Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mida ma uuelt tehnika-aastalt ootan?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Tehnoloogiafirmade müügitsükkel ei pruugi loomulikult kalendriaasta reeglitest lähtuda. Apple ja teised hiiud eelistavad uued tooted alati sügisel (ehk enne jõule) välja tuua ning õigesti teevad, sest midagi on jõuluvana kotti vaja ju sokutada. Ja ega ainult lapsed kingitusi oota. 
 
Jõulumehe saabumiseni on veel aega, kuid iga tõeline gadgetite fänn teab juba jaanuaris, mida ta aasta lõpus „preemiaks” saada tahab. Tõelise gadgetite fänni eelis (või puudus, sõltuvalt vaatenurgast) on aga see, et ta peab oma kingituse ise ostma. Uus telefon või tahvelarvuti on lihtsalt liiga kallis, et selle soetamine mõne pereliikme kaela jätta. 

Mina tean täpselt, mida endale järgmisteks jõuludeks kingin. Mis on seda kummalisem, et üldiselt püüavad tehnoloogiafirmad uusi tipptooteid viimase hetkeni saladuses hoida. Ometi on tehnoblogid alanud aastaks juba ühtteist ennustanud ja siin on minu 5 oodatumat vidinat:

Apple’i virtuaalreaalsuse peakomplekt

Kuna päris reaalsus kisub iga aastaga aina hullemaks, soovivad kõik virtuaalsesse ümber kolida. Apple on sellest ammu aru saanud ning juba mõnda aega virtuaalreaalsuse peakomplekti arendanud. Alanud aastal tuleb see kuuldavasti viimaks müügile, vähemalt usuvad nii mitmed tehnoblogijad. Mida sellega teha saab? Küllap sedasama, mida juba turul tegutsevate sarnaste toodetega: mängida, mängida ja veel kord mängida. Ja kuidas veel mängida! Võib-olla (ja loodetavasti) nii, et ka minusugune mänguskeptik lõpuks konksu otsa tõmmata. 

Kokkuvolditav Pixel

Samsung tekitas oma Galaxy Fold telefonidega paraja tormi. Minu maitse peab nendega harjumiseks veel arenema, ent mul on sõpru, kes endale just kokkuvolditava telefoni ostsid. Kuna iPhone ilmselt nii pea murduma ei hakka (kui üldse), jäävad kokkuvolditavad telefonid vähemalt esiotsa Androidi peal jooksma. Kui aga Android-telefon, siis olgu see Google’i enda toodetav Pixel. Sosistatakse, et sel aastal võib maailm esimest korda Google Pixel Foldi näha, ja kui see juhtub, annan uue võimaluse nii kokkuvolditavale telefonile kui Androidile. 

Apple iPhone 15

Viimane lahe iPhone oli 5 ja ma pole ainus, kes nii arvab. Ometi peab Apple igal aastal uue telefoni välja tooma ning – mis veelgi hullem! – mina pean selle endale ostma. Mul on olnud kõik iPhone’id ja süüdistada saan selles ainult iseennast. Fanboymis fanboy, midagi pole teha. Õnneks pajatavad kõlakad, et iPhone 15 Ultra (sellist nime pakutakse uuele tippotsa tootele, mis hakkab iPhone Pro Max seeriat asendama) on tõeline upgrade, mitte kosmeetiliste muudatustega järjekordne iPhone. Elame-näeme. Ja ostame! 

IKEA ja Sonose põrandalamp SYMFONISK

Sisukujundus pakub mulle huvi ja erilist elevust tekitavad minus nutikad mööbliesemed. IKEA ja Sonos on laulva (või rääkiva) laualambi kord juba ühiselt disaininud (2019. aastal), sel aastal oodatakse turule aga uut. See näeb piltidel šeff välja ning pakub 120-kraadist heli, mida iganes see tähendab (ilmselt seda, et kuulen head heli lambi suhtes paiknemise nurgast sõltumata). Muide, IKEA ja Sonos on SYMFONISK brändi alt teisigi vidinaid valmistanud: pildiraam, laualamp, raamaturiiul. Kõik teevad häält, sest sisaldavad Sonose kõlareid. 

Fuelli elektriline mootorratas

Mul on küll mootorratta juhtimise õigus, kuid pole tihanud juba aastaid terasratsu otsa ronida. Kui mu tütar sündis, jätsin motikaga sõitmise päeva pealt maha. Küllap seetõttu, et mootorrattaga sõitmine on väga-väga ohtlik. Nüüd võib juhtuda, et tuleb kiivrilt tolm pühkida. Nimelt on sel aastal oodata Fuelli elektrilist motikat, mis pole küll teab kui odav (aga milline elektriline sõiduvahend on?), kuid võib uskumatut sõiduelamust pakkuda. Igatahes on Fllow Electric Commuter nimeline baik üks oodatumaid tänavusi tehnikaimesid.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.