. 

„Emana olin ka ise hiljuti olukorras, kus valisin enda noorimale lapsele telefoni ja see osutus oodatust keerulisemaks, sest lapsed kasutavad telefoni teisiti ja teisteks eesmärkideks kui meie täiskasvanutena,“ sõnas Tele2 tootedirektor Katrin Aron, kes tunnistab tagantjärele, et ei teinud ise pojale esimest telefoni ostes parimat valikut, mistõttu tuli seade peagi välja vahetada.

Ta soovitab lapsevanematel õppida teiste kogemustest ning õige otsuse langetamiseks otsida tasakaalu ratsionaalse valiku ja lapse soovide vahel. „Viiele soovitustele tuginedes võiks jääda rahule nii alustav koolilaps kui vanema rahakott,“ ütles Aron.

1. Telefon võiks olla soodne.

Telefoni pole mõtet osta väga pika perspektiiviga, sest lapsed kipuvad seadmeid maha kukutama ja ära kaotama. Samuti tuleb arvestada, et lapsed tahavad klassikaaslastega sammu pidada ning telefone tihedamini vahetada kui meie täiskasvanuna seda harjunud tegema oleme. Seega sobib esimeseks telefoniks hästi 200 euro ringis maksev nutitelefon.

2. Ekraan ei tohiks olla suurem kui viis tolli.

Kuna laste käed on väikesed, ei tohiks ekraan olla suurem kui viis tolli, muidu on lapsel seda ebamugav kasutada ning risk, et telefon maha kukub, on väga suur.

3. Tähelepanu tasub pöörata telefoni mälumahule.

Telefonil võiks olla vähemalt 16GB-ne sisemälu või võimalus mahtu juurde osta, sest lapsed laevad alla väga palju mänge, muusikat ja rakendusi, mis võtavad telefonis palju ruumi ning muudavad väikse mälumahuga telefoni aeglaseks. Näiteks Apple’i telefonidele pole mälukaarti võimalik lisada.

4. Telefonil võiks olla võimekas kaamera.

Kuna lapsed pildistavad palju, peaks telefon olema vähemalt 8-megapikslise kaameraga – siis tulevad pildid piisava kvaliteediga. Tasub jälgida ka esikaamera võimekust, sest selfid on noorte seas väga popid.

5. Eelistatud operatsioonisüsteemid on Android või iOS.

Lastele ei pruugi sobida Windows’il jooksev telefon, sest siis ei saa ta mängida samu mänge mis klassikaaslased. Nimelt toimib suur osa täna loodavatest mängudest ning rakendustest üksnes iOS-il ja Androidil.

Katrin Aron soovitab: kolm parimat mudelit kooliteed alustavale lapsele hinnaklassis kuni 200 eurot

1. Samsung Galaxy J3 (2016). Telefonil on 5-tolline ekraan, 8-megapiksline tagakaamera ja korralik esikaamera, mistõttu on telefon ideaalne selfie’de tegemiseks.

Samsung J3 2016

2. Coolpad Porto S. Telefoni suurimaks tugevuseks on HD kvaliteediga servast servani viietolline ekraan, mis muudab selle parimaks valikuks mängida ja vaadata videoid.

Porto S

3. Huawei Y5 II. Huawei peamiseks eeliseks teiste soovituste ees on suurem sisemälu maht (16 GB).

Y5 II

Egle Merbach

08.11.2016