Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Nende nippidega säästad iga kuu argikulutustelt
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kulude kokkuhoidu otsides kaalutakse oma telekommunikatsiooni operaatori vahetamist sageli üksnes hinna alusel, aga see ei ole tegelikkuses alati hinnavõitu tagav lahendus. Eestis on kolm mobiilioperaatorit, aga kuidas otsustada, milline neist on sinu vajadustele ja rahakotile parim?

Esmapilgul võib tunduda, et odavam on kombineerida TV- ja internetiteenuseid erinevatelt operaatoritelt. Tegelikult võidad aga tarbijana rohkem, kui hangid teenused ühelt pakkujalt. Pärnumaalt pärit Birjo Karotamm muutis oma teenuste tarbimist koroonapandeemia ajal. „Minu lapsed olid pikalt koduõppel ja kuna õppetöö toimus veebi vahendusel, sai kiiresti selgeks, et senine piiratud mahuga internet pole piisav,“ ütles ta. Karotamm vahetas operaatorit, sest tema endine teenusepakkuja tõstis märkimisväärselt hinda, samas ei olnud levikvaliteet kiita.

Võidad rohkem, kui hangid teenused ühelt pakkujalt.

Ehkki Karotamm on olnud pikalt truu kindlale kõneteenuspaketile ühelt operaatorilt, on ta samal ajal kasutanud teise telekomi internetti. „Koduinterneti osas nõudsid pakkujad kaabli olemasolu, mida mul ei olnud, või internetipulka, mis eriti hästi ei toiminud,“ selgitas ta, kuidas otsustas koroonapandeemia ajal Tele2 juhtmevaba interneti kasuks. Kontakteerudes pakkus teenindaja talle tema tarbimise põhjal hoopis teist, Piiramatu Klubi lahendust, millest Karotamm polnud kuulnudki. „Koos teenindajaga analüüsisime pere tarbimisharjumusi ja võrdlesime erinevaid variante, et leida meie vajadustele vastav parim lahendus. Minu lapsed on jõudnud sellisesse vanusesse (15 ja 18), kus telefonis surfamine ja internet on nende jaoks olulised. Seega mõistsin, et pean olemasoleva lahenduse vahetama kvaliteetsema vastu,“ selgitas naine ja lisas, et selle paketiga võitis ta ka rahaliselt. 

Rahaline võit seisnes selles, et Piiramatu Klubi lahendusega sai ta võtta ühe teenuse täishinnaga ning lisada järgmised kümne euro eest kuus. Kui pere peale kasutatavaid interneti- ja mobiilipakette on palju, tuleb kokku märkimisväärne võit.

Lisaks Tele2 telefoni- ja internetiteenusele kasutab Karotamm ka Go3 teleteenust. „Pere ja töö tõttu on igapäevatoimetuste nimekiri väga pikk – seega mida rohkem teenuseid saab tasutud ühe arvega, seda lihtsam ja mugavam on iga kuu algus,“ nimetas Karotamm ühe teenusepakkuja eelisena arvete ühest kohast laekumist. Nii ei pea ta tõrgete korral ka mitme ettevõtte klienditeenindusega suhtlema.

Odavad pakkumised vaid korraks

Erakliendi kõneteenuste valdkonnajuhi Henry Murumaa sõnul võib teenusepakkujate odavam hind küll olla ahvatlev, kuid enamasti kehtivad soodsad pakkumised vaid mõnda aega. Seega soovitab ta klientidel alati valida pakett, millega käib kaasas hinnagarantii kindlaks perioodiks. Nii saab olla kindel, et igakuine tasu jääb samaks.

Herny sõnul tuleb paljudele ka üllatusena, et lisaks Netflixile või Spotifyle on olemas veel mitmeid huvitavaid teenuseid, mida saab teistega jagada. Näiteks liitudes Tele2 Piiramatu Klubiga ja võttes punti sõbrad või pere, maksab iga järgmine liituja paketi eest ainult 10 eurot. Lihtsustatult tähendab see Henry sõnul, et kui näiteks koduinterneti eest maksab klient 22 eurot, siis iga järgneva mobiili- või internetipaketi teenus on 10 eurot kuus. Tavahinnas oleks kogu teenus ühe kasutaja jaoks kokku 42 eurot, aga kogudes kokku oma sõbrad või pereliikmed, võib kahe paketi pealt säästa aastas 120 eurot.

 

Lugu avaldati algselt Delfi Pere ja Kodu portaalis SIINAutor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!