Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Täpseimad ilmaäpid, mida Eestis kasutada
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik, ettearvamatu ning kes ei teaks mõnd head anekdooti teemal: eelmisel aastal oli jõulude ja jaanipäeva ilmaerinevus 2 kraadi – jõulude ajal oli soojem.

Aga milline ilmaäpp on kõige asjakohasem ja täpsem ning kust võiks saada parimat infot, et otsustada, kas planeerida nädalavahetuseks puhkus suvilas või peaks kaasa koduseks kinoõhtuks popkorni varuma? Siin mõned head äpid, millele saab ka Eesti muutlike ilmaolude puhul loota.

ilm

YR

Norra meteoroloogia instituudi poolt informatsiooniga varustatud YR (Google Play, AppStore) on eestlaste seas ülimalt populaarne ilmarakendus ja veebilehekülg. Nende äpp on kena ja pakub Eestile üsnagi täpset ilmaennustust. Boonuseks näitab äpp ka UV-indeksit ja ilusaid graafikuid.

Lisaks on rakendus lihtsa disainiga, mis teeb selle kasutamise mugavaks. Äpi taust kohandab end vastavalt ilmaoludele ja näiteks päikese puhul särab päike ka äpi taustal.

1Weather

See on üks populaarsemaid ja üks kõrgeima äpipoe reitinguga lahendusi üldse (Google Play, AppStore). Loomulikult on äpil olemas traditsioonilised funktsioonid nagu tunnine ning päevane ilmaennustus, kuid lisaks sellele pakutakse kasutajale rohkelt lisainformatsiooni.

Samuti on rakendusel olemas vidinad ehk widgetid millega kõige olulisem informatsiooni koduekraanile kinnitada. Äpi disain on puhas ja selgelt mõistetav, mis muudab selle kasutamise võimalikult lihtsaks.

Accuweather

Äpp, mis paljudele telefonidele juba eelnevalt paigaldatud on. Accuweatheri (Google Play, AppStore) teeb eriliseks minutipõhine ilmaennustus. See tähendab, et rakendus suudab minuti täpsusega kasutajale öelda, millal tema asukohas vihma sadama hakkab.

Lisaks pakub Accuweather sarnaselt eelmainitule korralikke päeva ja tunniprognoose ning widgeteid. Soovi korral saad ka radari pealt näha viimase poole tunni pilvede liikumisi.

Kasuta virtuaalseid assistente

Kuigi ilmateate saamiseks on olemas mitmeid häid rakendusi, ei tasu ära unustada, et paljud nutiseadmed on varustatud virtuaalsete assistentidega, kelle käest saab ilma kohta küsida. Samsungi telefonidel on saadaval Bixby ning teiste Android seadmete jaoks on olemas Google’i Assistant. iPhone puhul saad vestelda Siriga.

Taoliste lahenduste eeliseks on, et eraldiseisvat rakendust alla laadida pole tarvis ning assistent on telefonis olemas vaikimisi. Nii Bixby kui ka Google Assistant võtavad oma ilmainfo weather.com lehelt.

Awesome Weather

awesome

Ettevõtte YoWindow pakutav Awesome Weather (Google Play, AppStore) on üks omapärasemaid rakendusi. Selle äpi teeb huvitavaks graafikale põhinev lahendus. Rakenduses on rõõmsameelsed animatsioonid, mis imiteerivad ööpäeva tsüklit. Hommikul tõuseb päike ning õhtusel ajal läheb pimedaks.

Lisaks pakub rakendus tavalisest pisut erinevat kasutajaliidest, kus näpuga ekraanil liigutades on võimalik hommikusest ilmaennustusest õhtuse poole liikuda. Eesmärk on anda kasutajale pisut rohkem tegevust võrreldes teiste ilmarakendustega. Ilmselt tänu kenale disainile ja täpsele infole, on tema hinnang äpipoes ka väga kõrge.

Ilmateade

On olemas ka kodumaiseid lahendusi, et hoida end õues olevate ilmaoludega kursis. Näiteks ilmateade.ee või laialdaselt andmeid kuvav Riigi Ilmateenistuse veebileht. Neist esimene võtab oma andmed just Riigi Ilmateenistuse lehelt ja maailma ilmainfot kuvatakse norrakate YR.no info abil.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!