Milline telefon sobib koolilapsele?

3-4 minuti lugemine

Kas suudaksid poeletilt välja valida telefoni, mis elaks üle kivipõrandale kukkumised, sopaloikudes suplemised, liivakastides möllamised ja pühapäevased vannitamised?

Vaevalt keegi veel nii kindla nutitelefoniga turule on tulnud… Siiski oleme välja toonud mõningad kriteeriumid, mida lapsele telefoni soetades silmas pidada ning neli taskukohast lapsesõbralikku telefoni, mille poole kiigata, kui on plaanis võsukesele esimene telefon soetada.

Telefon võiks olla soodne

Kui kunagine Nokia 3310 elaks üle ka tuumasõja, siis täna telefoni ostes tuleb meeles pidada, et nii vastupidavad need kahjuks ei ole. Seega ei tasu telefoni osta väga pika perspektiiviga, kuna lastel kipuvad seadmed tihti maha kukkuma ja ka ära kaduma. Samuti tuleb arvestada, et lapsed tahavad oma klassikaaslastega sammu pidada ning telefone tihedamini vahetada kui meie täiskasvanuna oleme harjunud seda tegema. Seega sobib esimeseks telefoniks hästi 200-300 euro ringis maksev nutitelefon.

Telefon võiks olla käepärane ja kerge

Tänapäeva telefonitööstus paistab järgivat põhimõtet – mida suurem, seda parem. Mõnda telefoni on endalgi raske käes hoida. Liiga suure ja ebamugava telefoni puhul suureneb oluliselt mahakukkumise risk, seega tasuks esinduses proovida, milline telefon on lapsele käepärane ja piisavalt kerge.

Tähelepanu tasub pöörata ka telefoni mälumahule

Sisemälu võiks telefonil olla vähemalt 16GB, ideaalis pigem 32GB, sest lapsed laevad alla palju mänge, muusikat ja teisi rakendusi ning ei pööra tähelepanu telefonimälu puhastamisele. See muudab aga väikese mälumahuga telefoni aeglaseks. Paljudel telefonidel on ka võimalus mahtu juurde osta, kui sellest ikkagi peaks puudu tulema. Kuid näiteks Apple’i telefonidel ei ole mälukaardi lisamise võimalust. Sellest tulenevalt soovitame Apple ostmisel kohe alguses valida suurema mälumahuga variant.

Telefonil võiks olla võimekas kaamera

Kuna lastel on kombeks palju pildistada, siis tasub üle vaadata ka pildikvaliteeti määravad parameetrid. Megapikslite taga ajamisest üksinda ei piisa, et hinnata kaamera võimekust. Siinkohal oskavad kindlasti aidata teid esinduse töötajad ning esinduses on võimalus ka mõningate mudelite puhul ise järgi proovida. Noorte jaoks jääb kindlasti väheks pelgalt tagakaamerast, seega tuleks tähelepanu pöörata ka esikaamera võimekusele, sest selfie’de tegemine on väga pop trend.

Mõtle ka lisavarustusele

Selleks, et nutiseadme eluiga pikendada tasub vaadata ka lisavarustuse poole. Kindlasti tasub paigaldada telefonile kaitseklaas ning kasutada igapäevaselt ümbrist.

Parimad telefonivalikud kooliteed alustavale lapsele

1. Samsung Galaxy J3 (2017) – Tegemist on ühe enimmüüdud telefonimudeliga Eestis, mis sobib ka suurepäraselt ka koolilapsele. Nimelt on telefonil on 5-tolline ekraan ning vastupidav metallkorpus. Hea kvaliteediga pildid tagab 13-megapiksline tagakaamera ning ka 5-megapiksline esikaamera teeb kenasti oma töö (loe: selfie’d) ära. Kuigi mälumahtu on jagatud telefonile 16GB, siis rohkema saamiseks on telefonil ka mälukaardi lisamise võimalus. Loomulikult võib kiigata ka teiste Samsungi J-klassi mudelite poole.

Samsung Galaxy j3

2. Huawei Y6 2018 –  5,7-tolline ekraan ning suurepärane helikvaliteet (surround sound) teevad ühe tõelise youtubes surfava lapse telefonikasutuse eriti lilleliseks. Lisaks sellele on telefonil nii võimekas aku kui ka taga- ja esikaamera (vastavalt 13MP ja 5MP). Põnevate lisafunktsioonidega on telefonis selfie tuunimise ning karaoke režiimid.

Huawei Y6

3. Xiaomi Redmi Note 5 –  Tsipake kõrgem hind võrreldes eelnevate soovitustega õigustab ennast igati. Olgugi, et telefonil on pea 6-tolline ekraan on see sellegipoolest mugav ning käepärane. Akumahutavus on lausa 4000mAh ning tänu kiirlaadimise funktsioonile ei pea kaua ootama, et taaskord rallimängu mängima hakata. Mälu on jagatud telefonile lausa 32GB ning turvalisuse tagamiseks on lisatud ka sõrmejäljeluger. Kvaliteetsete fotojäädvustuste eest hoolitseb dual tagakaamera ning 12-megapikslise esikaameraga tulevad ideaalsed sotsiaalmeediakõlbulikud selfied.

Loe telefoni pikemat ülevaadet siit

Xiaomi Redmi Note 5

4. Apple iPhone SE – Ja viimaks väike “erand”, mis jääb pigem natukene kõrgemasse hinnaklassi kui lubatud sai. Kui olete aga terve perekonnaga õunausku, siis ehk tasub vaadata ka lapse telefon iPhonede perekonnast – lihtsam õpetada, lihtsam omavahel suhelda. Lisaks sellele on kindlasti tegemist ka kõige mugavama ja lapse jaoks käepärasema telefoniga välja toodud segmendist. iPhonedele omased kvaliteetsed fotod ja 32GB sisemälu – kõik ja rohkemgi veel, mida esimesest telefonist oodata.

iphone SE

Katrin Aron

08.08.2018