Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Milline telefon sobib koolilapsele?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kooliaasta on kohe algamas ning koos kooliks vajalike vihikute ja pliiatsite varumisega saabub paljudes peredes ka aeg valida lapsele uus nutitelefon. Siin mõned näpunäited, mida kõige selle juures silmas pidama peaks.

koolilaps

Hinnaklass

Koolilapsele telefoni valides tasub arvestada sellega, et väiksematel koolijütsidel kipuvad seadmed sageli maha kukkuma või ära kaduma. Seega võiks esialgu pigem valida odavama variandi, sest seadme eluiga ei pruugi olla just kuigi pikk. Samuti võiks seadme remondiga seotud kulutusi ja seda, et laps seadme katki minemisel telefonita jääb, ennetada seadmekindlustuse abil.

Kui põhikooli- ja gümnaasiuminoor ootab nutitelefonilt palju erinevaid funktsioone selleks, et hea kvaliteediga pilte teha, sotsiaalmeedias surfata, videoid-filme vaadata ning muusikat kuulata, siis esimeses klassis alustaval koolilapsel veel niivõrd vinget telefoni arvatavasti vaja pole. Seega sobib ideaalselt lapse esimeseks nutitelefoniks midagi lihtsamat, näiteks taskukohase hinnaga Huawei Y5p.

Valides telefoni juba veidi vanemale, tasub aga vaadata kallimate ja vingemate mudelite poole, millega lisaks helistamisele-pildistamisele saab veel palju muudki teha. Sel juhul eeldatakse sageli, et telefonil on suur ekraan, võimalikult hea kvaliteediga kaamera ning sõrmejäljelugeja, mille abil telefoni kaitsta.

Telefoni mälumaht

Lapsed laevad sageli alla mänge ja rakendusi, mis muudavad väikese mälumahuga telefoni aeglaseks. Seega võiks koolilapsele telefoni valides tähelepanu pöörata ka vähemalt 32 gigabaidi suurusele mälumahule (parem kui on vähemalt 64 GB) või mälukaardi lisamise võimalusele. Odavamatest mudelitest on mälukaardi lisamise võimalus ning 32 GB sisemälu olemas näiteks Samsung Galaxy A21s-l.

Kui otsida suurema sisemäluga nutitelefoni, sobib aga hästi 128-gigabaidine Huawei P30 Lite.

Käepärasus

Mida käepärasem telefon, seda väiksem ka tõenäosus, et see maha kukub ja katki läheb. Suur ekraan võib olla küll mugav videote vaatamiseks, kuid mitte kasutajasõbralik väiksemate käte jaoks. Pisemate telefonikasutajate ekraani suurus jääda umbes 5,8 tolli juurde või sellest alla.

Parim viis mudeleid päriselt katsetada on neid esinduses koos lastega järgi proovimas käies. Käepärase suurusega nutitelefon on näiteks 4,7-tolline iPhone SE. Hästi sobib ka Samsung Galaxy S10e (loe arvustust siit), millel on küll 5,8-tolline ekraan, aga kuna see on äärteni venitatud, on telefoni korpus igati käepärane.

S10e

Kaamera võimekus

Mida suuremad koolilapsed, seda suurem on ka nõudlus väga hea kaameraga telefoni järele. Viimasel ajal on turule tulnud mitu uut lipulaeva, mis paistavad silma just väga kõrge kvaliteediga kaamerate poolest. Näiteks Samsung Galaxy S10+ (vaata arvustust blogist), millega saab teha selgeid pilte isegi ööpimeduses või Huawei P40 kolme tagumise Leica kaamera ja kümnekordse suumiga.

Telefonisoovitused

Vastselt kooliteed alustanutele

Midagi põhikooliõpilastele

Ja muidugi ka gümnasistidele ja tudengitele

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.