Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas nutikalt ja ohutult metsa marjule minna?
Avaldatud:
Uuendatud:

Kuidas nutikalt ja ohutult metsa marjule minna?

Räägitakse küll, et eestlane on metsarahvas, ent isegi tuttavas metsatukas meelitab hea saak marjulise sageli koduteelt eemale. Tele2 tootedirektor Katrin Aron annab soovitusi, kuidas kaasa võetud mobiiltelefon võib metsas targaks abimeheks osutuda.

„Vanasti kasutasime õige teeraja leidmiseks kaarti ja mälu, ent ajal, mil Eesti metsad on kaetud suurepärase leviga, on kaval enda suvistesse seiklustesse ka telefon nutika abimehena kaasa haarata,“ ütles Aron, ning lisas, et tegu on küll lihtsa ettevaatusabinõuga, kuid seda soovitust ei tohiks alahinnata.

Seitse universaalset soovitust seenelistele-marjulistele:

1. Lae telefon täis ja kasuta vajadusel akupanka. Enne metsa minekut kontrolli, et telefon oleks täis laetud ning veendu aku vastupidavuses. Kui aku kipub kiiresti tühjenema, oleks mõistlik kaasa võtta väike akupank. See ei nõua ruumi, ent võib osutuda oluliseks päästerõngaks kriitilises situatsioonis lähedastega ühendust võtmisel, kuna võimaldab telefoni täis laadida just Sulle sobivas paigas – kasvõi keset metsa.

2. Teata lähedastele. Veendu, et vähemalt üks Sinu lähedastest teab, millisesse metsa, kunas ja kui kauaks Sa läksid. Sellega kindlustad, et lähedased hoiavad telefoni enda lähedal ning on Sinust vaid ühe telefonikõne kaugusel. Sama soovitust tasub järgida ka siis, kui metsa minnakse mitmekesi, sest suures noppimistuhinas kaotatakse üksteist kergesti silmist.

ohutult marjule

3. Kasuta kaelakotti. Metsas mütates ei ole telefoni taskus hoidmine kõige mugavam ning telefon võib taskust välja pudeneda, mistõttu on otstarbekas selle kaasas kandmiseks soetada väike kaelakott.

4. Nutitelefoni kasutavad seenelised-marjulised saavad oma telefoni lisaks helistamisele kasutada aga ka mitmeks teiseks toredateks eesmärkideks.

„Need funktsioonid võiksid eakamad telefonikasutajad koos lähedastega enne metsa minekut kodus järele proovida, kuna nendega harjumine võib aega võtta“ 

- Katrin Aron

5. Kasuta taskulambi funktsiooni. Mõnel nutitelefonil on sisse ehitatud taskulamp, teisel tuleb taskulambi funktsiooni pakkuv rakendus alla laadida. Selleks võib Apple Store, Google Play või  Windows Store poodides sisestada märksõnaks „Flashlight“.

6. Lae pereliikmete leidmise rakendus. Rakendus nimega Life 360 Family Locator on kasulik eelkõige siis, kui metsa minnakse seltskonnaga. See võimaldab pereliikmete asukohad kaardistada, jälgida nende liikumistrajektoori ning omavahel sõnumeid saata. Kuna tegu on ingliskeelse rakendusega, võiks selle kasutamist enne metsa minekut ühiselt harjutada.

7. Lae alla RMK rakendus. Tegu on kasuliku eestikeelse rakendusega, mis määrab Sinu asukoha, aitab hoida kätt pulsil ilmamuutustel, leida lähimad lõkkekohad ja telkimisalad ning palju muud toredat.

Kaisa Pärna

20.08.2016