Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Twitter on tuumanupp Su peos
Avaldatud:
Uuendatud:

Twitter on tuumanupp Su peos

Mis juhtub, kui lasta hullul vaba maailma presidendiks kandideerida? Ta osutub valituks.

Mis juhtub, kui anda hullule võimalus vaba maailma valitsus kokku panna? Ta komplekteerib selle kindralitest ja miljardäridest. Mis juhtub, kui anda hullule sülearvuti ja teha talle Twitteri-konto? Algab kolmas maailmasõda.

D Trump

Kui neli sõpra 2006. aastal 140-tähemärgilise piiranguga sotsiaalmeediavõrgustiku leiutasid, ei osanud nad midagi sellist muidugi ette näha. Ilmselt ei osanud nad üldse midagi ette näha, sest valdav osa start up’e lõpetab esimese aastaga prügikastis ja miks pidanuks Twitteriga teistmoodi minema. Ometi läks ja tänaseks on Twitteril 313 miljonit aktiivset kasutajat.

Iseenesest poleks selles midagi erakordset, kui üks neist ei oleks Donald Trump. Sellestki poleks teab mis lugu, kui Donald Trump just hiljuti Valgesse Majja ei kolinuks. Ja isegi sellest ei juhtuks automaatselt veel midagi, sest öistel tundidel jumal teab millises konditsioonis jumal teab mida sotsiaalmeediasse postitavad poliitikud pole mingi anomaalia, isegi Eesti on neid triiki täis.

Paraku on Toomas Hendrik Ilvesel ja Donald Trumpil vähemalt üks oluline vahe: neist ühest sõltub jube palju, sealhulgas planeedi Maa julgeolek. Nii võibki Twitter osutuda võimsaks taparelvaks ja esimesed märgid sellest on õhus.

Kui onu Donaldile miski ei meeldi, teeb ta oma läpaka lahti, läheb Twitterisse ja kukub sõna otseses mõttes plähmerdama.

Kui onu Donaldile ei meeldi teda kritiseerinud ajakirjanik, annab ta tollele säutsudes vastu lõugu. Kui talle ei meeldi teda kritiseerinud ametiühingu juht, peedistab onu Donald viimast sellise raevuga, et õnnetu ametiühingu juht hakkab tapmisähvardusi saama.

Trump twitter

Ja kui onu Donaldile ei meeldi teda kritiseerinud Hiina riigijuht, lajatab ta sellelegi Twitteris piki piilumist. Ning kui too talle seepeale vastu lajatab, on edasine ennustamatu, sest onu Donald on nagu väike laps. Kui onu Xi Jinping satub ka väike laps olema, võib Twitteris puhkenud liivakastikaklus millekski palju tõsisemaks kujuneda.

Mida selle teadmisega peale hakata? Võib-olla hakatuseks seda, et kui sa homme hommikul arvuti taha istud ja midagi Twitterisse või Facebooki postitama kukud, kujutle end hetkeks Donald Trumpiks. Kujuta ette, et sinu kätes on kogu vaba maailma võim. Et kõigel, mida sa kirjutad, võib olla ajalugu muutev tähendus.

Mina kujutasin ja tänaseks käin ma suhtlusvõrgustikes haruharva. Mis on tore, sest nüüd on mul aega päris asjadega tegeleda. Loodetavasti juhtub onu Donaldiga sama. 

Mihkel Raud

30.01.2017