Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa I
Nipid, mis aitavad Sul sõpra mäletada, paremaid pilte teha, raha säästa ning palju-palju muud. Siin on esimesed viis.
1. Lase telefonil vastamata kõnesid hiljem meelde tuletada
Olgem ausad - kõigil on tekkinud vastamata kõnesid ühel või teisel põhjusel. Mõnikord võivad aga need vastamata kõned olla suure tähtsusega ning teiste tegemiste kõrvalt ei pruugi aega jääda ning meelde tulla vastamata kõnede ja teiste teavituste olemasolu kontrollimine aeg-ajalt.
Kui kasutada Apple’i telefoni puhul sisseehitatud võimalust või Androidi telefoniga mõnda sama funktsionaalsusega äppi, annab telefon automaatselt teile vastamata kõnedest kindlaks määratud intervalli järel teada, et siis üle kontrollida, kas tegu võis olla mõne olulise kõnega, millega tuleks kohe midagi ette võtta - näiteks tagasi helistada.
2. Ilma vastava 360° pilti salvestava kaamerata saab teha 360° fotosid
360-kraadise vaatenurgaga on need fotod, mille sees saab arvutis ringi vaadata hiirega, telefonis vaadates telefoni liigutada ning virtuaalreaalsusprillidega lihtsalt ringi vaadata. Loomulikult on saadaval selliste piltide jäädvustamiseks erinevad valmiskomplektid (suurte hinnasiltidega), kuid neid pilte saab teha ise, ja ainult nutitelefoniga.
Selleks läheb vaja sellist äppi nagu Google Camera, milles vastava funktsiooni avamisega tuleb telefoni ühte asukohta jäädes erinevale poole aeglaselt liigutada, et enda ümbert saaks kõik kohad üles võetud (ekraanil on näha, milline koht on jäädvustamata ja milline on).
Lõpuks, kui kõik valmis on, lõigatakse foto kokku nii hästi kui võimalik ja salvestatakse telefoni sisemällu. Fotot saab seejärel laadida näiteks Google Mapsi, kus teised kasutajad saavad konkreetset kohta uudistada teie foto läbi. On saadaval ka mitmed veebipõhised rakendused, kus saab sellise foto sees üleslaadimisel ringi vaadata.
Tuleb meeles pidada, et see meetod spetsiaalseid VR-kaameraid ei asenda ning lõplik lahendus ei pruugi alati tulla hea, aga nagu öeldakse: “ise tehtud, hästi tehtud!”.
3. Laadi alla kaardid
Ülipopulaarses kaardirakenduses Google Maps on üks väga mugav lahendus reisisellidele, andmeside paketi mitte-omajatele ning akusäästjatele. Nimelt saab seal kindla suurusega piirkonna kaardi telefoni või tahvelarvuti sisemällu salvestada, nii et seal kohas olles pole vaja andmesideühendust kasutada, mis säästab akut ning on oluline neile, kel andmesidepaketti polegi -, et vältida lisakulusid.
Kaardi alla laadimine salvestab piirkonna olulisemad aadressid ning võimaldab autot kasutades sõita navigeerimisjuhiseid järgides. See, kui palju mäluruumi see enda alla võtab, sõltub piirkonna suurusest - keskmiselt jääb paarisaja megabaidi juurde, ent suuremad alad (näiteks kogu Eesti koos väikse osaga Lätist, võtab umbes 2 GB, mis on ka maksimaalne alla laaditav ala. Vajadusel saab alla laadida erinevaid suuri alasid. NB! Allalaetud kaart aegub kuu aja pärast, misjärel on vaja see uuesti salvestada.
4. Tee pilte nuppude või kõrvaklappidega
Kuigi oleme harjunud telefoniga pilte tegema vajutades vastavale ekraanil olevale ikoonile, saab neid teha ka Apple’i seadmetega kasutades kõrvaklappe ning Androidil helinuppudele vajutades. See ei pruugi olla igapäevaselt kasutav nipp, et mõnes olukorras võib kasuks tulla küll.
5. Tasulised versioonid äppidest säästavad rohkem akut
Paljud kasutajad peavad äpisiseseid reklaame väga nõmedateks, sest need rikuvad äpi kasutajakogemust, ent arendajatel on vaja ka tasuta äppide arenduseks ja pere toitmiseks tasu, mistõttu reklaamid seal ka on. Kui aga Sulle tundub mõne äpi või mängu tasuline versioon oma täiendavate funktsioonide poolest mõttekam, on see tegelikult mõttekam ka akukestvuse vaatenurgast, sest reklaamidega rakendus kulutab seadme akut rohkem kui reklaamideta.
Järgmised viis nippi leiad siit!
Andri Koolme
07.11.2016