Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa II
Nippide nimekirja jätkulugu (esimene osa siin) – kõik selleks, et Sinu ajakasutus oleks efektiivsem, Sinu raha jääks Sinu rahakotti ning telefon Sinu taskusse. Lubame, et Sa ei pettu.
1. Ilmateade lukustusekraanile
Paljudel kasutajatel pole veel sõrmejäljelugejaga nutitelefoni, mistõttu võtab parooli või mustri sisestamine veidi aega. Selleks, et need mõned sekundid muuta informatiivsemateks, on võimalik lukustusekraanile panna näiteks väike ilmateate aken, kust saab kiiresti näha ilmateadet ilma telefoni avamata.
2. Ära unusta rändlusminuteid
Rändlusminutid on aeg, mille mahus saab välismaal olles kodustele helistada ilma täiendava tasuta. Tele2 kõne-, multi-, ettevõtja-, laste- ja seenioripakettides on 50 Euroopa Liidu rändlusminutit, millest mitmed telefonikasutajad mingil põhjusel ei tea. Nii et kui Sa oled järgmisel korral välismaal (ELi piires) ja tahad helistada sõpradele ja sugulastele, siis ei pea suurte lisatasude eest muretsema ning saab 50 minutit rääkida muretult.
3. Kontaktandmed lukustusekraanile
Jah, olemas on näiteks Google Device Manager, mis võimaldab (kadunud) telefoni asukohta vaadata, seda helisema panna ja andmed kustutada, ent üks “vanakooli-meetod” on veel, mis võib aidata kadunud telefonil oma tee omanikuni leida kiiremini.
Nimelt saab nutitelefonis panna lukustusekraanile lühikese sõnumi, kuhu saab panna näiteks oma hea tuttava telefoninumbri, nii et telefoni leidnu saaks ühendust võtta ja telefoni tagastada. Seda saab mugavalt seadistada telefoni enda seadete alt.
4. Telefon kuulab Sinu sõna, kui seda soovid
Androidiga telefonides olev Google Now ning Apple’i telefonide virtuaalassistent Siri oskavad lisaks peale soovitud info otsimisele teha ka midagi reaalselt nähtavat. Kui näiteks Google Now’ile öelda: “Turn on flashlight/bluetooth/Wi-Fi/NFC” jne, siis telefon teeb seda, mis talle öeldud. Kui öelda “Turn on flashlight” ehk “lülita sisse taskulamp”, siis lülitataksegi sisse taskulamp.
Kui öelda “turn off flashlight” (või Bluetooth, Wi-fi jne), siis see lülitatakse koheselt välja. Samuti saab puhtalt rääkimisega teha fotosid, panna kohtumisi kalendrisse, kuulata sõnumite sisu, panna muusika mängima ja nii edasi. See on väga praktiline funktsioon, mille kohta ei suuda välja mõelda ühtegi olukorda, kus sellest kasu ei oleks.
5. Pushbullet ühendab kõik nutiseadmed
Teine selline rakendus, mille kasutegur peaaegu igas olukorras on üüratu, on Pushbullet. Sellel on ka Eestis päris mitmeid kasutajaid ning see rakendusel on ülemaailmselt miljoneid kasutajaid, kuid väikest sissejuhatust vajab see siiski, sest see muudab elu palju lihtsamaks. Pushbullet on loodud põhiliselt neile, kes tahaksid telefonis tehtavaid toiminguid teha arvutis.
Kui Pushbulleti rakendused on telefoni ja arvutisse paigaldatud, siis saab saata arvuti tagant lahkumata SMS-e, näha kõiki telefoni tulnud teavitusi ning liigutada faile telefoni ja arvuti vahel. Samuti on võimalik erinevate seadmete vahel suhelda - näiteks saata arvutist oma teisse seadmesse sõnum kellelegi teisele, kes seda parasjagu kasutab.
Andri Koolme
26.11.2016