Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Kaheksa asendamatut äppi reisisellile
Seljataha jääv külmavõitu suvi viib paljud eestlased välismaale päikest otsima. Tele2 tootedirektor Katrin Aron soovitab lihtsaid ja kasulikke mobiiliäppe, mis kuluvad igal reisisellil marjaks ära.
"Kuna naudin uute asjade katsetamist ja käin tihti välismaal, olen päris paljusid äppe alla laadinud, mille reisides ikka ja jälle kasutusele võtan," ütleb Tele2 tootedirektor Katrin Aron.
"Tuntud äppidest on mu südame võitnud TripAdvisori, Booking.com ja Momondo rakendused, ent lisaks neile leidub veel hulk kasulikke reisiäppe, mis ei ole palju tähelepanu saanud, ent on mulle sama suurteks abimeesteks kujunenud."
- Katrin Aron
Aron tõstab esile kaheksa kõige huvitavamat reisiäppi, mis tema telefonis endale koha on leidnud, et puhkuse planeerimine ja võõras linnas toimetulek võimalikult murevabalt kulgeks.
Hotel Tonight aitab spontaansel reisisellil Euroopas, Ameerikas ja Austraalias viimasel hetkel soodsa majutuse leida ning sealsamas ka broneeringu teha. Kuna broneerida saab vaid seitse päeva ette, võid peale sattuda enneolematult soodsatele majutusvõimalustele!
Homeaway on vähemtuntud alternatiiv Airbnb portaalile, kust saab vastavalt enda soovidele sobiva kohalike poolt väljarenditava majutuse leida. Nagu Airbnb’s, saab koha sobivuses veenduda teiste kasutajate kogemustega tutvudes. Silma jäänud majutusvõimaluse saab lemmikute alla sättida, et selle juurde hiljem soovi korral naaseda.
Neile, kes otsivad viietärniliste hotellide viimase hetke pakkumisi, sobib hästi Verychic. Äpp on kasutajasõbralik ja hea disainiga ning muudab soodsa luksusmajutuse otsimise lausa nauditavaks.
Duolingo keeleõppimise äpp on sobilik kõigile, kes end reisisihtkohas tõelise kohalikuna soovivad tunda. Äpp teeb keeleõppe lõbusaks ning õpetab olulisemad väljendid kerge vaevaga selgeks!
Neile, kes soovivad välismaal interneti pealt raha kokku hoida, ent võõras linnas rahumeeli ringi uidata, sobib suurepäraselt Triposo. Sealt saab enne linnaekskursiooni alla laadida kaardi, mis on orienteerumisel suureks abiks. Ühtlasi leidub äpis infot sihtkohariigi, olulisemate atraktsioonide ja nende hinnakirjade kohta.
TripCast on suurepärane äpp reisivale seltskonnale, kes soovib omavahel jooksvalt reisi ajal tehtud fotosid ja videoid jagada. Äpp näeb välja ja toimib nagu Instagram, ent võimaldab luua ühisalbumeid, kuhu kõik sellele ligipääsu omavad sõbrad postitada saavad. Albumit võib jagada ka mõne lähedasega, kes reisil toimuval reaalajas silma peal soovib hoida.
Söögikohta või mõnd lahedat baari otsides tasub kiigata FourSquare’i – seal näeb teiste külastajatele tagasisidet ja soovitusi ning lahtiolekuaegu. Loomulikult saab ka ise külastatud kohtadele tagasisidet anda ning meeldejäävad kogemused äpis talletada, et teinekordki läbi astuda.
Foodspotting, mis sarnaneb veidi FourSquare’ile, on heaks abimeheks tühja kõhu ja otsustusvõimetuse korral. Äpp näitab vastavalt asukohale toidupilte, mille teised maitseelamusi otsivad äpikasutajad lähedal asuvates restoranides teinud on. Sarnaselt FourSquare’ile leidub ka seal arvustusi.
Kõik väljatoodud rakendused on saadaval nii iOS-i kui ka Androidi kasutajatele. Duolingo ja FourSquare on olemas ka Windowsi e-poes.
Egle Merbach
12.09.2016